Situacija dėl COVID-19 stabili, daugėja peršalimo ligų

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Mažeikių rajono savivaldybėje situacija dėl COVID-19 ligos ir toliau išlieka stabili. Pastebimos geresnės tendencijos ir analizuojant užsikrėtimo aplinkybes.
Tačiau epidemiologai atkreipia dėmesį į kitą problemą: toliau nemažėja sergamumas ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ir gripu. Tokių susirgimų jau daugiau nei keturi šimtai.

Statistikos departamento duomenimis, pirmadienį COVID-19 liga sirgo 640 rajono gyventojų – beveik tiek pat kaip ir prieš savaitę. Ir toliau mažėja registruojamų naujų atvejų skaičius. Paskutinių septynių dienų paros vidurkis siekė 48, šis rodiklis yra penkiais atvejais mažesnis, nei buvo prieš savaitę.
Naujų atvejų skaičius, per 14 dienų tenkantis 100 tūkst. gyventojų, taip pat mažėja ir yra 1187. Tačiau teigiamų tyrimų dalis beveik nesikeičia – koronaviruso infekcija nustatoma kas trečiam tirtam asmeniui.
Nors situacija gerėja, tačiau vis dar registruojama ligos protrūkių. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Telšių departamento Mažeikių skyriaus „Santarvei“ pateiktais duomenimis, praėjusią savaitę jų registruota devyni (ankstesnę savaitę 10): 5 – gamybos įmonėse, 2 – valstybinėse įstaigose, po vieną – ugdymo įstaigose ir prekybos srityje.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto