***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Nejuokingi pokštai Krakiuose

Daug metų vairuoju automobilį ir maniau žinąs, kaip statomi kelio ženklai, tačiau nuvykęs į Krakius pas pažįstamą turėjau prisipažinti sau nieko nebesusigaudąs.
Krakiuose, kaip sužinojau vietoje, atliekamas gyvenvietės „euroremontas“ – pakloti šaligatviai, pastatytos pagrindinės gatvės apšvietimo lempos (tiesa, gyventojai sako, kad jos tik dėl gražumo, nes nuo rudens taip ir nesušvito nė karto), įrengta graži aikštė su žaidynėmis vaikams. Na, žinoma, pristatyta ir daug kelio ženklų, kurie man ir sukėlė sumaištį smegeninėje. Nebesuprantu – ar čia nauja tvarka pagal Europos Sąjungos standartus, ar kažkieno pajuokavimai. Mėgstu papokštauti ir aš. Kai dar buvau jaunesnis ir piršliaudavau vestuvėse, visokių išdaigų prigalvodavau. Bet kelio ženklai – kas kita.
Tai va, grįždamas iš didmiesčio į Mažeikius nusprendžiau trumpam užsukti pas Krakiuose gyvenantį seną pažįstamą. Privažiavau pagrindinę Pauliankos gatvę (priešais parduotuvę), žvilgtelėjau į kairę, į dešinę, jau norėjau lėkti tiesiai į parduotuvės kiemą – ogi kelio ženklas tiesiog įvažiavime stovi! Pėsčiųjų perėja!

Asmeninio archyvo nuotraukos

Bet kur konkrečiai ta pėsčiųjų perėja, nors užmuškit mane, niekaip nesupratau. Jei ji skersai Pauliankos gatvę parduotuvės link, tai kaip tai sužinos vairuotojai, kurie važiuos ne nuo plento, o Pauliankos gatve? Ir kaip ta pėsčiųjų perėja pačiame įvažiavime į parduotuvės kiemą? Kai apie tai paklausiau pažįstamo, jis pasakė, kad ne man vienam to ženklo paskirtis nesuprantama (dar pasijuokė, kad vienas vietos vyrukas senu papratimu sukdamas į parduotuvės kiemą jau buvo į šį ženklą automobiliu stuktelėjęs). Patarė grįžtant atgal atkreipti dėmesį į kelio ženklus dar keliose vietose.
Taigi, grįžtu Pauliankos gatve nuo mokyklos, leidžiuosi į pakalnę – ir vėl siurprizas! Netgi dvigubas!

Asmeninio archyvo nuotraukos

Na, pasakykite, mielieji, kam skirtas tas ženklas, kuris į važiuojančiuosius tiesiai stovi šonu? Dešinėje pusėje jokios gatvės nėra, net įvažiavimo į kiemą ten nėra. Šalutinė gatvė sukasi tik į kairę. Kaip pamatyti šio ženklo reikšmę, jei aš panorėsiu va dabar sukti į kairę? (Beje, šitas ženklas irgi vadinasi „pėsčiųjų perėja“ – specialiai pristabdęs automobilį pasižiūrėjau). Bet man dar labiau parūpo, kaip čia tarp tų ženklų išlaviruoti dviratininkams: jeigu bandydamas aplenkti šitą puikų ženklą suksi priekiniam dviračio ratui atsidūrus maždaug viduryje šaligatvio, 98 proc. tikimybės, kad galinis ratas kliudys kelio ženklą. O jei bandysi ženklą lenkti, t. y. sukti į dešinę, kai priekinis ratas jau bus šaligatvio kairiajame pakraštyje, kyla tiek pat rizikos, kad nulėksi nuo gana statoko šlaito.
Pažįstamas pasakojo, kad viena vietos moteriškaitė, važiuodama dviračiu tamsiu paros metu, visai nepagalvojo, jog kažkas jai iškrės tokį pokštą, ir taip rėžėsi į šį ženklą, kad ir dviratį sulankstė, ir kai ką ne visai pigaus sudaužė. Gerai dar, kad rimčiau nesusižalojo. O gal tie, kas statė čia ženklus, pademonstruos „Santarvei“, kaip čia reikia su dviračiu aukštąjį pilotažą atlikti?..
Važiuoju Pauliankos gatve tolyn, t. y. išvažiavimo į Mažeikius link – ir vėl tie patys rebusai! Pėsčiųjų perėjos! Nufotografau tik vieną, nes situacijos identiškos.

Asmeninio archyvo nuotraukos

Kaip matote, čia yra pagrindinė Pauliankos gatvė. Kam skirtas šis šonu stovintis ženklas? Jei pėsčiųjų perėja yra skersai šalutinę gatvę, o ženklas skirtas sukantiems į ją, tai ir be šio ženklo vairuotojas turi praleisti tiesiai einančius ir šalutinę gatvę kertančius pėsčiuosius. Be to, kaip tą ženklą pamatyti atvažiuojant nuo nuotraukoje matomo pušyno? Gal dabar tokia ženklų statymo tvarka? Bet aš niekaip nesuprantu to nereikalingo ženklų statymo, kai ir be jų praleisti pėsčiuosius vairuotoją įpareigoja Kelių eismo taisyklės. Jau kas nesilaiko taikyklių, tai nekreips dėmesio nė į tuos ženklus. Nejaugi kai kam atrodo, kad daugybė ženklų gyvenvietę puošia? O gal manoma, kad pristačius kuo daugiau kelio ženklų Krakius bus galima pavadinti miestu? Tuomet gal geriau reikėjo statyti šviesoforus? Tos žalios-geltonos-raudonos švieselės prie kiekvienos šalutinės gatvelės ypač gražiai atrodytų naktį… Taip ir matau Krakius, apšviestus ne lempų (juk krizė Mažeikių rajone niekada nesibaigs), bet šviesoforų… Kaip Laisvės gatvėje: kas 30 metrų – šviesoforas. Tada ir dviratininkai nebeatsidaužtų, juk veikiantis šviesoforas, net jei ir viduryje šaligatvio stovėtų, būtų puikiai matomas.

Pagarbiai skaitytojas Juozapas iš Mažeikių

5 Atsakymai į “***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Nejuokingi pokštai Krakiuose”

 1. Zosė parašė:

  O kaip kitaip pasigirsi,kad Islandijoje gyveni :) nors komentaruose…

 2. almai parašė:

  Tau, matomai, šiaurietiškas klimatas smegenėles atšaldė. Kiek Mažeikių senamiestyje sutalpintum žiedinių sankryžų?

 3. KRAKIŠKIS parašė:

  Tikrai nejuokinga,reik pinigelius nuplaut ,o kaip kitaip .Visa tai nutinka,kad neturim gero seniuno kuriam nors truputis rupetu /reik savo uki priziuret /Buvo 5 elektros stulpai nedege,dabar 55 !!!Nutiese takus trinkelemis,žalioji veja vienam lygi su važiuojama dalimi ,neatskirta bordiurais,stulpai lyg vidury gatves! Šalutines gatveles liko be apsvietimo,kai Lesto savo “seifus”pasistate.Juokas pro asaras,kai nera gero šeimininko,p.Kesminai gal darbuokis,nes gauni atlyginima.

 4. alma parašė:

  perskaiciau straipsny ir juokiausi ,kaip dergiamasi is krakiu :) pati esu gimus ir augus krakiuose tokiu nesamoniu negirdejus :))) gryztu atostogu i mazeikius tai patikekit irgi nervina tie sviesaforai as pora metru…. kur valdzia ziuri? jug tie sviesaforai sudaro didelius kamscius. siuo metu gyvenu islandijoje eismas didelis kamsciai susidaro tik piko metu t.y. nuo 5 val iki 6 val vakaro , kitom valandom viskas normaliai, nes prie kiekvienos mazytes sankryzos visur yra ziedai tik prie dideliu sankryzu yra sviesaforai, jei norite pamatyti daugiau islandijos siulau per google.map iceland pasivaiksciot ir pasigrozet islandija :)

 5. BAIGĘS DVI KLASES parašė:

  NUSUKTI KELIO ŽENKLAI NE-GA-LIO-JA, GAL DAR PARAŠYK KAD NAKTĮ NEDEGA ŽALIAS ŠVIESOFORO SIGNALAS… NEIEŠKOK SLIEKU ANT ASFALTO..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*