***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Bibliotekos fonduose – naujos knygos

Tai jau devintasis Viešosios bibliotekos projektas, kurį finansuoja Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialioji programa. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ir keturių jos filialų fondai pasipildė naujomis knygomis apie aplinkos apsaugą ir sveikatos ugdymą. Šie leidiniai įsigyti už projekto „Sveika aplinka – sveikas gyvenimas: žinios visiems“ lėšas.

Tai jau devintasis Viešosios bibliotekos projektas, kurį finansuoja Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialioji programa. Už šios programos lėšas jau yra įsigyta 830 knygų, kiekvienais metais prenumeruojama apie 20 pavadinimų periodinių leidinių sveikatos temomis.
Skaitytojų aptarnavimo skyriuje įrengtos lentynos „Knygos jaunimui“ ir „Leidiniai, įsigyti už Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšas”, kurios kasmet papildomos vis naujais leidiniais.
Pastaraisiais metais parengtų projektų dėka šios tematikos knygomis jau gali džiaugtis ir kai kurių viešosios bibliotekos filialų skaitytojai. Šiais metais po 30 naujų leidinių gavo Ukrinų, Reivyčių, Viekšnių ir Sedos bibliotekos, 66 skirti Viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo skyriui. Tai knygos apie ekologiją, mitybą ir sveiką maistą, neįgaliųjų, senyvo amžiaus žmonių ir vaikų sveikatos priežiūrą. Tarp jų ir vadovėliai studentams, vaiko sveikatos ir moters enciklopedijos, populiariosios gydytojos Filomenos Taunytės knygos ir kiti leidiniai.
2013 metais Viešosios bibliotekos periodikos skaitykloje mažeikiškiai galės skaityti net 25 pavadinimų žurnalus, įsigytus už šios programos lėšas. Tai ne tik jau skaitytojų pamėgti leidiniai „Sveikas žmogus“, „Medicina ir dar kai kas visiems“, „Aš ir psichologija“, bet ir nauji žurnalai „Geo“, „Ekologija“, „Iliustruotasis mokslas“, supažindinantys su naujausiais mokslo pasiekimais ir aplinkos apsaugos problemomis.
Viešosios bibliotekos periodikos skaitykloje parengta gautų knygų paroda, su jomis galima susipažinti ir bibliotekos interneto svetainėje.
Nuo gruodžio 10 d. knygos apie sveikatos ugdymą eksponuojamos Sedos bei Reivyčių bibliotekose, gruodžio 13 d. nauji leidiniai apie sveiką mitybą ir ekologišką maistą, vaistinius augalus, skausmo malšinimą be vaistų buvo pristatyti būreliui Ukrinų kaimo moterų.
Sausio 8 d. leidinių pristatymą organizuos Viekšnių biblioteka. Tokios literatūros kaimų bibliotekose dar labai trūksta, todėl susidomėjimas jomis didelis.
„Keičiasi požiūris, keičiasi gyvenimo būdas, o bibliotekose knygos šia tema jau pasenusios“, – sakė Sedos bibliotekos darbuotojos. Tad Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo programos parama bibliotekoms labai reikalinga.

Dangira Undžienė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto