Situacija dėl COVID-19 rajone išliko stabili

Nuotr. iš SAM archyvo

Statistikos departamento pirmadienį pateiktais duomenimis, COVID-19 liga sirgo 81 mūsų rajono gyventojas. Praėjusią savaitę registruotas naujų užsikrėtimo atvejų skaičius panašus kaip ir prieš tai buvusią – jis siekia 37. Tačiau 14 dienos sergamumo rodiklis tebedidėja ir mūsų rajonas išlieka raudonojoje zonoje.

Iš geresnių naujienų ta, kad paėjusią savaitę Mažeikių rajone COVID-19 ligos protrūkių neregistruota. Šiuo metu aktyvūs ir stebimi du ligos protrūkiai.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Telšių departamento specialistai praėjusią savaitę vyko į vieno COVID-19 ligos protrūkio vietą – buvo atliekama epidemiologinė diagnostika, nustatinėjami darbuotojai, kurie turėjo didelės ir mažos rizikos kontaktą su patvirtintu COVID-19 ligos atveju, didelės ir mažos rizikos asmenys buvo registruojami į Mažeikių mobilųjį punktą tyrimams atlikti.
„Kol kas virusas iš mūsų gyvenimo nesitraukia. Galime pasidžiaugti tik tuo, kad atvejų skaičius nedidėja geometrine progresija – savaitinis naujų atvejų pokytis yra minus 2,5 proc., tačiau penktadienį buvo net plius 59,4 proc.“, – situaciją komentavo Telšių departamento direktorė Giedrė Ligeikienė.
Septynių dienų naujų atvejų vidurkis mūsų rajone – penki atvejai per parą.
Vakcinacijos apimtys: šalyje jau paskiepytas kas penktas gyventojas, mūsų rajone vakcinacijos tempai dėl vakcinos trūkumo šiek tiek atsilieka nuo šalies vidurkio: paskiepyta 9 tūkst., arba beveik 18 proc., rajono gyventojų.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Situacija dėl COVID-19 rajone išliko stabili”

  1. Registracija ligų nesumažina parašė:

    Ne registracija reikia užsiimti, o konkrečiais darbais. Dizenfikuokite laiptines, parduotuves, pėsčiųjų pėrėjų šviesaforų jungiklius, autobusus, izoliuokite grįžtančius iš užsienio.

    1. Gruodis parašė:

      Tikrai taip, nes mieste gyventojai dažnai būna klaidinami, net gąsdinami dėl covid skiepų. Tai labai pavojinga užkrato plitimo ir emocinei sveikatai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto