***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Kad knygų skaitymas taptų šeimos tradicija

Bibliotekininkė pirmai pažinčiai su knyga siūlo rinktis kartonines žaislines knygas. Emilijos MURAVJOVAITĖS nuotrauka

Ukrinų kaime, kaip ir visoje Lietuvoje, pastebėta, kad vaikai mažiau skaito knygas, o dažniau laiką leidžia prie kompiuterio ar telefono. Suprastėjo vaikų mokymosi rezultatai, bibliotekos lankomumas, tarpusavio bendravimas. Raktas į vaikų sėkmę ir mokymosi pasiekimus – kartu skaitanti šeima.

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialo bibliotekininkė parašė projektą „Skaitymas – mano šeimos tradicija“, kurį iš dalies finansuoja Mažeikių rajono savivaldybė. Projekto tikslas yra skatinti tėvus skaityti mažamečiams vaikams knygas bei suteikti žinių ir įgūdžių, kaip mokyti ir raginti vaikus skaityti.
Birželio 14 dieną įvyko pirmasis susitikimas su šeimomis, auginančiomis mažamečius vaikus. Šeštadienio popietė prasidėjo mokyklos parkelyje stebint „Burbuliatoriaus“ pasirodymą. Leisti burbulus buvo smagu ne tik vaikams, bet ir mamos, tėveliai išmėgino šią smagią pramogą. Pasimėgavę burbulų forma ir spalva, popietės dalyviai persikėlė į dažais kvepiančius kultūros namus. Bibliotekininkė pristatė informacinius lankstinukus apie skaitymo naudą, kalbėjo, kada vaiką pradėti pratinti prie knygų, kaip pasirinkti tinkamą knygą ir kodėl vaikui reikalingas ir naudingas knygų skaitymas. Pasiūlė knygų skaitymą paversti žaidimu, gražia tradicija, puikiai praleistu laiku su šeima.
Ukrinų kultūros namų renginių organizatorė Jūratė Šiaulienė mokė knygelę skaityti pasiskirsčius vaidmenimis ir su vyresniais vaikais parodė, kaip tai daroma. Vėliau pakvietė žaisti žaidimus perskaitytos knygos tema. Dailės mokytoja Inga Šilinskaitė, bibliotekininkei skaitant knygą, piešė iliustraciją, taip tėveliams parodydama, kad knygos skaitymą galima paversti meniniu užsiėmimu. Popietės pabaigoje tėveliams dar sykį buvo priminta, kad savo vaikams kas dieną reikėtų skaityti po 20 minučių. Tai stiprins vaikų ir tėvų tarpusavio ryšį, gerins emocinę vaiko sveikatą ir jo intelekto vystymąsi.
Popietės dalyviams buvo įteiktos atminimo dovanėlės.
Valda MURAVJOVIENĖ
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ukrinų filialo vyresnioji bibliotekininkė
Paskaičius knygelę galima ir pažaisti. Emilijos MURAVJOVAITĖS nuotrauka

Skaitant galima su vaiku užsiimti ir kūrybine veikla. Inga Šilinskaitė su mažąja pagalbininke piešia knygai iliustraciją. Emilijos MURAVJOVAITĖS nuotrauka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto