***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Židikiškiai sako: „Patyčioms – ne!“

Aktorė, režisierė Violeta Mičiulienė kartu su mokiniais kūrė mini etiudus patyčių tema. Nuotrauka iš asmeninio albumo

Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos bendruomenė dalyvauja ilgalaikiame projekte „Negaišk laiko patyčioms! Tu gali kurti“.
Mokiniams kūrybiškumo pamokas organizuoja garsūs menininkai.

Atvyko garsūs mokytojai

Veikla prasidėjo praėjusių metų pavasarį seminarų ciklais, kuriuos vedė ugdomojo vadovavimo specialistai, psichologai.
Mokyklos mokytojai, tėvai bei mokiniai buvo supažindinami su patyčių prevencija, daug dėmesio buvo skiriama nediskriminavimo ugdymui, jo formoms, kurios padėtų efektyviausiai įgyvendinti projekto tikslus. Projektą įgyvendina asociacija „Teisėtvarka“.
Dar neprasidėjus 2011–2012 mokslo metams sužinojome, kad jie bus ypač kūrybingi, nes į mokyklą atvyksta autoritetingų pedagogų komanda, puikiai savo darbą išmanančių specialistų būrys: vokalo pedagogė, žinoma atlikėja ir dainų tekstų kūrėja Rasa Kaušiūtė, aktorė bei režisierė Violeta Mičiulienė, dizainerė Guoda Žilienė ir fotografas Donatas Stankevičius.
Mokiniai su nekantrumu laukdavo dailės, muzikos, teatro ir fotografijos mokymų, kurių metu susipažinę su teorine medžiaga, iš karto imdavosi praktinės veiklos.

Mokiniai su aktore, režisiere Violeta Mičiuliene. Nuotrauka iš asmeninio albumo

Dalijosi patirtimi

Dirbdami su menininke G. Žiliene vaikai išmoko maišyti spalvas, sužinojo, kas yra mandala ir ją tapė, dirbo su gipso bintu, darė karpinius, ruošė eskizus dailės tematika.
Teatro dvasią skleidė aktorė, režisierė V. Mičiulienė. Ji kartu su mokiniais kūrė mini etiudus patyčių tema.
Su malonumu mokiniai rinkosi ir į muzikos užsiėmimus, kuriems vadovavo profesionali dainų atlikėja ir kūrėja R. Kaušiūtė. Vaikai dalijosi patirtimi, atskleidė save kurdami drauge su bendraklasiais.
Nors trys savaitės tikrai buvo trumpas laikas dainai sukurti, tačiau mokiniai puikiai susitvarkė ir su šia užduotimi.
Paskutinę menų savaitę fotografijos subtilybėmis su mokiniais dalijosi Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyriaus narys Donatas Stankevičius.

Vyksta balsavimas

Dvyliktokės Ievos Kekytės mozaika puošia mokyklos sieną antrajame aukšte. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Visi mokinių darbai buvo paskelbti facebook.com tinklalapyje, balsuojant išrinkti geriausi: dvyliktokės Ievos Kekytės mozaika puošia mūsų mokyklos sieną antrajame aukšte, mini spektaklis buvo statomas remiantis aštuntokių Redos Stankutės, Inetos Uikytės, Živilės Mingėlaitės sukurtu etiudu.
Vokalo pedagogė R. Kaušiūtė dalyvavo įsimintinoje konkurse laimėjusios dainos „Šaltis“ (autoriai: Aida Lekstutytė ir Jostautas Liegis, 12a klasė) repeticijoje.
Iki balandžio 18 dienos minėtame tinklalapyje mokiniai balsuoja už nuotrauką, atitinkančią patyčių prevencijos temą.

Ruošiasi baigiamajam renginiui

Projekto „Negaišk laiko patyčioms! Tu gali kurti“ teoriniai mokymai baigėsi, mokiniai pasisėmė profesionalių dailės, teatro, muzikos bei fotografijos sričių žinių, laikas, praleistas kartu su šauniais pedagogais, prabėgo kaip viena žavinga akimirka, tačiau prieš akis baigiamasis renginys, kuris vyks gegužės 8 dieną Panevėžyje, Juozo Miltinio dramos teatre.
Tikimės, kad projekto metu Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos pedagogai, mokinių tėvai, susipažinę su patyčių prevencija, mokiniai, gavę meninių teorinių žinių bei praktiškai pabandę įgyvendinti idėjinius projektus, bendradarbiaudami su kultūros įstaigų darbuotojais, naudosis ir skleis įgytas žinias savo tolesnėje veikloje.

Lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Joana Lopušinskaitė

Jeigu ir Jūs turite naujienų, kviečiame pasidalinti su santarvė.lt skaitytojais. Informaciją ir nuotraukas galite atsiųsti, portalo viršuje paspaudę mygtuką „Atsiųsti naujieną“.
Kas mėnesį geriausios informacijos autorių apdovanosime.

One Reply to “***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Židikiškiai sako: „Patyčioms – ne!“”

  1. Hm!? parašė:

    O ukriniškiai ką sako?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto