***SKAITYTOJO NAUJIENA*** „Buratine“ vyko „Sveiko maisto savaitė“

Asmeninio archyvo nuotrauka

Paskutinę rudens savaitę lopšelyje-darželyje „Buratinas“ vyko „Sveiko maisto savaitė“. Šios veiklos iniciatorės 8 grupės auklėtojos Liuda Petrošienė ir Vanda Jonkuvienė pakvietė projekte dalyvauti visą bendruomenę, nes mūsų misija – nuo mažens mokyti vaikus saugoti ir tausoti savo sveikatą. 

Projekto organizatorė lopšelio-darželio slaugytoja Roma Gydrienė su auklėtojomis aptarė, kad kiekviena savaitės diena bus skirta plačiau susipažinti su maisto produktais iš „sveiko maisto piramidės“. Išskirtinis dėmesys bus skiriamas vaisiams ir daržovėms, duonos gaminiams ir pienui.
Pirmadienio tema – „Sveikas maistas man gardus Augsiu sveikas ir žvalus“.
Vyr. slaugytoja su vaikais aptarė  „gyvą“ sveiko maisto piramidę, aiškinosi, analizavo maisto produktų reikšmę bei įtaką jų organizmui. Piešė, aplikavo įvairiausius maisto produktus, iš kurių  „kūrė“ sveiko maisto piramidę.
Antradienio tema – „Skinsiu rausiu, į pintinę krausiu. Virtos ar troškintos, visada naudingos“.
Veiklos metu ugdytiniai pjaustė daržoves, vaisius, patys gaminosi salotas pietums. Teatro studijoje žiūrėjo filmuką „Obuolių maišas“.

Asmeninio archyvo nuotrauka

Trečiadienio tema – „Duonelės turėsi, bado neregėsi“.
Teatro studijoje vaikai stebėdami filmuką su vyr. slaugytoja aptarė duonelės istorijos kelią. O grįžę į grupes minkė tešlą, formavo duonos kepalėlius ir pyragus, juos iškepė žaidimų kampeliams. Po pietų mažųjų laukė staigmena, jie žiūrėjo filmuką „Kaip vilkas duonos prašė“.
Ketvirtadienio tema – „Ėsk, karvute, žalią šieną. Duok vaikučiams balto pieno“.
Žiūrėdami filmuką apie karvutes ugdytiniai aiškinosi, kaip pienelis atkeliauja ant mūsų stalo, kas iš jo gaminama. Degustavo kefyrą, varškę, sūrį, grietinę, ant duonos tepė sviestą, skanavo.
Vakare vyko 8 grupės vaikų ir tėvelių vakaronė. Tėveliai atsinešė sveiko maisto patiekalų, pasakojo apie sveiko maisto reikšmę, minė mįsles, žaidė žaidimus, o mažieji inscenizavo pasakėlę „Mergaitė ant duonos“. Tėveliai vaikams pateikė siurprizą – suvaidindami pasaką „Ropė“. Po to visi vaišinosi gardžiu ir sveiku maistu.
Penktadienio tema – „Žolelės šildo ir ramina“.
Skambant ramiai muzikai vyr. slaugytoja R. Gydrienė mokė vaikus mankštinti akytes, rankas, kojas, įvairiausių savimasažo pratimų, relaksuoti ir atsipalaiduoti. Po to visi laižė medų, skanavo arbatėles.
Netrukus paspaus šaltukas ir, kad neprasidėtų slogutis, pats metas atidaryti darželio arbatinę. Todėl darželyje prasidėjo arbatėlių gėrimo sezonas.
Mūsų bendruomenė stengiasi užauginti sveiką ir atsakingą jaunąją kartą, kuri rūpintųsi savo ir savo artimųjų sveikata.
Vanda JONKUVIENĖ
Auklėtoja metodininkė

Asmeninio archyvo nuotrauka

4 Atsakymai į “***SKAITYTOJO NAUJIENA*** „Buratine“ vyko „Sveiko maisto savaitė“”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Gerai,kad vaikams vyksta tokios pamokeles.reiketu kasdien jiems pasakoti apie nuodingus maisto produktus,kurie nesa ligas ir mirti! Atpratinti juos nuo traskuciu, spalvotu gerimu su saldikliais ir dar daug kitu saldumynu,nudazytu . Ne visi tev eliai turi laiko,ar nekreipia i tai demesio,patys pakisdami savo vaikams maisto produktus is pakuociu ar juos maitindami Fast-fudu .Aciu Aukletojoms. Kuo maitinsime savo vaikus,tokia sveikata jie tures.

 2. to Admerona parašė:

  Labai įdomu, kokia tema jus domina? Nesuprantu kaip gali būti neįdomu švietimo naujienos..tai tiesiogiai liečia mus visus-gi ugdoma naujoji karta….ir įžeidžiamai atrodo jūsų išsireiškimas “pirstelėjimai”- tai toks didelis darbas, kad jūs ko gero neįsivaizduojate…Skelbkitės ko daugiau, tikrai skaitome ir domimės vių mokyklų, darželių veiklomis …O buratiniečiai šaunuoliai :) Sėkmės visam kolektyvui..

 3. to Admeronai parašė:

  Jums tikriausia įdomiau būtų sužinoti ,kas su kuo permiegojo ar kas papus pasididino ,o ką veikia Jūsų vaikai tai tik ,,pirstelėjimas”,o Buratino bendruomenė šaunuolė,sėkmės,nes kas nedirba ,tas niekada nesupras Jūsų gerų ketinimų.

 4. Admerona parašė:

  Sukurkite atskirą puslapį švietimo žinios, jau atsibodo skaityti kaip kur kokia mokykla ar darželi “pirstelėjimus” daro, ir skelbiasi…..baikit viena karta
  jei reikia mokytojoms kažkokiu pliusu eikit ir dėkites juos švietimo portaluose
  valdžiai nusispjaut kokie jus darbštūs

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*