Šiemet karių gretas papildys apie šimtas mažeikiškių

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Šeštadienį minima Lietuvos kariuomenės diena.
1918 metais paskelbus Lietuvos Nepriklausomybės aktą, šaliai apginti buvo sukurta Lietuvos kariuomenė, išleistas pirmasis įsakymas kurti Lietuvos ginkluotąsias pajėgas.
Apie dabartines karių aktualijas kalbėjomės su Mažeikių karo prievolės ir komplektavimo poskyrio viršininku, štabo seržantu Mindaugu Jokubu.

Devynių mėnesių trukmės nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba buvo atnaujinta 2015 metų pavasarį. Tai padaryta atsižvelgiant į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir valstybės saugumui kylančias grėsmes.
Praėjusiais metais į tarnybą Lietuvos kariuomenėje buvo pašaukta tarnauti 3864 šauktiniai, šiais metais šis skaičius šiek tiek sumažėjo – bus pašaukta tarnauti 3827 karo prievolininkai.
„Praėjusiais metais į tarnybą Lietuvos kariuomenėje išvyko 60 mažeikiškių, iš kurių – trys merginos. Šiais metais jau 33 mažeikiškiai šauktiniai išvyko tarnauti į keturis dalinius – mūsų rajono šauktiniai tarnauja Palangoje, Tauragėje, Zokniuose ir Radviliškyje. Pirmadienį į tarnybos vietą išvyksta dar 46 mažeikiškiai, kurie tarnaus kunigaikščio Margirio batalione, kuris laikinai bazuojasi Radviliškyje“, – informavo M. Jokubas.
Ir šiais metais norą tarnauti pareiškė mūsų rajono merginos – pirmadienį tarnauti išvyksta dvi, dvi jau išvyko anksčiau. Gruodžio pradžioje į karinę tarnybą vyks jau vienetiniai mūsų rajono šauktiniai.
Iš viso šiais metais karių gretas papildys apie šimtas mūsų rajono gyventojų.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto