***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Teatralų stovykloje – mokymasis ir bendravimas

Autorės nuotrauka

Rugpjūčio pradžioje organizuota  kūrybinė teatrinė stovykla „Paradigma – 2012“ .

Keturios bendravimo dienos

Antrą vasarą veikiančios stovyklos organizatoriai, Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro mėgėjų teatro trupės „VISAVI“ aktoriai, supratę, kad tokio pobūdžio stovyklos būtinos teatro kūrėjams ir skleidėjams, ėmėsi iniciatyvos. Jie savo bendraminčius: Užvenčio (Kelmės rajonas), Panevėžio, Kretingos, Punsko (Lenkija) teatralus pakvietė atvykti į Viekšnių seniūniją, Čekų kaimą.  Atvykusieji buvo nustebinti organizatorių parengta programa, dienotvarke ir užimtumo įvairove.
Stovykloje vyko aktorinio meistriškumo, sceninio judesio, sceninės kalbos ir meninės kultūros žinių tobulinimo užsiėmimai, kuriems vadovavo kolektyvų režisieriai: Arūnas Kazlauskas iš Raseinių, rietaviškė Birutė Gedminaitė, Mažeikiams atstovavo Daiva Gedvilienė.
Stovyklautojai turėjo galimybę  peržiūrėti filmuotą medžiagą – pačių sukurtus naujausius spektaklius, juos įvertinti, aptarti ir pasimokyti. Išmokome dainuoti mažeikiškio, Žemaičių draugijos vadovo Eduardo Butos sueiliuotą ir kito žemaičio įdainuotą Žemaičių himną (visą pusdienį vieni kitiems patarinėjome, kaip tiksliau vieną ar kitą žodį tarti žemaitiškai).

Kūryba – nevaržoma ir nelimituota

Užsiėmimuose ugdėme aktorinį meistriškumą, išmonę ir ištvermę, kurios itin reikia kuriant  pektaklį. Akcentavome tai, kad žmonės, aptikę savyje pašaukimą menui, pasišvenčia kūrybai, kuri nelimituota, nenuperkama ir neužsakoma.
Ne kartą viešai spaudoje deklaravau teiginį: kiekvienos valstybės valdžios atstovai turi suvokti ir pripažinti, kad tautos kultūrinis mentalitetas – svarbus faktorius tautos išlikimui, o ne egzistavimui. Praeitis ir dabartis – glaudžiausiai susiję. Studijuodami praeities išmintį mes kuriame kultūrinę ateitį.  Tad kultūrinis palikimas, kultūrinės vertybės – save gerbiančios tautos bruožas.

Prasmingi susitikimai

Skirtingas stovyklautojų amžius (nuo 12 iki 60 metų) įrodo dar vieną  tiesą – menas bei kūryba nepaiso amžiaus cenzo. Susitikimai su tautodailininku kalviu Česlovu Pečetausku, V. Deniušio meno mokyklos mokytoju metodininku, molio, keramikos žinovu Vitalijum Baltučiu, kultūringo laisvalaikio puoselėtoju, lektoriumi Viktoru Mačerniu, pirmosios vaistinės muziejaus darbuotojomis buvo puikus įrodymas, kad idėjų, meninio polėkio kupini kūrėjai – nesustabdomi.
Tikimės, kad kitais metais gims dar didesni kūrybiniai projektai, kuriuos įgyvendins šie iniciatyvūs mūsų bendruomenės žmonės.
Rytinė mankšta, maudynės, naktinis žygis ir svajokliški pasisėdėjimai prie laužo leido artimiau susipažinti ir giliau pažvelgti į kiekvieną iš mūsų. Įsitikinome: tik kuriantis žmogus gali būti laisvas ir nevaržomas.

Režisierė Daiva Gedvilienė

Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro  mėgėjų teatro trupė „VISAVI“
SKELBIA naujų aktorių  (nuo 16 metų) atranką.
Atranka vyks rugsėjo 13 dieną (ketvirtadienį) 18 val. Mažeikių kultūros centro mažojoje salėje. Telefonas pasiteirauti: 8 688 03 260.

Jeigu ir Jūs turite naujienų, kviečiame pasidalinti su santarvė.lt skaitytojais. Informaciją ir nuotraukas galite atsiųsti, portalo viršuje paspaudę mygtuką „Atsiųsti naujieną“.
Kas mėnesį geriausios informacijos autorių apdovanosime.

4 Atsakymai į “***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Teatralų stovykloje – mokymasis ir bendravimas”

 1. E2kas parašė:

  Daiva, Tu šaunuolė.

 2. sako parašė:

  Autorė Daiva Gedvilienė

 3. Tavo komentaras parašė:

  Straipsnio autorė, reikia suprasti, yra D. Gedvilienė. Kiekvienas autorius, rašantis straipsnius, tačiau nesantis to laikraščio darbuotojas, honoraro negauna, todėl „Santarvė“ iš dalies ir savinasi autorystę.

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  Tai autorius straipsnio D. Gedvilienė ar Santarvė? Skiriasi viršuje straipsnio ir apačioje nurodyta autorystė :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto