Situacija dėl COVID-19 rajone prastėja

Nuotr. iš SAM archyvo

Įvertinus sergamumo COVID-19 liga rodiklius, Mažeikių rajono savivaldybė nuo ketvirtadienio vėl atsidūrė šalies savivaldybių švieslentės raudonojoje zonoje.
Epidemiologai pastebi, kad sergančiųjų šia liga rajone daugėja jau trečią savaitę ir ragina per šventes elgtis atsakingai, susilaikyti nuo bet kokių išvykų, artimųjų lankymo.

Sergančiųjų daugėja

Penktadienio duomenimis, COVID-19 liga serga 59 rajono gyventojai. Trečiadienį nustatyta 11 naujų ligos atvejų, ketvirtadienį – penki.
Savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro posėdyje NVSC Telšių departamento direktorė Giedrė Ligeikienė pastebėjo, kad šie nauji atvejai nėra susiję su protrūkiais. Padaugėjo dėl tyrimų besikreipiančių gyventojų, turinčių simptomų, kai kurie atvejai nustatomi ir testavimo metu.
Testavimo apimtys taip pat didėja. Per paskutines septynias paras jų atlikta beveik 970, teigiamų tyrimų dalis sudaro 2,8 proc.

Esame raudonojoje zonoje

Pagal Vyriausybės patvirtintą karantino atlaisvinimo planą, šalies savivaldybės suskirstytos į spalvines zonas. Mažeikių rajono savivaldybė šventes pasitinka raudonojoje zonoje, kurioje atsidūrė ketvirtadienį.
Primename, kad į geltonąją zoną įtraukiami rajonai, kuriuose sergamumo rodiklis, tai yra 14-os dienų naujų atvejų skaičius, tenkantis 100-ui tūkstančių gyventojų, neviršija šimto. Ketvirtadienį mūsų rajonas šį rodiklį perkopė.
Penktadienio duomenimis, šis rodiklis siekia 108,3 atvejo ir pagal jį mūsų savivaldybė tarp kitų yra 20-oje vietoje.

One Reply to “Situacija dėl COVID-19 rajone prastėja”

  1. Ir prastės parašė:

    Atidarė mokyklas, nieko naujo! Mokytojai, medikai, valdininkai, soc darbuotojai suskiepyti, pensininkus skiepija, o tėvai kapstykitės su tais vaikais kaip norit..Jokios logikos! Ir dar mokyklas atidarė, nors žino, kad žmonės nesuskiepyti rizikoje išnešioti virusui, jam plisti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*