Šiukšlintojai bus tramdomi didesnėmis baudomis

Įkainiai už atliekų išmetimą į aplinką didinami dešimtimis kartų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis užsimojo sutramdyti šiukšlintojus – jis pasirašė įsakymo projektą, kuriame įkainiai už atliekų išmetimą į aplinką didinami dešimtimis kartų.

Ministro nuomone, šiuo metu galiojantys atliekų, išmestų į aplinką, padarytos žalos tarifai – tik simboliniai.
„Aš asmeniškai juos pavadinčiau juokingais. Kai tarifai tokie, tai nereikia stebėtis, kodėl visur aplink – šiukšlės“, – sako V. Mazuronis.
Šiuo metu įkainis už išmestas statybines medžiagas – 1 tūkst. litų, padangas – 1 tūkst. 300 litų, kitas nepavojingas atliekas – 1 tūkst. 800 litų, pavojingas atliekas – 12 tūkst. litų. Naujajame įsakymo projekte siūloma atliekas skirstyti tik į dvi kategorijas: pavojingas ir nepavojingas. Tarifas už pirmųjų išmetimą – 36 tūkst. litų, už antrųjų – 15 tūkst. litų.
„Be to, įvedamas ir minimalios žalos dydis, koks šiuo metu apskritai neegzistuoja. Įkainis už nedidelę taršą nepavojingomis atliekomis siektų 500 litų, pavojingomis – 1 tūkst. 500 litų“, – informuoja V. Mazuronis.
Įsakymo projektas perduotas derinti Žemės ūkio, Teisingumo, Socialinės apsaugos ir darbo, Ūkio bei Krašto apsaugos ministerijoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto