Šįvakar Tirkšliuose – „Kojinės“ turnyras, laisvadieniais – įvairūs renginiai

Nuotr. iš Tirkšlių kultūros centro archyvo

Prasideda savaitgalis, o su juo ir savaitgalio renginiai.
Kaimo šventė, atlaidai, klasikinės muzikos koncertas ir kojinio kvadrato turnyras – tokie mūsų rajone penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį numatyti renginiai.Kas tas „Kojinės“ turnyras?

Kas tas „Kojinės“ turnyras?

Jau šiandien, liepos 28-osios pavakarę, 16 val. Tirkšlių pušyne vyks renginys intriguojančiu pavadinimu – „Kojinės“ turnyras. Iš karto informuojame, kad po šiuo pavadinimu slepiasi kojinio kvadrato žaidimas.

„Tas pavadinimas „Kojinės“ turnyras – toks intriguojantis. Iš tiesų sulaukėme klausimų, koks čia renginys, ar reikės kaip nors svaidyti kojines“, – šypsojosi Tirkšlių kultūros centro direktorė Salomėja Macijauskienė.

Idėja organizuoti tokį renginį kilo Tirkšlių kultūros centre pagal Jaunimo reikalų finansuojamą programą įdarbintiems 17-mečiams tirkšliškiams Gabijai ir Nedui. 

Kai kultūros centro darbuotojai jaunuolių paklausė, ką, kokį renginį jie galėtų pasiūlyti jaunimui, abu vienareikšmiai tarė, kad tai galėtų būti „Kojinės“ turnyras.

„Mano pirmasis klausimas jiems buvo – kokį dar „Kojinės“ turnyrą? Jie atsakė, kad Tirkšlių pušyne pavasario ir vasaros vakarais pilna jaunimo, žaidžiančio tokį žaidimą, – kojinį kvadratą. Pasirodo, tai labai populiarus ir senas žaidimas, jaunajai kartai perimant šio žaidimo taisykles, tradicijas iš vyresniųjų“, – sakė „Santarvės“ pašnekovė.

Dalyvauti pasiryžę per 40 žmonių

Kiekvienoje vietovėje galioja šiek tiek skirtingos kojinio kvadrato taisyklės. Pavyzdžiui, ketvirtadienio vakarą pušyne vykstant šio žaidimo treniruotei, buvo galima girdėti: „Ei, čia tau ne Mažeikiai, Tirkšliuose mes žaidžiam kitaip.“

Ruošdamiesi turnyrui, kultūros centre dirbantys jauni tirkšliškiai surado rėmėjų, surašė taisykles, parengė jas pristatantį vaizdo įrašą ir paskelbė kultūros centro „Facebook“ paskyroje. Taip pat buvo paskelbta išankstinė registracija į turnyrą.

Dalyvauti „Kojinės“ turnyre užsiregistravo 43 įvairaus amžiaus žmonės iš Tirkšlių, Mažeikių, Balėnų, Šerkšnėnų ir aplinkinių vietovių.

Žaidžiama bus pogrupiais. Pirmiausia žais 13–20 metų žaidėjai, o paskui vyresni nei 20 metų.

„Susidūrėme su bėdele – sunkiai sekėsi rasti teisėjų. Kieno prašėme, tas sakė, kad nemoka, nežino, kaip teisėjauti, nes tai gatvės žaidimas. Bet kaip jau pavyks, taip – būsime pabandę įgyvendinti sumanymą – surengę pirmąjį Tirkšliuose „Kojinės“ turnyrą“, – apibendrino S. Macijauskienė.

Į šventę kviečia krakiškiai

Krakiuose, „Pauliankos karčemos“ teritorijoje, šeštadienį, nuo 17 val. vyks tradicine tampanti šventė „Krakiai – mano gimtinė“.

Jos organizatoriai tikina, kad šventėje laukiami ne tik Krakiuose gimę, augę ir gyvenantys, bet ir visi šį Ventos upės slėnyje įsikūrusį kaimą, muziką, pramogas mėgstantys žmonės.

Šventėje gerą nuotaiką kurs gausus būrys dainininkų, šokėjų iš Mažeikių, Viekšnių, Laižuvos kultūros centrų. Elegancija žavės dainininkė Asta Pilypaitė, šėlsmą „užkurs“ grupė „Lietuvaičiai“.

Suplanuota pramogų ir vaikams, ir suaugusiesiems. Vaikai galės linksmintis šokinėdami ant batutų, dalyvaudami putų šou. Suaugę šventės svečiai kviečiami susirungti rankų lenkimo, svarčių kilnojimo varžybose. Bus organizuojama loterija, kuriai prizus įsteigė Krakiuose gyvenantys, dirbantys ir kuriantys verslininkai, pavieniai asmenys.

Svetingi organizatoriai kviečia atvykti ir drauge praleisti paskutinį liepos šeštadienį Krakių kaimo šventėje.

Židikuose atlaidai, Sedoje – klasikinės muziko koncertas

Židikuose kasmet, paskutinį liepos sekmadienį, rengiami Šv. Onos atlaidai. Ne išimtis ir šis sekmadienis.

10 val. prasidės šv. Mišios Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, o vidurdienį visi kviečiami į atlaidus prie Židikų kapinėse esančios koplyčios. 

Sedoje sekmadienį vyks „Camino Lituano“ muzikos festivalio koncertas „Kelyje šokio ritmu“.

19 val. Sedos Šv. Jono Nepomuko bažnyčioje koncertinę programą atliks mažeikiškis akordeonininkas Jonas Vozbutas, smuikininkė Lina Juknevičiūtė bei violončelininkė Rugilė Juknevičiūtė.

„Geros nuotaikos nestokojantis jaunatviškas ansamblis kviečia ištrūkti iš monotoniško rutinos ritmo ir muzikos garsais patirti nuotaikingą, ugningą, įvairialypį šokio pasaulį. Harmoningas akordeono, smuiko ir violončelės ansamblis ryškiųjų klasikinės muzikos kompozitorių dėka atliks ispanų, argentinietiško tango, rumunų, romų liaudies šokių bei kovos menų įkvėptus kūrinius“, – taip būsimąjį koncertą apibūdina jo organizatoriai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto