Šimtmečio išvakarėse gimęs sūnus – didžiausia dovana mažeikiškiui

Jaunų vaikinų žygis iš Mažeikių į Vilnių buvo įvertintas ir Lietuvos prezidentūroje. Roberto DAČKAUS nuotr.

Ugniagesys gelbėtojas, krašto apsaugos savanoris, savanoris ugniagesys, vienas iš įvairių projektų, kurie pastaruoju metu vyko Mažeikiuose, organizatorių Donatas Vaičiurgis dabar išgyvena itin džiugias akimirkas – jubiliejinės valstybės šventės išvakarėse jam gimė sūnus.
Pernai Vasario 16-ąją paminėjęs žygiu su trispalve į Vilnių, šiemet mažeikiškis kartu su bendraminčiais sukūrė programėlę, skaičiuojančią dienas iki valstybės atkūrimo šimtmečio.

Parašus įteikė Prezidentei

Praėjusiais metais 29-erių metų Donatas kartu su savo bendraminčiu Deividu Žvinkliu buvo pakviesti į Lietuvos prezidentūrą ir pagerbti kaip akcijos „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“ nominantai.
Iš Mažeikių išžygiavę sausio pabaigoje jauni vyrai po dviejų dienų jau buvo Vilniuje. Žygio metu nešdami Lietuvos trispalvę, jie aplankė 19 mūsų šalies miestų ir miestelių, dar daugiau gyvenviečių, o ant baltos drobės surinko daugiau kaip 160 lietuvių parašų, pritariančių vaikinų iniciatyvai. Šią drobę mažeikiškiai įteikė šalies Prezidentei.
„Vienybės žygis įsmigo į atmintį, ypač kai Trijų Kryžių kalne kartu su būriu pasitikusių draugų ir visiškai nepažįstamų žmonių išskleidėme trispalvę. Tada tas žygis ir parodė, kad reikia tik noro, entuziazmo ir viską galima padaryti“, – pasakojo Donatas.

Idėjų mažeikiškiui netrūko

Praėjusią vasarą D. Vaičiurgis su bendraminčiais vėl ėmė judinti jaunimą – viešojoje erdvėje suburta grupė „Mažeikių fanai 2017 Lietuvos rinktinei palaikyti“ suorganizavo tris bendrus šalies krepšinio rinktinės žaidimo Europos čempionate stebėjimus Buknaičiuose ir Mažeikiuose. Paskutines rinktinės rungtynes Pavenčių gatvėje esančioje aikštelėje dideliame ekrane žiūrėjo beveik dviejų šimtų automobilių ekipažai.

Dviejų vaikinų žygis į Vilnių tik prasidėjo.... Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, Donatas, padedamas būrio bendraminčių, įgyvendino naują sumanymą – sukūrė dienas iki Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio pradžios skaičiuojančią programėlę „Švęskime Lietuvą!“, skirtą mobiliesiems telefonams.
Programėlės „laikas“ jau eina į pabaigą – ji parodydavo, kiek dar liko dienų iki Lietuvos šimtmečio, pasakojo apie svarbius, įdomius Lietuvos istorijos įvykius nuo 1918 metų iki šių dienų. Ja naudojantis, galima pasiklausyti Tautiškos giesmės.

Tarnyba neapsiriboja

Penktus metus Mažeikių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje ugniagesiu gelbėtoju dirbantis Donatas vien šia tarnyba neapsiriboja – jis jau aštuntus metus taip pat yra krašto apsaugos savanoris, prieš daugiau kaip metus prisidėjo prie savanorių ugniagesių.

Donatas Vaičiurgis valstybės šimtmetį pažymėjo nauja iniciatyva -- su bendraminčiais sukūrė programėlę telefonams. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

„Visi turime dvidešimt keturias valandas per parą, tačiau tik nuo paties žmogaus priklauso, kaip jas išnaudosi, kaip paskirstysi tą laiką, kokius susidėliosi savo veiklos prioritetus. Man pasisekė tai, jog turiu labai stiprų žmonos palaikymą, kuri visada pritarė mano idėjoms, nors gal jai buvo ir sunku“, – sakė Donatas.
Šiuo metu mažeikiškis planuoja kiek pristabdyti iniciatyvas – pirmadienį gimė sūnus, auga, tad dabar norisi visą save skirti šeimai.
Sūnaus gimimą, artėjant Lietuvos valstybingumo atkūrimo šventei, Donatas laiko pačia didžiausia dovana. Kūdikio gimimas, kaip sako D. Vaičiurgis, šiek tiek pristabdys iniciatyvas, nes mažeikiškių pora dar augina pirmagimę dukterį, tad dabar norisi savo laiką skirti šeimai.

Svarbus kiekvieno indėlis

Iki šiol laiko Donatui likdavo nedaug – dar praėjusiais metais jis jaunimą mokė šokti, vadovavo breiko studijai, buvo policijos rėmėjas, savanoriavo kartu su žmona „Maisto banko“ akcijose, padėjo rengti šventes. O kur dar mokslai – baigęs Klaipėdos kolegiją, Šiaulių universitete jis pasirinko bakalauro studijas, pernai šioje mokymo įstaigoje baigė magistrantūrą.
„Teko pusę metų dirbti Anglijoje, tada ir pamačiau, kad daug ką gali pasiekti ir savo šalyje, tik reikia nusistatyti tikslą, pačiam žinoti, ko tu nori, ir įsisąmoninti: jeigu nedirbsi – tai ir neturėsi. Ar tu gyventum Lietuvoje, ar kitoje šalyje, niekas tau ant lėkštutės visko veltui nepateiks. Visur reikia  dirbti“, – sakė Donatas.
Mažeikiškio manymu, vien nuo šūkių gatvėje „Aš myliu Lietuvą!“ gyvenimas tikrai nepagerės. Reikia, kad kiekvienas suprastų, jog asmeninę ir valstybės gerovę galima sukurti tik kiekvienam skiriant savo indėlį, tad būtina stengtis tai daryti ir idėjomis, ir darbais.
„Juk niekas kitas už mus tos gerovės neatneš ir nesukurs“, – apibendrino laimingas tėvas.

4 Atsakymai į “Šimtmečio išvakarėse gimęs sūnus – didžiausia dovana mažeikiškiui”

 1. Esmute parašė:

  Pagarba jauniems vyrams!

 2. As parašė:

  Sveikinimai sulaukus sūnaus! Ir sėkmės naujuose sumanymuose!

 3. Tokiu vienetai parašė:

  Tokiu vienetai,o dar manau išlike nemažai tiek toj policijoje tiek gaisrineje ir kitur kur ima kyšius,kur turi turet užnugari ir t.t.,ir toks budamas sažininguolis nepritapsi ir toj busi nubuksuotas :D

 4. pagarba parašė:

  tokiems žmonėms! Ne žodžiais, o darbais Tėvynę myli.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto