Šilumos kainos galvosūkis išlieka

Mažeikiškiams itin svarbus šilumos kainų klausimas, likęs be politikų pritarimo, ir toliau kaitina aistras. Mažeikių rajono savivaldybės administracija Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai nusiuntė raštą, kuriame teigiama, kad šio klausimo sprendimo projektas buvo pateiktas Tarybai, tačiau sprendimas šiuo klausimu nepriimtas – suprask, kalti politikai.
Tačiau kai kurių politikų teigimu – tai absoliutus melas, nes iš tiesų šis klausimas net nebuvo svarstytas, o tiesiog pristatyta informacija.

Tarybos nariai norėjo išsiaiškinti
Savo nepasitenkinimą dėl skurdžios informacijos kai kurie Tarybos nariai išsakė ir per sausio 30 dieną vykusį posėdį. Tarybos narė Daiva Šideikienė tuomet teigė, kad be Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos išvadų net negalimas šilumos kainų svarstymas.
Tarybos narė Laima Nagienė prisiminė atvejį, kuomet Savivaldybės taryba patvirtino šilumos kainas, o Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija jas atmetė, Tarybos sprendimas buvo anuliuotas. Pasak jos, politikai galės vertinti šilumos kainas tik vadovaudamiesi šios komisijos priimtu sprendimu. Iki šiol šio sprendimo nėra.
Tarybos narys ir opozicijos lyderis Alvydas Balčiūnas per Tarybos posėdį sakė, kad norint svarstyti šilumos kainas, yra reikalinga išsami informacija ir tik po kainų skaičiavimo išsiaiškinimo Tarybos komitetuose bus galima kalbėti apie jų patvirtinimą.
Atsižvelgiant į politikų pastabas, darbotvarkėje pristatymu įvardintas klausimas buvo „perkrikšytas“ į informacijos pateikimą.

Rašte – absoliutus melas
Šilumos ūkio įstatymas numato, kad šilumos tiekėjai, realizuojantys ne mažiau kaip 10 GWh šilumos per metus, teikia perskaičiuotų šilumos kainų dedamųjų projektus ir jų pagrindimą Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai bei savivaldybei.
Savivaldybės taryba per 30 dienų turi nustatyti šilumos kainų dedamąsias. To nepadarius arba nustačius kainas su pažeidimais (ir jų neištaisius per nustatytą terminą), komisija įgyja teisę šilumos kainos dedamąsias nustatyti vienašališku sprendimu.
Savivaldybės administracija išsiuntė raštą Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai, kuriame teigiama, kad „Mažeikių rajono savivaldybės tarybos 2015-01-30 posėdžiui buvo pateiktas sprendimo „Dėl uždarosios akcinės bendrovės dėl šilumos kainų dedamųjų antriesiems bazinės kainos galiojimo metams nustatymo“ projektas, tačiau sprendimas šiuo klausimu nepriimtas“. Šį raštą pasirašė Administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Šiurys.
Tokie kaltinimai Tarybai papiktino kai kuriuos jos narius.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

10 Atsakymų į “Šilumos kainos galvosūkis išlieka”

 1. TARP KITKO parašė:

  Parduodu jaunus gaidzius. kaina 6 eurai . 8- 614-01537 . Mazeikiai

 2. Daiva Šideikienė parašė:

  Seimo narys ir kandidatas į merus K.Bartkevičius galėtų pasidaryti tokią politinę reklamą ,, Mieli Mažeikių krašto žmonės, vietinę valdžią turim išsirinkti tokią , kuri NEMELUOTŲ ne tik savo rajono žmonėms , bet ir kitoms valstybinėms institucijoms.’’ Partijos ,,Tvarka ir teisingumas’’ kandidatas S.Šiurys, turintys pedagoginį išsilavinimą yra MELAGIS. Su tokiu melagiu stipraus Mažeikių rajono nesukursite.
  Apie tvarką ir teisingumą mūsų rajone jau seniai užmiršta. Tik toks ,,lyderis’’ ir gali leisti savo bendrapartietei ( po teismo sprendimo narystę suspendavo) R.UŠČINIENEI, teistai už svetimo turto pasisavinimą ir dokumentų klastojimą, toliau dirbti pradinės ,,Vyturio’’ mokyklos direktore.

 3. to ona parašė:

  Prie ko čia šilumos tinklai? Supraskite vieną- jei mažiau parduos šilumos, tai mažiau jos reiks ir pagamintiu, o tuo pačiu mažiau reikės kuro, vandens, elektros…Tai kur čia matote norą parduoti kuo daugiau šilumos…Šilumos tinklams dzin dėl renovuotų namų…. Nueikite ekskursijon, jums šiluminininkai parodys visą gamybos technologiją, kaip vyksta apskaita, kaip apmkestinama šiluma ir įsitikinsite…O va reiktų pirmiausia susitvarkyti su kaimynais, kurie nedeklaruoja arba vagia vandenį, pasidaro šildomas grindis ir to neįformina, pasididina radiatorių skaičių ir pan……

 4. Rita parašė:

  ner ko putot is pykcio ,buvo laikai kad 85proc denge valstybe ,visi sauke kad nesamone ,o tie kurie ryzosi tam ,siandien dziaugiasi ,reikejo pagalvot gerai tada, kad tiek procentu denge valstybe ir siandien pykt nebutu uz ka..o pasiulyta buvo visiem.

 5. Ona parašė:

  Ponai issirenovavo uz realias kainas, o dabar pradejo reikalaut uz renovacija kosminiu kainu. ir dabar uz siluma nerenovuoti moka uz renovuotus ponus. Kazkokia nesamone, kaip pakilo sildymo kainos nerenovuotuos namuos palyginus su praejusiais metais , atrodo, kad ledynmetis atejo. Taigi , zmones pagalvokit, kas bus moketu silumos tinklams, jei staiga visi issirenovuotu?Juk jie uz sildyma vistiek sieks surinkt tas pacias sumas! reikia kviestis komisijas ir ekspertus ,kad nustatytu realia kaina, op ne pastoviai permoket sukciams

 6. Ko cia daug galvoti? parašė:

  Abejoju,kad mazeikieciai nezino kai kuriu kandidatu praeities,ju verslu kurimo istaku ir pan. Valdzioje turi buti intelektualai,kurie nori isiamzinti istorijoje kaip padare kazka naudingo,kurie siekia karjeros politikoje ir pan. Biznieriai eina tik del naudos,ar gali saziningas zmogus pasakyti,kad palieku versla ir noriu tarnaut jums?:) Kiek tokiu buvo ir zinote kaip viskas baigesi.

 7. Vardas (privalomas) parašė:

  Norėčiau sužinoti kur tos kiaulės gyvena?

 8. 3 parašė:

  Parduodu riebias kiaules. Tel. 8 443 98 204

 9. rinkėjas parašė:

  Gerai pagalvokime-už ką balsuosime,labai gerai pagalvokime kas toliau vadovaus.Būtu malonu,kad po kurio laiko nereikėtu išgirsti kaip reikia nupi…….ti vieną ar keturis milijonus.

 10. patarimas parašė:

  Reikia vienytis ir rašyti kolektyvinį pareiškimą į FNTT,vartotojų teises,kitas organizacijas.Nusamdyti ne vietinį advokatą. Niekas kitas neateis ir nepadarys to už Jus. Tik taip bendromis jėgomis galima kovoti su tais išgodėjusiais nusikaltėliais: šilumininkais,zasrancais,polistirolio klijuotojais ir juos dengiančiais degradatais savivaldybėje.Po vieną kovoti,žlugęs reikalas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto