Signalas tėvams: prieš pirkdami vaikui paspirtuką, perskaitykite KET

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Trečiadienio vakarą Sedos ir Pavenčių gatvės žiede įvyko avarija. Laimei, šio eismo įvykio metu niekas nenukentėjo, tačiau, pareigūnų teigimu, situacija turi priversti susimąstyti mažamečių mažeikiškių tėvus, kurie nekreipia dėmesio į Kelių eismo taisykles (KET).

Išsikvietė policiją

Avarija įvyko apie penktą valandą vakaro, kai žiede esančioje pėsčiųjų perėjoje susidūrė taksi automobilis „Opel Zafira“ ir dešimtmetės mergaitės vairuojamas elektrinis paspirtukas. Nors per avariją vaikas ir transporto priemonė nenukentėjo, apie ją buvo pranešta policijai.
Pirminiais duomenimis, elektriniu paspirtuku važiavusi paauglė į perėją įvažiavo, nesilaikydama Kelių eismo taisyklių nuostatos, – ji privalėjo perėją kirsti varydama paspirtuką.
Pareigūnams, kurie aiškinasi šios avarijos aplinkybes, būtina gyventojų pagalba. Jie prašo žmonių, mačiusių įvykį, apie tai pranešti Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyresniajai tyrėjai Jurgai Daukintaitei-Sluckuvienei, tel. 8 672 29268 arba atvykti į Mažeikių rajono policijos komisariatą.

Kas gali važiuoti ir kaip

Mažeikių rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkas Donatas Petrulevičius, „Santarvei“ komentuodamas šį susidūrimą, sakė, kad tai turėtų būti pamoka tėvams.
„Įvykis parodo, kad nereikia skubėti tenkinti vaikų įgeidžių. Reikia ne skubėti pirkti tokių transporto priemonių, o iš pradžių vaikus supažindinti su Kelių eismo taisyklėmis. Važiuoti važiuojamąja kelio dalimi dviračiu (elektriniu paspirtuku – greitis iki 25 km/val., galia ne didesnė kaip 1 kW) leidžiama ne jaunesniems kaip 14 metų asmenims. Išklausiusiems LR švietimo ir mokslo ministerijos nustatytą mokymo kursą ir turintiems mokyklos išduotą pažymėjimą – ne jaunesniems kaip 12 metų asmenims. Važiavimo metu jaunesni nei 18 metų paspirtukininkai privalo būti su šalmu“, – akcentavo pareigūnas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*