Šiemet paskutinį posėdį politikai patvirtino mažesnę šilumos kainą

Nors paskutinis šiemet Tarybos posėdis buvo šventinis, bet visgi - ir darbingas. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Penktadienį Tarybos nariai rinkosi į paskutinį šių metų posėdį. Tarp svarstytų klausimų mažeikiškiams aktualiausias – susijęs su šilumos kainos nustatymu.

Pigo per mažai

Patvirtinus šilumos kainos dedamųjų perskaičiavimą, bendrovei „Mažeikių šilumos tinklai“ nuo sausio 1 dienos už šilumos kilovatvalandę daugiabučių namų gyventojai mokės 0,8 cento mažiau.
Tačiau ne visi Tarybos nariai pritarė tokiam sprendimui. Konservatorius Sigitas Kaktys ir savarankiška, jokiai partijai nepriklausanti Tarybos narė Daiva Šideikienė balsavo „prieš“, frakcijos „Kitaip“ narys Deivydas Vyniautas susilaikė.
S. Kaktys pastebėjo, kad klausimas labai sudėtingas ir atsakingas. Anot jo, daugiausia atsakomybės tenka valdančiajai daugumai.
Politikas svarstė: galbūt Lietuvos mastu šilumos kaina ir palanki mažeikiškiams. Tačiau jis įsitikinęs, kad šilumos kaina už kilovatvalandę galėtų būti 2–3 centais mažesnė. Tuo labiau kad praėjusiais metais įmonė turėjo 2,1 milijono litų pelno.
„Įmonės veikla turėtų kelti rūpestį. Amortizaciniai atskaitymai siekia apie 3 milijonus litų, veiklos sąnaudos aukštos“, – ir daugiau bėdų vardijo Tarybos narys.

Sportą pavadino politiniu įrankiu

Metams baigiantis posėdyje kaip niekada daug buvo patvirtinta patariamąjį balsą turinčių grupių: Mažeikių krašto kultūros premijos vertinimo komisija, rašytojos Marijos  Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos premijos vertinimo komisija, Rajono savivaldybės etninės kultūros plėtros taryba bei Savivaldybės sporto taryba.
Tačiau tik dėl pastarosios užvirė aistros. Į Sporto tarybą reikėjo deleguoti tris Tarybos narius.
Du iš jų – Sigutę Bernotienę ir Laimą Nagienę – pasiūlė meras. Daiva Šideikienė pasisiūlė pati, o Deivydą Vyniautą pasiūlė  kolega Darius Seilius. Nuskambėjus pastarajam siūlymui, L. Nagienė mestelėjo, kad D. Vyniautas negalįs būti šios tarybos narys dėl viešųjų ir privačių interesų, nes jo šeimos nariai esą viešosios įstaigos Mažeikių sporto centro dalininkai (UAB „Grūstė“ yra Verslininkų asociacijos narė – B. R.).
Dvidešimt metų karatė sportui atidavęs, keturis kartus pasaulio čempiono vardą pelnęs mažeikiškis
D. Vyniautas išsakė įsitikinimą, kad sugebėtų tinkamai atstovauti miesto sportui. Dauguma Tarybos narių jį palaikė ir išrinko į Sporto tarybą. Mažiausiai balsų surinko D. Šideikienė.
„Kai tiek aistrų yra, matyti, kad sportas gali tapti tam tikru politikos įrankiu, gal jis toks jau yra, ginčai gana aštrūs“, – replikavo S. Kaktys, palaikydamas D. Vyniauto kandidatūrą.
Politikas siūlė depolitizuoti Sporto tarybą, kurioje net du Savivaldybės mero visuomeniniai patarėjai (Jonas Buinauskas ir Vygandas Ostrauskis). Tačiau šis siūlymas reakcijos nesulaukė.

2 Atsakymai į “Šiemet paskutinį posėdį politikai patvirtino mažesnę šilumos kainą”

  1. S. parašė:

    ir kuo daugiau jaunesnių žmonių į Tarybą…be abejo – protingų!Su artėjančiomis šventėmis visus!

  2. oooo parašė:

    kokie jūs operatyvūs. Šaunuoliai. Net nesitiki, kad rajoniniais tai gali…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto