Šildymo sezoną numatyta pradėti kitą savaitę

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Rugsėjo antroje pusėje įsivyravus gana šaltiems orams, kai naktimis lauko temperatūra pakyla vos iki 3–4 laipsnių šilumos, daugiabučiuose namuose darosi gana vėsu. Jų gyventojai jau kreipiasi į administruojančias bendroves, klausdami, kada prasidės šildymo sezonas.
Šilumininkai ir Savivaldybės administracijos vadovai „Santarvei“ sakė, kad pas mus pradėti teikti šildymo paslaugą planuojama jau kitą savaitę. Tai bus vienas iš anksčiausiai prasidėjusių šildymo sezonų per paskutinius kelerius metus.

Šildymo sezono pradžią, atsižvelgdama į faktinę lauko oro temperatūrą, nustato Savivaldybės administracija. Jos vadovas Saulius Šurys „Santarvei“ sakė, kad yra stebima situacija, kintanti lauko temperatūra. Savaitės pabaigoje sinoptikai pranašauja nedidelį atšilimą, todėl šildymo pradžia numatyta kitą savaitę.
Pirmiausia šiluma pasieks ikimokyklines ir gydymo įstaigas, mokyklas, po to – ir daugiabučius gyvenamuosius namus, įstaigų, organizacijų būstines, biurus.
„Mažeikių šilumos tinklų“ teikiama paslauga naudojasi tiek fiziniai, tiek juridiniai subjektai. Bendrovė skelbia, kad Mažeikių mieste šilumos energija centralizuotai tiekiama 13 756 gyventojams, 57 biudžetinėms įstaigoms, 362 organizacijoms.
Pernai Mažeikių rajone šildymo sezonas prasidėjo spalio 14 d. ir tęsėsi iki gegužės 7 d. Tai buvo vienas ilgiausių šildymo sezonų per paskutinius kelerius metus.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

13 Atsakymų į “Šildymo sezoną numatyta pradėti kitą savaitę”

 1. B. parašė:

  Mūsų bute +20. Plastikiniai langai, įstiklintas balkonas. Namas nerenovuotas. Nekaršta, bet ir nešalta. Kiek žinau, rekomenduojama oro temperatūra gyvenamose patalpose turi būti kaip tik +18 – +20. Manau, kad su šilumos tiekimu į daugiabučius dar skubėti nereikia.

  1. Anonimas parašė:

   Tikrai nereikia. Tuo labiau, kad kitą savaitę sugrįžta šilti ir saulėti orai.

 2. Irm parašė:

  Pas mus bute nešalta ir prasivedinam dieną kambarius. Aišku, kad po maikute ir šortais nevaikštom kamvarį, bet ir nešalam. Tik tiek, kad už lango niūrų, lyja. Pilnai iki spalio galima gyventi ir be šildymo. Nebent pirmuose aukštuose šąla, o mes aukščiau…

 3. Jadzė parašė:

  Tam kam dabar +20 bute, tas matyt lakia 40* ir dėl to nejaučia,kad už lango lyja ir yra +10.Išsipagiriokite prieš rašydami .

  1. Jadzei parašė:

   Jeigu esate ta Jadszė nuo konteinerio,, kuri šildsosi skysčiu su laipsniais, tai nereikia galkvoti, jog ir kiti taip daro. Šlykštu skaityti.

 4. Antanas parašė:

  Kam jau lietuviai.Viskas blogai.Man tik įdomu,kokiuose nerenovuotose namuose gyvenat jeigu laikote atidarę langus ir dar yra +20.Visi tokie namai statyti Mažeikiuose prieš 40 metų ir kad juose lauke esant +10 troboje yra +20.Nebesame jau tokie ubagai, kad neįstengtume mokėti.Jau virš 30 metų gyvenam nepriklausomi ir visą tą laiką vyksta zyzimas dėl šildymo pradžios .Šiluma priklauso nuo lauko temperatūros ir yra reguliuojama.Kai yra kiek pašildomos patalpos vis tiek yra jaukiau gyventi .

 5. Irena parašė:

  Skaitau komentarus ir stebiuosi,kad 20 laipsnių,tai jau šilta.Niekada nesutiksiu.Lauke lietus. Niūru,šalta

 6. Kitaip galvojantis parašė:

  Gyvename kaip karo laikais. Patalpos nešildomos, sergančių daugėja. Renovuotuose namuose sėdi susmirdę, bijo atsidaryti langų ir prasivėdinti, nori, kad šildymas prasidėtų kuo vėliau. Renovuoti namai nešildo, o tik geriau sulaiko šilumą. Jei patalpos nevėdinamos, tai tas pats, kas būti įlindus į termosą.

  1. žinot parašė:

   Mūsų namas nerenovuotas, tik langus esam pasikeitę į plastikinius. Dabar vakaras, bute atidaryti 2 langai. Sėdžiu su trumpom rankovėm, bute 21 laipsnis. Miegam su atidarytu langu miegamajam. Man šildymo tikrai dar nereikia.

   1. Pritariu parašė:

    Pritariu, pas mus irgi apie 20 dar laikosi ir be reikalo mokėti už šildymą tikrai nesinorėtų. Labiausiai už ankstyvą šildymo įjungimą pasisako tie, kam už jį mokėti nereikia iš savo kišenės.

 7. Kasmet parašė:

  Kiekvienais metais šildymo sezoną stengiasi įjungti kuo anksčiau.Toks skubėjimas šilumininkams deda auksinius kiaušinius.Jeigu butai nėra sutvarkyti,švilpauja vėjai per blokų sujungimus,palanges,nesutvarkyti balkonai,tai būkit malonūs-junkitės elektrinius šildytuvus.Pasidomėjus,kas pirmiausia pradeda kelti triukšmą,išaiškėja,kad didžiausi bėdavotojai yra netvarkingų butų savininkai ir gaunantys kompensacijas.

 8. Patarimas parašė:

  Kiekvienais metais šildymo sezoną stengiasi įjungti kuo anksčiau.Toks skubėjimas šilumininkams deda auksinius kiaušinius.Jeigu butai nėra sutvarkyti,švilpauja vėjai per blokų sujungimus,palanges,nesutvarkyti balkonai,tai būkit malonūs-junkitės elektrinius šildytuvus.Pasidomėjus,kas pirmiausia pradeda kelti triukšmą,išaiškėja,kad didžiausi bėdavotojai yra netvarkingų butų savininkai ir gaunantys kompensacijas.

 9. ei parašė:

  Tai negi negalima palaukti dar keletą dienų, ir įjungti šilumą daugiabučiuose bent jau nuo spalio 1dienos? Juk už tas kelias dienas nuplėš ogogo…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*