Skaitymo iššūkis: šimtas knygų – Lietuvos šimtmečiui

Bibliotekininkai lankytojams siūlo priimti skaitymo iššūkį. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Mažeikių viešosios bibliotekos darbuotojai paskelbė skaitymo iššūkį ir kviečia per metus perskaityti 100 knygų. Tokia skaitymo skatinimo akcija siekiama įprasminti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.

Vyks visus metus

Kultūros, švietimo įstaigų bei bendruomenių nariai turi nemažai idėjų, kaip įprasminti Lietuvos valstybingumo atkūrimo jubiliejų.
Viešosios bibliotekos darbuotojai sumanė knygų skaitymo skatinimo akciją „Šimtas knygų – Lietuvos šimtmečiui“.
Ši akcija, prasidėjusi sausio 2 dieną, truks bemaž visus metus – iki gruodžio 10 dienos.
Pasak bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėjos Dangiros Undžienės, biblioteka irgi nori prisidėti prie valstybės atkūrimo šimtmečio jubiliejaus minėjimo. Todėl, planuojant šių metų veiklas, ir kilo sumanymas surengti tokią akciją.

Perskaityti įmanoma

Akcijos esmė tokia, kad visi norintieji joje dalyvauti – ir vaikai, ir suaugusieji – turi ateiti į biblioteką ir pasiimti specialius lankstinukus. Juos gali pasiimti visų Mažeikių viešosios bibliotekos filialų lankytojai.
„Šimtas knygų yra nemažai. Tad jau reikėtų pradėti skaityti. Kita vertus, mes tikrai turime skaitytojų, kurie tiek knygų per metus perskaito. Todėl žinome, kad tai yra įmanoma. Iš kitos pusės, skaitytojus orientuojame ne į kiekybę, bet į kokybę“, – patikino vedėja.

Štai tokiuose lankstinukuose žmonės gali pasižymėti, kokias knygas perskaito. Nuotrauka iš bibliotekos archyvo

Pasak pašnekovės, lankytojai ir šios akcijos dalyviai bus raginami rinktis lietuvių autorių knygas, prisiminti geriausius klasikinius literatūros kūrinius, pripažintas populiariausias knygas.
Bibliotekose gautuose lankstinukuose skaitytojai galės pasižymėti, kokias knygas yra perskaitę. Tačiau ir biblioteka fiksuos bei žymėsis, ką kuris lankytojas perskaitė.

Baigiamasis renginys – gruodį

Gruodį vyks baigiamasis akcijos renginys. Jo metu akcijos dalyviai, perskaitę 100 bibliotekos knygų, bus apdovanoti rėmėjų įsteigtais prizais.
Nenusiminti raginami ir tie akcijos dalyviai, kurie nesuspės įveikti viso reikiamo knygų kiekio.
Organizatoriai pasilieka teisę apdovanoti akcijos dalyvius ir pagal kitus kriterijus bei tarpinius rezultatus.
„Skaitykite tai, kas jums įdomu, svarbu ir reikšminga. Tai gali būti ne tik grožinė, bet ir mokslinė literatūra“, – sakė D. Undžienė.

Informaciją skelbia internete

Mažeikių viešoji biblioteka pagal galimybes stengiasi nupirkti ir skaitytojams parekomenduoti naujų knygų.
Ilgametė bibliotekos darbuotojų patirtis rodo, kad skaitytojai dažniausiai renkasi pramoginę literatūrą – meilės romanus, detektyvus, atsiminimų bei biografijų, kelionių knygas.
Moksleivių ir studentų pageidaujamų knygų sąrašuose – programinės literatūros kūriniai, įvairių mokslo šakų leidiniai.
Mūsų rajono gyventojai, lankantys biblioteką ir jos filialus, domisi ir lietuvių autorių kūryba, Metų knygos rinkimuose dalyvaujančiomis knygomis.
Viešosios bibliotekos interneto svetainėje nuolat skelbiama apie naujas bibliotekos įsigytas knygas. Baigiantis 2017-iesiems, buvo nupirktos 44 naujos knygos.

3 Atsakymai į “Skaitymo iššūkis: šimtas knygų – Lietuvos šimtmečiui”

  1. Apie renginį Palnosų bibliotekoje parašė:

    Norėčiau, kad atkreiptų dėmesį Mažeikių centrinės bibliotekos direktorė. Šis komentaras apie kita renginį, kuris vyko Palnosų bibliotekoje. Pažiūrėjus į nuotrauką, atrodo, kad ši biblioteka nešildoma, nes visi lankytojai su kailiniais, striukėmis ir kepurėmis. O gal čia kultūros stoka? Susirinkus į renginį, kuris prie stalo, kur vaišinama kava ir prie kavos, reiktų prie stalo sėsti be kailinių, striukių ir sovietmetį menančių galvos apdangalų.

  2. Skaitytoja parašė:

    Esu labai patenkinta naujomis, graziomis bibliotekos patalpomis ir aptarnavimu.darbuotojos visada malonios , padeda, pataria. Tenka apsilankyti ir jusu organizuojamuose renginiuose.didziausios sekmes jusu darbe.

  3. bibliotekininkė parašė:

    nuotraukoje su puodeliu rankoje (darbo metu). Dėl to ir prastas aptarnavimas šioje bibliotekoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*