***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Sodų mokykloje – teisinių žinių konkursas

Nuotrauka iš respublikinės socialinių įgūdžių ir teisinių žinių popietės-konkurso „Baltoji pirštinė 2012“. Nijolės Mažeikaitės nuotr.

Prie Mažeikių Sodų vidurinės mokyklos vyko respublikinė socialinių įgūdžių ir teisinių žinių popietė-konkursas „Baltoji pirštinė 2012“.

Tikslas – asmenybės ugdymas

Popietės tikslas orientuotas į  atsakingos ir pripažįstančios bendrąsias vertybes asmenybės ugdymą. Šio projekto vertybinės orientacijos: jaunimo pilietinių, demokratinių, socialinių ir teisinių įgūdžių plėtojimas, mokymosi nuostatų ir sveikos gyvensenos formavimosi, karjeros planavimo, poreikio turėti ir siekti tikslo skatinimas.
Popietės-konkurso organizatoriai Sodų vidurinės mokyklos ir Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariato vadovai sveikino susirinkusius renginio dalyvius.

Dalyvavo ir kaimynai

Prieš penkerius metus įgyvendinta šios popietės idėja šiais metais sulaukė dalyvių ir iš gretimo Akmenės rajono: „Baltojoje pirštinėje 2012“ dalyvavo nauji socialiniai partneriai iš Ventos ir Akmenės gimnazijų.
„Baltosios pirštinės“ pirmtakai – Mažeikių Sodų vidurinė mokykla – kasmet džiaugiasi patikimais
renginio partneriais iš Židikų Marijos Pečkauskaitės ir Tirkšlių vidurinių, Senamiesčio pagrindinės
mokyklų, Mažeikių rajono policijos komisariato.

Vyko konkursai

Popietės-konkurso nuotaiką ir įspūdį stiprino tai, kad čia susirenkama ne kovoti,  o bendradarbiauti. Ir bendradarbiauti ne tik su savo bendraamžiais, bet ir su policijos pareigūnais, kurie rungiasi mišrių, sudarytų iš skirtingų konkurso dalyvių atstovų, komandose.
Pastarosios respublikinės socialinių įgūdžių ir teisinių žinių popietės-konkurso „Baltoji pirštinė
2012“ rungtys skatino septynių dalyvaujančių komandų narių kūrybiškumą, susitelkimą,
bendradarbiavimą, teisinių žinių ir socialinių įgūdžių gebėjimų demonstravimą.

Atskleidė gebėjimus

Socialinės reklamos kūrimas priešininkų komandai atskleidė komandų gebėjimą suvokti reklamos
teigiamus ir neigiamus aspektus, mokėjimą komunikuoti, rinkti ir teikti informaciją, ieškoti ir rasti pozityvių bruožų erdvėje, kurioje gyvename.
Komandinio darbo ypatumus išryškino rungtis „Krokodilai ir upė“, ją atliekant visa komanda
privalėjo saugiai persikelti per upę, kurioje „gyvena krokodilai“.
Komandos dalyvės rengė ir mini mokslinius pranešimus. Mokslinių sąvokų gausa pranešimų temose išgąsdino komandų narius, tačiau apdovanojo renginio dalyvius garsiu juoku, nes kūrybiškumo prasme komandų nariai pranoko geriausią humoristą.
Renginio organizatoriai siekė sušildyti susvetimėjusį pasaulį ir tarpusavio santykius, o dalyviams teko šildyti marškinėlius. „Šalta“ rungtis įkaitino renginio nuotaiką, privertė dar labiau šypsotis.
Komandinės užduotys „Atnešame saulę“ bei „Kvadratas“ tarsi paantrino respublikinės socialinių įgūdžių ir teisinių žinių popietės-konkurso „Baltoji pirštinė 2012“ tikslui, primindamos apie tai, kad tik kalbant ir susikalbant greičiau įmanoma pasiekti  tikslą.

Nuotrauka iš respublikinės socialinių įgūdžių ir teisinių žinių popietės-konkurso „Baltoji pirštinė 2012“. Nijolės Mažeikaitės nuotr.

Demonstravo žinias

Nors pagrindinė malonių tarpusavio santykių sąlyga yra pozityvios emocijos, renginio
organizatoriai nepamiršo ir kito svarbaus bendravimo elemento – logikos. Loginė rungtis suteikė
pažinimo džiaugsmo tiems, kurie stengėsi atspėti ir atspėjo loginės sekos mįslę.
Nemažai laiko buvo skirta teisinių žinių užduočiai. Komandos ne tik inscenizavo teisės pažeidimus, bet taip pat tikrino savo žinias, įvardindamos teisės pažeidimo kodeksus ir punktus, kurie konkrečioje situacijoje buvo pažeisti.

Dalyvavo daug svečių

Popietės-konkurso „Baltoji pirštinė 2012“ tradicija – ledų ir košės pertraukėlė – šiais metais taip pat
išliko: dalyviai ragavo košės, valgė „Ingman“ ledus, šnekučiavosi, dalijosi įspūdžiais.
Renginį padėjo organizuoti Mažeikių Sodų vidurinės mokyklos savanoriai. Jį stebėjo ir vertino
rajono policijos komisariato viršininko pavaduotojas Talidas Ostrauskas, Sodų vidurinės mokyklos direktorė Birutė Liutkuvienė, Mažeikių apylinkės prokuratūros prokuroras Žilvinas Generauskas, Savivaldybės vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Liudvika Lapienė, Savivaldybės švietimo skyriaus vyr. specialistė Daiva Radzienė, Lietuvos Šaulių sąjungos Telšių rinktinės Mažeikių kuopos vadas Pranas Trakinis, Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos direktorė Rima Širvinskienė.
Respublikinio šilto ir teisingo pasaulio popietės-konkurso „Baltoji pirštinė 2012“ dalyviai, išsidalinę prizus, diplomus ir padėkas, nusifotografavę su naujais draugais bei ištikimuoju ne tik policijos personažu šuniu Amsiu, išsiskyrė iki kito susitikimo.

Audrė Mamedova

Jeigu ir Jūs turite naujienų, kviečiame pasidalinti su santarvė.lt skaitytojais. Informaciją ir nuotraukas galite atsiųsti, portalo viršuje paspaudę mygtuką „Atsiųsti naujieną“.
Kas mėnesį geriausios informacijos autorių apdovanosime.

2 Atsakymai į “***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Sodų mokykloje – teisinių žinių konkursas”

  1. jabbar parašė:

    Šaunus renginys.
    Bet policija galėtų daugiau kreipti dėmesį į preveciją nusižengimų, kaip pėsčiųjų „pasivaikščiojimai“ dviračių takeliu, o dviratininkų vairavimas pėsčiųjų takeliais, taip pat pasigendama policininkų patruliavimo vakarais.

  2. Dalyviai parašė:

    Ačiū už įspūdingą konkursą organizatoriams, ačiū pareigūnams kurie dalyvavo mūsų komandose

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto