***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Krakiškiai paminėjo Laisvės gynėjų dieną

Mokyklos archyvo nuotrauka

Mažeikių r. Krakių pagrindinė mokykla viena pirmųjų mokyklų, parėmusių 2008 m. gimusią pilietinę akciją „Atmintis gyva, nes liudija“.

Ankstų sausio 13-osios rytą mokinius pasitiko šventiškai papuoštas mokyklos fojė. Jiems buvo suteikta galimybė pasidomėti istoriniais faktais, pavartyti knygas, atspindinčias 1991 m. sausio 13-osios įvykius.
8.00 val. mokykla sužibo žvakučių šviesomis, skambėjo mokinių deklamuojamos eilės. Renginį vainikavo susitikimas su Parlamento gynėjų atsargos karininku Stanislovu Jakubausku, atvykusiu iš Ventos miesto. Svečias išsamiai papasakojo apie istorinės Sausio 13-osios įvykius, pavyzdžiais iliustravo žmonių susitelkimą ginant parlamentą. Ukrainiečiai, rusas iš Zarasų krašto į klausimą „Kodėl tu šią akimirką esi čia, prie Parlamento?“ atsakė:
– Tai mano Tėvynė, nesvarbu, kokia mano tautybė.
Nuoširdus pasakojimas, jaudinantys žodžiai perteikė tą slogią 1991 m. sausio 13-osios nuotaiką. Mokiniams kilo tiek klausimų, kad ponas Stanislovas buvo priverstas net išsamiai paaiškinti savo penkių valstybinių apdovanojimų istorijas. Atsidėkodami svečiui mokiniai padovanojo gėlių, o mokyklos direktorė Emilija Bučienė įteikė gamtosauginio projekto įgyvendinimo metu išleistą 2014 m. kalendorių su mokyklos nuotraukomis. Mokiniai įsiamžino su p. Stanislovu Jakubausku ir buvusiu mokyklos mokiniu, ilgamečio mokyklos vadovo Vytauto Gargaso sūnumi Algirdu Gargasu, tarpininkavusiu pasikviečiant svečią į mokyklą.

Mokyklos archyvo nuotrauka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*