***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Čir vir vir pavasaris

Asmeninio archyvo nuotrauka

Ir vėl pavasaris… Lygiadienis. Viskas sukasi ratu… Kai dienos ir saulės ilgumas vienodas, kasmet minima pasaulinė Žemės diena. Šiai įžymiai dienai Mažeikių darželio-mokyklos „Kregždutė“ ugdytiniai ruošėsi jau prieš pusmetį: 3–4 kl. mokiniai rašė rašinėlius „Jei prabiltų Žemė“, kūrė eilėraščius apie pavasarį, iliustravo juos, darė inkilėlius paukšteliams, rašė laiškus – pasižadėjimus Žemei Motulei.

Ačiū Tau, Žemele,
Mūs visus myli,
Vandeniu pagirdai,
Duoną augini.
(Patricija Kerė, 3 kl. mokinė)

Pavasarišką kovo 20 d., penktadienį, įstaigos bendruomenė – darželio vaikučiai, auklėtojos, pradinių klasių mokiniai, pedagogai, darbuotojai, ugdytinių tėveliai ir svečiai rinkosi prie mokyklos-darželio „Kregždutė“ pastato. Visus susirinkusiuosius pasveikino įstaigos direktorė Brigita Momgaudienė. Ji pasidžiaugė, kad jau 10 metų mūsų mokykla sėkmingai dalyvauja gamtosauginių mokyklų programoje. Vadovė patikino, kad kiekvienas savo darbais prisidedame prie aplinkos tausojimo, mokomės ją švarinti ir prižiūrėti. Vadovės žodžius tarsi iliustravo mažieji „Kregždutės“ ugdytiniai skambiomis ir nuotaikingomis dainelėmis.
Organizatorių buvo sumanyta, kad tolimesnė šventė dalis persikels į Falsbergo mišką. Čia  šventės dalyvius pasitiko Mažeikių miškų urėdijos miškotvarkos inžinierius Nerijus Lemežis, kuris supažindino vaikus su skruzdėlių gyvenimu, jų nauda žmogui ir gamtai, pasidomėjo, ar vaikai žino, kiek yra skruzdėlių rūšių. Pasirodo, jų Lietuvoje priskaičiuojama daugiau nei 40 rūšių. Po kalbų buvo padaryti ir gražūs darbai – iš anksto pasiruoštomis medinėmis lentelėmis, kurias parūpino mokyklos-darželio „Kregždutė“ stalius Vidmantas, buvo sukaltos apsauginės tvorelės net 3 miško skruzdėlynams aptverti. Po naudingo darbo visi ugdytiniai sustojo miško aikštėje, kur šoko bendrą draugystės ratelį „Žemėj Lietuvos“, vaišinosi karšta arbata ir šiltomis bandelėmis.
Pakilios nuotaikos ir puikiai jausdamiesi, ugdytiniai klegėdami grįžo į mokyklos kiemą. Nors veiduose matėsi nuovargis, bet akys švytėjo iš laimės. Vaikai, pabuvę gamtoje ir padarę gerą darbą, suprato, kad jie ne tik žodžiais, bet ir nedideliais darbais gali puošti savo Žemę.

Gražina KRAULIENĖ
 Mažeikių darželio-mokyklos „Kregždutė“ pradinių klasių mokytoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto