Penktadienį vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje daugiausiai diskusijų kilo tvirtinant „Mažeikių šilumos tinklų“ investicinių priemonių planą. Politikams taip ir nepavyko išgirsti nieko konkretaus į klausimą, kokią įtaką tai turės šilumos kainai.
Prisiekė naujasis Tarybos narys
Su Taryba atsisveikino iš jos atsistatydinęs Gintautas Šmaižys. Socialdemokrato vietą joje užėmė Mažeikių autobusų parko direktoriaus pavaduotojas Juozas Kelmelis, vakar prisiekęs Tarybos posėdyje dalyvavusiai Vyriausiosios rinkimų komisijos narei Irenai Malinauskienei.
Savivaldybės meras Antanas Tenys padėkojo G. Šmaižiui. Darbą Taryboje jam primins ir mero padėkos raštas bei vardinė dovana. Politikui padėkos raštą įteikė ir Seimo narys Kęstutis Bartkevičius.
Nuo 2000-ųjų į Tarybą renkamas G. Šmaižys „Santarvei“ yra teigęs, kad iš Tarybos pasitraukia dėl to, kad daugiau nori atsiduoti savo verslui.
Reikalingas Europos paramai gauti
Tarybos darbotvarkėje buvo 24 klausimai. Vienas iš labiausiai diskusijų sukėlusių – susijęs su šilumos tiekimu – Tarybai tvirtinti pristatytas UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ 2014–2018 metų investicinių priemonių planas.
Savivaldybės Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa teigė, kad analogiškas planas buvo tvirtinamas 2006 metais, jis galioja iki šių metų pabaigos. Šis planas įgyvendintas 70 procentų. 2014–2018 metais į šilumos ūkį numatoma investuoti 25 milijonus litų. Tiek lėšų reikia norint renovuoti, pastatyti naujus katilus Mažeikių, Viekšnių, Reivyčių katilinėse, atlikti kitus darbus.
„Šitas priemonių planas būtų vienas iš argumentų ieškant Europos Sąjungos paramos“, – pabrėžė A. Žiulpa.
Apie kainą – nieko konkretaus
Tarybos narys Sigitas Kaktys pastebėjo, kad mieste šilumos trasos neefektyvios, patiriami nuostoliai, ir pageidavo sužinoti, kiek jų numatyta atnaujinti.
„Sunkus klausimas. Gal penkis kilometrus“, – atsakė Mažeikių šilumos tinklų direktorius Jonas Jurkus.
Jis labiau buvo linkęs kalbėti apie biokuro katilų keitimą, paaiškinęs, jog tai labai svarbu, nes iki 2016 metų ar net greičiau šilumos gamyboje norima pereiti prie biokuro. Jis tikino, kad toks kuras naudingesnis už gamtines dujas, nes pigesnis.
Opozicijos lyderis Alvydas Balčiūnas, klausydamasis direktoriaus samprotavimų, panoro išgirsti konkretų atsakymą į klausimą, kiek ir kaip tos investicijos atsilieps šilumos kainai. Po ilgų išvedžiojimų J. Jurkus pažadėjo – „sutartinai žemą kainą“, o kokią – taip ir nesisekė atsakyti.
Ar dar neįkyrėjo klausytis J. Jurkaus nesąmonių. Naujinam naujinam, o šilima vis brangsta ir J. Jurkus vis turtėja. gana investuot ir nekontroliuot.