***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Įsimintina ir prasminga kelionė į sostinę

Asmeninio archyvo nuotrauka

Labai ankstų ketvirtadienio rytą Palnosų gyvenvietėje, prie Daubiškių pagrindinės mokyklos, šurmuliavo gražus būrys ne tik mokyklos mokinių, bet ir jų mamų ir tėčių, kaimo bendruomenės narių. Šiais, kaimo gyventojui nelengvais ekonominiais laikas, retai kas nuvyksta į valstybės sostinę Vilnių. Tad sudarant išankstinį norinčiųjų vykti į Vilnių sąrašą, tokių pasirodė besą daugiau negu vietų dideliame autobuse.

Nors ketvirtadienis Lietuvos Respublikos Seime – plenarinių posėdžių diena ir Seimo nariai labai užsiėmę, atvykusius mus pasitiko mažeikiškis parlamentaras Kęstutis Bartkevičius, jo padėjėja. Seimo narys trumpai pristatė savo darbą, visus atvykusius pavaišino kava, sultimis, saldainiais, ką tik iškeptais sausainiais ir karštais kibinais.
K. Bartkevičiui išskubėjus į plenarinį posėdį didžiulė mūsų grupė pasidalijo į dvi dalis ir abiem buvo surengtos ekskursijos po visus Seimo rūmus. Apsilankėme istorinėse vietose ir salėse, kur buvo paskelbta, kad atkuriama Nepriklausoma Lietuvos Respublika, kad priimama nauja Konstitucija, kad įstojome į Europos Sąjungą. Mokiniams neišdildomą įspūdį paliko Seimo posėdžio stebėjimas, parlamentarų diskusijos svarstomu klausimu. Mažeikiškis Seimo narys pakvietė visus ir į savo darbo kabinetą, savosios frakcijos Seime posėdžių salę.
Padėkoję už viešnagę ir atsisveikinę vėl sėdome į autobusą ir išskubėjome į kitą istorinę ne tik Vilniaus, bet ir Lietuvos vietą – atstatytus, atkurtus Lietuvos Valdovų rūmus. Vėl pasidalinę į dvi grupes, vadovaujami gidų, apžiūrėjome ir kiekvienas sau įvertinome, ką gali pasiekti žmonių noras, pasiryžimas prikelti įvairių okupantų sunaikintą praeitį, jos didybę. Siekis atkurti ir parodyti, išsaugoti ateities kartoms mūsų istorinį ir dvasinį paveldą gali nugalėti visas kliūtis. Mokiniai su susižavėjimu apžiūrėjo atkurtus,  po šukelę surinktus iš griuvėsių eksponatus, už visos Lietuvos mokesčių mokėtojų pinigus nupirktus gobelenus, baldus, paveikslus, ginklus, dovanotus naujajam muziejui eksponatus.

Asmeninio archyvo nuotrauka

Išėję iš Valdovų rūmų, saulelei  krypstant vakarop, senkant jėgoms, dar norėjome pamatyti nors mažą dalį nuostabaus Vilniaus senamiesčio, tad pėsčiomis iš Katedros aikštės patraukėme prie Lietuvos Respublikos Prezidentūros. Eidami pro Vilniaus universitetą, Šv. Jonų bažnyčią stabtelėjome prie Signatarų namų, kur 1918 metų vasario 16 dieną buvo paskelbta Lietuvos nepriklausomybė. Pro Vilniaus rotušę, pro bažnyčią kankinę, Šv. Kazimiero bažnyčią pasiekėme Aušros Vartus. Daugelis prie švento Aušros Dievo motinos paveikslo sukalbėjome maldą, dvasiškai pakylėti sėdome į čia pat mūsų laukusį autobusą ir pajudėjome namų link.
Nuoširdžiai dėkojame apsilankyti Vilniuje mus pakvietusiam, autobuso nuomą, kelionės išlaidas apmokėjusiam Seimo nariui Kęstučiui Bartkevičiui, jo komandos žmonėms už  ekskursiją, šiltą sutikimą. Tai buvo nuostabi dovana Daubiškių pagrindinei mokyklai ir Palnosų kaimo bendruomenei. Ačiū.
Vytautas KRUPOVIESAS 
Daubiškių pagrindinės mokyklos mokytojas

6 Atsakymai į “***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Įsimintina ir prasminga kelionė į sostinę”

 1. kaimietis parašė:

  miela kaimiete, apgailestauju, kad nepapuolėte į laimingųjų sąrašą, gal kitąkart būsit sąrašo viršuje. Tik būkit aktyvesnė. Sėkmes!

 2. pastabusis parašė:

  Šaunus tas mano kaimas, šaunūs to kaimo gyventojai:)!!!!!! Moka suburti ir jaunus, ir senus.Sėkmės aktyviai kaimo bendruomenei!

 3. kaimiete parašė:

  idomu,kaip reikejo papult i ta laiminguju sarasa?ir as norejau vaziuot,bet niekas nieko nesako,kas kur vaziuoja,kaip matau is nuotrauku tai tie patys veidai vis vaziuoja idomu?????ane????

 4. juziui parašė:

  taigi rašoma, kad Bartkevičius apmokėjo, bet kadangi autobusų parko direktorius Šemeta yra jo bendrapartietis, tai kyla tam tikrų abejonių…Visi buvę Seimo nariai organizavo ne po vieną tokią ekskursiją, tačiau taip kvailai nesigyrė.

 5. juzis parašė:

  va labai malonu jog pagaliau ir provincijos gyventojai gali sukrapstyt ant bilieto i sostine reiskia gyvenimas gereja

 6. JUZIS parašė:

  labai fainai kai Kęstutis nepamiršta savo rinkėjų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto