***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Buknaičių bibliotekoje pristatyta tautodailininkės Tatjanos Damulienės karpinių paroda

Nuotraukos Aldonos BUDŽIENĖS

Gegužės 20 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Buknaičių filiale vyko buknaitiškės tautodailininkės Tatjanos Damulienės karpinių parodos pristatymas. Autorė pristatė 18 karpinių.
Tatjana Damulienė gyventi į Lietuvą atvyko prieš 30 metų, dirbo Buknaičių Henriko Nagio pagrindinėje mokykloje dailės mokytoja ir mokė buknaitiškių vaikučius piešimo paslapčių. Mokykloje ir parodose buvo eksponuojami tautodailininkės ir jos mokinių darbai. Šiuo metu ji dirba Kalnėnų pagrindinėje mokykloje. Tai talentinga, maloni ir nuoširdi moteris, kuri stengiasi viską išspręsti geruoju, be pykčio.
Tautodailininkė parodose dalyvauja nuo 1999 metų. Darbai eksponuojami tarptautinėse ir respublikinėse parodose, ji yra Mažeikių dailininkų klubo „Akvamarinas“ narė. Tatjana ne tik piešia, karpo, bet ir tapo ant šilko, kuria darbus kvilingo technika. O naudoti kvilingo techniką, kaip sakė autorė, galima įvairiai: atvirukams, kvietimams, dovanoms dekoruoti, interjerui puošti.
Tautodailininkės Tatjanos Damulienės karpiniai spausdinami „Tautodailės metraštyje“ (Nr. 26, 2014 m.), Felikso Marcinkaus knygose „Lietuvos ir pasaulio popieriaus karpinių menas“, „Lietuva karpiniuose“, „Tautodailės“ almanachuose.

Nuotraukos Aldonos BUDŽIENĖS

Pasveikinti parodos autorę atvyko tautodailininkė ir knygų autorė Alma Krapauskienė su vyru Vaclovu, tapytoja Danutė Palekienė, medžio drožėjas A. Brazauskas, mezgėja L. Brazauskienė, kaimynai, buvę kolegos, draugai. Parodos dalyviai jos autorei linkėjo kūrybinės sėkmės, džiaugsmo ir sveikatos. A. Krapauskienė graudeno ne vieno širdį savo kūrybos eilėmis.
Bibliotekininkė Valerija Beniušienė padėkojo tautodailininkei, kad savo darbais garsina Buknaičių kaimą, kad papuošė biblioteką karpiniais, kurie visą mėnesį džiugins jos lankytojus. Tikimės, kad Tatjana buknaitiškius dar pamokys, kaip pasigaminti patiems širdžiai malonių darbelių, kuriais galėtume pradžiuginti artimuosius.
Tatjanos Damulienės karpinių parodą Buknaičių bibliotekoje bus galima lankyti iki birželio 23 d.

Valerija BENIUŠIENĖ
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Buknaičių filialo vyresnioji bibliotekininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto