***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Penktadienis su Variumi

Nuotraukoje iš kairės - svečiai iš Kelmės Vytautas Šimkūnas, Ona Jautakė, Stanislovas Žebrauskas. Danutės JONAUSKIENĖS nuotrauka

Kai gimtinės laukais ateina auksinis ruduo ir vis dažniau matome apniukusį dangų, rečiau besišypsančią saulę, pajuntame, kad trūksta žmogiškos šilumos…

Spalio 18-osios vakarą sediškiai galėjo pasidžiaugti jos gavę su kaupu. Puikus Variaus ir jo draugų koncertas Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos salėje sukvietė visus į šiltą vakarą, kuris prasidėjo Stanislovo Žebrausko žodžiais: „Tegul muzika, dainos, poezija ir žolelės, atėjus rudeniui, būna visiems kaip skiepas nuo peršalimo ligų“.
Rudeniškai papuoštos scenos fone skambėjo širdį verianti akordeono muzika ir sielą virpinančios Variaus dainos. Gudobelės ir rojaus obels šakos su rausvais vaisiais – sediškės, gimnazijos raštinės vedėjos Gražinos Lukšienės idėja.
Tarp dainų giliam pamąstymui savo eiles skaitė svečiai iš Kelmės: rašytoja Ona Jautakė ir talentingas literatas Vytautas Šimkūnas. Būtų negarbinga, jei nepaminėčiau to, kad šių trijų plunksnos bičiulių eilės pateko į trečiąjį Aukštaičių ir Žemaičių poetų almanachą „Atokios stotys“. Tarp jų – ir dviejų mažeikiškių: Sniežanos Ruseckienės bei Aleksandro Vismanto. Almanacho sumanytojai poetai: Vytautas Kaziela (Utena) ir Vytautas Stulpinas (Telšiai). Šio almanacho laureate šiemet tapo būtent renginio viešnia Lietuvos rašytojų sąjungos narė poetė, prozininkė, Kelmės laikraščio „Bičiulis“ redaktorė O. Jautakė.
Vakaro metu visi norintieji galėjo įsigyti sediškio teatro aktoriaus ir režisieriaus Alberto Vilimo (pseudonimas Bertas Raudvilas) neseniai dienos šviesą išvydusią knygą „Nuodėmių pilnatis“ su autoriaus autografu. Savitas knygos viršelio „rūbas“ – Stanislovo Žebrausko akvarelė „Septyni dorybės laipteliai. Angelas.“ Stanislovas ne tik puikus dainų kūrėjas, poetas, bet ir dailininkas. Jis ir šios knygos bendraautoris bei redaktorius. Šis žmogus turi Dievo dovaną. Taigi Seda turi kuo didžiuotis.
Rudeniško atspalvio koncertui suteikė mažeikiškė žolininkė Irena Ramanauskienė, nustebinusi ne tik gausiu savo rankomis rinktų vaistažolių asortimentu, bet ir savos kūrybos eilėraščiu.
Vakaras su svečiais ir artimiausiais draugais tęsėsi prie gimnazijos direktorės Genoveitos Gricienės paruošto vaišių stalo su naminiu sūriu, obuolių pyragu ir medumi. Kartu juokavo ir bendravo Mažeikių literatų klubo „Erdvė“ prezidentas A. Vismantas, skulptorius Antanas Murauskas, tautodailininkė, skraisčių vėlėja Danguolė Juškienė bei „Nuodėmių pilnaties“ autorius. Čia buvo taip jauku, gera ir šilta.
Dar ilgai turėjo apie ką pasikalbėti meno žmonės. O besišnekant gimė ir nauji bendri projektai.
Po tokio renginio susimąstai ir suvoki, kad tai ir yra ta šiluma, kai dainos ir poezija tau tiesiai į širdį…
Danutė JONAUSKIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto