***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Kalėdų eglutės šventė Užlieknėje

Asmeninio archyvo nuotrauka

Atėjus adventiniam laikui, šv. Kalėdų laukimui, Užlieknės pagrindinės mokyklos mokiniai su savo mokytojomis pradėjo kūrybingai ruoštis gražiausioms metų šventėms. Pradinukai žaismingai pačių pasigamintomis dekoracijomis pasipuošė savo klases. Vyresnių klasių mokiniai, vadovaujami dailės mokytojos A. Monstavičienės, vieni – dekoravo langus, išpuošė koridorius, kiti – papuošė eglę.

Kiekviena detalė – tai tarsi mažas stebuklas, kuris džiugina ir prašviesina niūrokas trumpėjančias adventines dienas. Tradiciškai šiuo laikotarpiu veikė mokyklos kalėdinis paštas. Mokiniai galėjo savo pasigamintais atvirukais pasveikinti draugus ir mokytojus.
Pagaliau sulaukėme gruodžio 20 dienos. Kaip ir kasmet, pirmieji švęsti pradėjo mūsų mažiausieji – pradinių klasių mokiniai ir priešmokyklinukai. Jie su savo mokytojomis Daiva Čirvinskiene, Rita Kondrotiene ir Elena Rimkuviene paruošė bendrą spektaklį „Pusnynų pasaka“.

Asmeninio archyvo nuotrauka

Tėveliai ir visi susirinkusieji džiaugėsi menine programėle ir būriu persirengusių vaikų: snieguolėmis, nykštukais, kiškučiais, pelytėmis, gražuoliu Seniu besmegeniu ir nuostabiu katinu, laikrodžiu ir kitais. Vaikučiai, persirengę šiais pasakų personažais, šoko, vaidino, deklamavo, dainavo nuotaikingas daineles bei, žinoma, laukė ypatingo tos dienos svečio – Kalėdų senelio. Ogi Kalėdų senelis su Snieguole tuoj ir atvyko, kartu pasižiūrėjo vaikučių programėlę – lingavo, žaidė, šoko.
Padėkojęs už puikią programėlę, Kalėdų senelis vaikučiams pateikė savo paruoštą staigmeną – pagrojo gitara kalėdinę dainą, Snieguolė ir visi šventės dalyviai drauge padainavo. Kalėdų senelis buvo ne tik linksmas, bet ir dosnus – už puikią programėlę padovanojo kiekvienai klasei po didžiulį maišą dovanų. Senelis dovanėlėmis pradžiugino ir tuos vaikučius, kurie dar nelanko mokyklos, o buvo atvykę tik į šventę.
Išvykus Kalėdų seneliui pas kitus vaikučius, šventė tęsėsi. Vaikai su tėveliais dar ilgai neskubėjo namo, klasėse vyko žiburėliai.

Asmeninio archyvo nuotrauka

Ištvermingieji 16 val. liko žiūrėti vyresniųjų klasių mokinių kalėdinio renginio „Svečiai iš įvairiausių pasaulio kampelių“. Kiekvienai klasei buvo skirta tam tikra šalis. Mokiniai turėjo pasistengti įsivaizduoti, kaip jų šalyje švenčiamos Kalėdos ir tai atskleisti šokiu, daina ar trumpu vaidinimu.
Pas mus viešėjo svečiai iš Lietuvos, Arabijos, Japonijos, Graikijos ir Rusijos. Šventės organizatoriai buvo dešimtokai iš Laplandijos. Visi vaikai įtikinamai pademonstravo, kaip švenčiamos šv. Kalėdos jų namuose.
Sako, jog buvo be galo įdomu.
Mokyklos jaunieji žurnalistai

Asmeninio archyvo nuotrauka

3 Atsakymai į “***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Kalėdų eglutės šventė Užlieknėje”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Malonu stebeti laimingus vaikuciu veidukus,kai jie isijaucia i svente ir i vaidinama personaza.Kaimo bendruomenes,tikrai moka svesti iv.sventes.Sekmes!

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    Šaunuoliai :)

  3. Lina parašė:

    labai gražūs vaikučių kostiumai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto