Šiandien vyksta Konstitucijos egzaminas: pasitikrinti žinias gali visi

Šiandien vyks Teisingumo ministerijos rengiamas 16-asis Konstitucijos egzaminas. Jis šiemet sutampa su pirmos nuolatinės ir demokratinės Lietuvos Respublikos Konstitucijos, priimtos 1922 m rugpjūčio 1-ąją, 100-mečio bei dabartinės – 1992 m. spalio 25 d. referendumu priimtos Konstitucijos 30-mečio minėjimais.

Vyksta tik internetu

Konstitucijos egzaminas prasidėjo 8 valandą. Visi norintieji pasitikrinti žinias galės tai padaryti iki 15 valandos prisijungę prie interneto svetainės www.konstitucijosegzaminas.lt.

Tam, kad būtų galima pradėti egzaminą, dalyvių prašoma užsiregistruoti svetainėje ir pasirinkti savo pogrupį – ar esate moksleivis, ar žmogus, turintis teisinį išsilavinimą, ar kitas asmuo, bei užpildyti reikalingus laukelius.

Egzaminas vyks vienu etapu. Egzaminą sudaro 20 uždarų testo ir vienas atviras klausimas.
Užduotims atlikti skirtos 45 minutės.

Egzamino laimėtojais bus pripažinti dalyviai, kurie pateiks daugiausia teisingų atsakymų į uždaro tipo klausimus ir tiksliausiai ar kūrybiškiausiai atsakys į atvirą klausimą. Laimėtojai bus paskelbti per 2–3 darbo dienas. Organizatoriai žada apdovanoti geriausiai pasirodžiusius moksleivius pagal klases, geriausiai Konstituciją išmanantį asmenį, vyriausiąjį dalyvį, geriausiai Konstituciją išmanantį pasaulio lietuvį, geriausiai Konstituciją išmanantį studijuojantį teisę ar teisinį išsilavinimą turintį asmenį ir aktyviausią mokyklą.

Ne tik žinių, bet ir pilietiškumo egzaminas

Kartu su Teisingumo ministerija prie visuotinės žinių patikrinimo iniciatyvos jungtis visus Lietuvos ir pasaulio piliečius skatina ir projekto globėjas Prezidentas Gitanas Nausėda. 

„Labai džiaugiuosi, jog norinčių pasitikrinti savo žinias Konstitucijos egzamine kasmet vis daugėja. Asmeninis piliečių ryšys su pagrindiniu mūsų šalies įstatymu yra itin svarbus ir skatintinas. Kuo daugiau žmonių susipažins ar atnaujins žinias apie konstitucines vertybes, tuo labiau stiprės mūsų visuomenė ir valstybė“, – teigė G. Nausėda. 

Pasak teisingumo ministrės Ewelinos Dobrowolskos, visi, šiandien besijungiantys prie Konstitucijos egzamino iniciatyvos, yra pilietiškumo ir meilės savo šaliai šaukliai, įkvepiantis pavyzdys kitiems, nes ši teisinio švietimo iniciatyva – tai puiki galimybė stiprinti mūsų šalies valstybingumo ir demokratinių vertybių pamatus, o visi egzamino dalyviai šiandien laikys ne tik teisinių žinių patikrinimo, bet ir pilietiškumo egzaminą.  

2 Atsakymai į “Šiandien vyksta Konstitucijos egzaminas: pasitikrinti žinias gali visi”

  1. nežinau,nežinau parašė:

    kai pagalvoji,Konstitucija kada priimta?Į ES kuriais metais įstojome?Kieno nurodymai galioja Lietuvoje?Kiek str.Lietuvos Konstitucijos dar galioja?

    1. to nežinau,nežinau parašė:

      Tokie kaip tamsta turbūt labiausiai trokšta, kad Lietuvoje galiotų kremliaus konstitucija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto