Situacija rajono darbo rinkoje negerėja

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Koronaviruso pandemija, dėl jos paskelbta ekstremali situacija Lietuvoje augina bedarbių skaičių. Darbo neturinčių žmonių kas mėnesį daugėja ir Mažeikių rajone.
Didžiausias šuolis stebimas jaunų, studijas baigusių ir darbo nerandančių absolventų gretose.
Kitą tendenciją – ilgalaikių bedarbių daugėjimą bandoma sieti su nuo birželio mokama vadinamąja laikina darbo paieškos išmoka.

Ilgalaikiais bedarbiais yra laikomi Užimtumo tarnyboje registruoti asmenys: iki 25 metų amžiaus, kurių nedarbo trukmė ilgesnė kaip 6 mėnesiai, ir ilgalaikiai bedarbiai nuo 25 metų amžiaus, kurių nedarbo trukmė ilgesnė kaip 12 mėnesių, skaičiuojant nuo įsiregistravimo Užimtumo tarnyboje dienos.
Rugsėjo 30 d. duomenimis, Mažeikių rajone buvo registruota 1 118 ilgalaikių bedarbių, jie sudarė 21,9 proc. nuo visų registruotųjų. Palyginimui, praėjusiais metais analogišku laikotarpiu Mažeikių rajone buvo registruotas 641 ilgalaikis bedarbis. O šių metų kovo mėnesį, dar prieš prasidedant koronaviruso pandemijai, mūsų rajone buvo registruotas 481 ilgalaikis bedarbis.
Nuo birželio 12 d. įsigaliojus Užimtumo įstatymo pakeitimui, pradėtos skirti darbo paieškos išmokos, siekiančios 33 proc. arba 7 proc. minimalios mėnesio algos, priklausomai nuo to, ar asmuo gauna, ar negauna nedarbo socialinio draudimo išmoką.
Šiuo metu darbo paieškos išmokos dydis yra: bedarbiams, kurie neturi teisės gauti nedarbo socialinio draudimo išmokos, – 200 eurų, bedarbiams, kurie turi teisę gauti nedarbo draudimo išmoką, – 42 eurai.
Manoma, kad tai gali būti priežastis, dėl kurios dalis Užimtumo tarnybos klientų, gaunančių šias išmokas, neskuba ieškotis darbo.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Situacija rajono darbo rinkoje negerėja”

  1. mažeikiškis parašė:

    Liaukitės mokėti pašalpas, gal tada tie pašalpiniai ims darbo ieškoti, o ne “ieškoti”. Be to, ne kabinetuose sėdėkite, o dirbkite, išsiaiškinkite, iš ko pašalpiniai realiai gyvena.

  2. žmogus parašė:

    Tik nepasprinkit jūs skaičiuodami tuos varganus pinigus! Žmonės ne iš gero gyvenimo toje biržoje stumdosi! Pažįstu daug sergančių rimtomis ligomis, o neįgalumo dabar be didelių pinigų niekas neskiria… Todėl daug žmonių biržoje tik dėl to, kad pas gydytoją nueit, ir vaistų išsirašyt..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*