***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Viekšnių bibliotekoje pagerbti aktyviausi jos bičiuliai

Onos PAČENGIENĖS nuotrauka

Balandžio 23-iąją, prasidėjus Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei, į Viekšnių biblioteką buvo pakviesti aktyviai renginius lankantys skaitytojai.
Po muzikinės Viekšnių Vinco Deniušio meno mokyklos moksleivių įžangos susirinkusiesiems buvo pristatytos naujausios ir aktualiausios knygos. Viena tokių –  etnologo, mokslo istoriko, Lietuvos edukologijos universiteto profesoriaus Liberto Klimkos knyga „Lietuviškų tradicijų skrynelė“. Autorius rašo, kad tradiciniame lietuvių kalendoriuje balandžio 23-ioji yra Jurginės, sutampančios su labai svarbiu gamtos virsmu. „Patys griežčiausi Jurginių draudimai susiję su žeme – jokiu būdu nevalia jos judinti: arti, akėti, sėti, kasti, net kuolo į žemę įkalti.“
Po to buvo pristatytos gydytojos, publicistės Filomenos Taunytės knygos: „7 nuodėmės ir 12 ligų“, „9/10 laimės“ ir „Daktarės Filomenos Taunytės Priimamasis“.
Nuo prozos ir publicistikos pereita prie poezijos, ir renginio dalyviai turėjo progą susipažinti su 2005 m. Amžinybėn išėjusios Vilties Garunkštytės-Butvydienės eilėmis.
V. Garunkštytė-Butvydienė gimė 1920 m. Simferopolyje, augo Kaune. Įgijo vidurinės mokyklos mokytojos profesiją. Lietuvą okupavus rusams 1944 m. pasitraukė į Vokietiją, o 1949 m. emigravo į Jungtines Amerikos Valstijas. Jos poezijoje atsispindi emigrantų dalia, patirtis svetimoje šalyje, jų kova už būvį, prisitaikymas prie gyvenimo sąlygų ir naujo gyvenimo susikūrimas.
Pristatytas renginio metu knygas lankytojai turėjo galimybę pasiimti paskaityti į namus.
Baigiantis renginiui buvo padėkota skaitytojams, aktyviai dalyvaujantiems bibliotekos renginiuose, kiekvienam įteikiant dovanų knygą. Renginio lankytojai  pedagogė Joana Gedvilienė, Bronislovas Simonaitis, gydytoja Teresė Kėvišienė, aktyvus visuomenininkas Klemas Inta, senjorė Cicelija Šiatkuvienė, pedagogė Tamara Maneikienė ir kt. pasidžiaugė, kad biblioteka yra kultūros židinys, traukos centras.
O prie šviesios atminties Daktarės Filomenos Taunytės į knygas sudėtų receptų labai tiko ir čiobrelių, mėtų, krapų bei medetkų arbatų degustacija.

Sniegina CHRIŠČINAVIČIENĖ
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių filialo bibliotekininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto