Šios kadencijos Taryboje – antrasis kėdžių perstumdymas

Vyriausioji rinkimų komisija patenkino Virginijos Vilimienės prašymą ir leido jai atsisakyti Mažeikių rajono savivaldybės tarybos nario mandato. „Mažeikių naftos“ profsąjungos tarybos pirmininkė sako Tarybą paliekanti dėl dviejų dalykų – asmeninio užimtumo ir nusivylimo politikais.


PASITRAUKIMAS
VIEŠAI NEKOMENTUOTAS
Praėjusį trečiadienį rajono Tarybos narė Virginija Vilimienė Vyriausiajai rinkimų komisijai ir rajono merui Vilhelmui Džiugeliui įteikė pareiškimą, kuriuo atsisako rajono Tarybos nario mandato.
AB „Mažeikių nafta“ profesinės sąjungos tarybos pirmininkė, praėjusių metų pavasarį antrą kartą išrinkta į rajono Tarybą, pareiškime apie pasitraukimo motyvus parašė lakoniškai – dėl asmeninių priežasčių.
Apie šį pareiškimą Tarybos narius rajono meras informavo praėjusį penktadienį vykusiame posėdyje, tačiau nuo paaiškinimų ar komentarų buvo susilaikyta, mat rajono vadovai išsamesnės informacijos neturėjo.
Po Tarybos posėdžio V. Džiugelis „Santarvei“ teigė negalįs komentuoti V. Vilimienės pasitraukimo, nes nežinąs, kas ją paskatino šiam žingsniui. Savivaldybės vadovas teigė atlikęs visas procedūras, kurių reikalauja Rinkimų įstatymas – pasirašęs pareiškimą ir išsiuntęs jį Vyriausiajai rinkimų komisijai.
Tarybos narys Pranas Noreika, kaip ir V. Vilimienė, išrinktas pagal Socialdemokratų sąjungos sąrašą, „Santarvei“ sakė suprantąs kolegę – pastarieji metai jai buvo nelengvi, nes „Mažeikių naftoje“ vyko restruktūrizacija. Profsąjungos tarybai teko pakovoti dėl iš bendrovės atleidžiamų žmonių teisių, o tai kainavo nemažai laiko ir jėgų. Be to, V. Vilimienė išrinkta į Trišalę komisiją, bando sustiprinti profsąjungų pozicijas Mažeikiuose. „Žmogus negali persiplėšti. Virginija dar pavasarį skundėsi, kad jai sunku, matyt, dabar visiškai apsisprendė“, – pastebėjo P. Noreika.
POLITIKAVIMAS
RINKIMAIS NESIBAIGĖ
V. Vilimienė, „Santarvei“ komentuodama savo sprendimą, teigė, kad ji iš Tarybos pasitraukianti dėl to, kad negali tinkamai atlikti jai patikėtų pareigų. „Matau, kad negaliu to, ką žadėjau rinkėjams padaryti kokybiškai, todėl iš dviejų veiklos sričių pasirenku profsąjungų darbą“, – sakė atsistatydinusi Tarybos narė.
Jos nuomone, tolesnis darbas šiemet sudarytoje Trišalėje komisijoje, į kurią įeina Savivaldybės, darbdavių bei rajono profsąjungų atstovai, gali būti ne mažiau naudingas mažeikiškiams nei posėdžiavimas Taryboje. Ypač, kai teks aptarti ir derinti tokius aktualius klausimus, kaip šildymo, vandens kainų didinimą, mokytojų atlyginimus bei kt. Trišalės komisijos sutartyje numatyta, kad jos nariai analizuos rajonui aktualius klausimus, derėsis dėl sprendimų ir savo išvadas pateiks rajono politikams.
V. Vilimienė prisipažino šiek tiek nusivylusi Taryba.
„Politikuoti galima prieš rinkimus, o atėjus į Tarybą politika turi baigtis – turi prasidėti juodas darbas. Mus žmonės renka tam, kad statytume, puoštume savo miestą, rajoną, padėtume jo žmonėms, o ne vaikytumės asmeninės naudos. Kad nekilnotume rankų mechaniškai, o įsigilintume į kiekvieną klausimą. Ar tai įmanoma, kai sprendimo projektų – penkiasdešimt ar šešiasdešimt, o į juos įsigilinti turi dvi ar tris dienas, ir jei net norėtum ką nors pakeisti – esi vienas?“ – sakė profsąjungų lyderė, rinkimuose dalyvavusi kaip Lietuvos socialdemokratų sąjungos rėmėja.
V. Vilimienės nuomone, jei Tarybos narys nori dirbti sąžiningai, o ne pasiduoti manipuliacijoms, jis turi sėdėti Savivaldybėje, gilintis į kiekvieną sprendimo projektą, nes daugelis jų Tarybos nariams būdavo pateikiami be papildomos medžiagos, ypač sprendimai dėl detaliųjų planų. Reikalai šiek tiek pagerėję pasikeitus rajono architektams, tačiau ir dabar eiliniam Tarybos nariui nesunku tapti kieno nors interesų įrankiu. Labai dažnai – dėl nežinojimo ar laiko stokos.
Todėl ji ir nusprendusi pasitraukti iš rajono politikų gretų.
DAUGIAU LAIKO –
TIESIOGINIAM
DARBUI
Sutaupytą laiką buvusi Tarybos narė žada skirti profsąjungų veiklai. Mažeikiškių profsąjungos dar nėra stiprios ir įtakingos, jos kol kas vienija tik 11 įmonių ir organizacijų darbuotojus. V. Vilimienės nuomone, jei profsąjungos stiprės, jei įmonėse ir įstaigose bus pasirašytos kolektyvinės sutartys, aptartos papildomos socialinės garantijos, jei darbuotojų teises kas nors gins, Mažeikiams bus geriau.
Tai liudija „Mažeikių naftos“ pavyzdys. V. Vilimienė pasidžiaugė, kad nors nuo bendrovės ir buvo atskirtos dvi įmonės, profsąjungos pastangomis ten dirbantiems žmonėms pavyko išsaugoti tas pačias socialines garantijas, kaip ir „Mažeikių naftos“ darbuotojams.
Be to, „Mažeikių naftos“ profsąjungos taryba su bendrovės administracija jau pradėjo pokalbius dėl kolektyvinės sutarties, kurios galiojimas baigiasi sausio mėnesį. Su darbdaviu numatoma derėtis dėl didesnių atlyginimų, pareigybių įvertinimo, palankesnių darbo grafikų.
„Tenka pasirinkti – arba dirbti visus darbus po truputį ir pasitenkinti bet kokiu rezultatu, arba stengtis nors vienoje srityje juos atlikti kokybiškai. Aš pasirinkau profsąjungas”, – reziumavo V. Vilimienė.
VIETOS POLITIKŲ
KAITA NEŽYMI
Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas vakar „Santarvei“ patvirtino, kad komisija jau gavo V. Vilimienės atsistatydinimo prašymą. Pirmadienį prašymas patenkintas, o buvusios Tarybos narės vietą turėtų užimti Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Mažeikių rajono susivienijimo pirmininkė Judyta Čejauskienė.
Pasak komisijos vadovo, šis sprendimas dar turi būti oficialiai paskelbtas, ir tada Tarybos nario mandatas bus įteiktas kitai mažeikiškei.
Z. Vaigauskas patvirtino, kad V. Vilimienė rinkimų komisijai nepaaiškino, dėl kokių priežasčių nebenori tęsti darbo Mažeikių rajono taryboje. „Bet mums ir neprivalu nurodyti motyvus. Tai politiko apsisprendimas, žmogus pareiškė savo valią, ir to pakanka“, – sakė pirmininkas.
VRK vadovas pastebėjo, kad vietinių tarybų kaita vyksta visoje Lietuvoje. Didžiausia ji paprastai būna po rinkimų, – kai mandato atsisako žmonės, kurių pareigos nesuderinamos su politine veikla.
Kadencijos laikotarpiu komisijai tenka nagrinėti 4–5 atsistatydinimo ar atstatydinimo atvejus per mėnesį.
„Šie pokyčiai vyksta nuolat: žmonės pakeičia gyvenamąją vietą, miršta, kartais – nusikalsta, ir dėl to nebetenka mandato“, – politikų kaitą vietos savivaldybėse komentavo Z. Vaigauskas. Atvejai, kai tarybos narys netenka mandato dėl nusikalstamos ar su etika nesuderinamos veiklos, yra reti, tokių vietos politikų per metus pasitaiko 3–4.
Nuo praėjusių metų balandžio, kai Mažeikių rajono taryba susirinko į pirmąjį posėdį, jos sudėtis keičiama tik antrą kartą. Pavasarį už melagingų parodymų davimą nuteistas „darbietis“ Paulius Perminas neteko Tarybos nario mandato. Jį pakeitė kitas Darbo partijos narys, verslininkas Stanislovas Mačys.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: „Daugiau darbo ir jėgų skirsiu profsąjungoms. Tai bus
ne mažiau naudinga mažeikiškiams veikla“, – sakė V. Vilimienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto