Skambus „Griaustinio“ ir „Saulės“ savaitgalis

Nuotr. iš „Saulės“ ir „Griaustinio“ archyvų

Praėjęs ilgasis savaitgalis Lietuvoje ir Mažeikių rajone buvo kupinas įvairių renginių. Jis buvo darbingas Vytauto Klovos muzikos mokyklos orkestro „Griaustinis“ bei Mažeikių moksleivių namų grupės „Saulė“ šokėjoms.

Liepos 3 dieną šių kolektyvų nariai bei vadovai Ramutė Plonienė ir Kęstutis Dvaržeckis dalyvavo ilgiausiai Lietuvoje trunkančio festivalio „Dūdų vasara“ koncerte. Mažeikiškiai muzikantai bei šokėjos savo koncerto programa džiugino Panevėžio miesto dailės galerijos kieme susirinkusius miesto gyventojus bei svečius.
Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną Sedoje pirmąkart vyko Lietuvos plento taurės dviratininkų varžybos. Į Sedos apylinkėmis nusidriekusią varžybų trasą smagia muzika, gražiais šokiais varžybų dalyvius išlydėjo ir „Saulė“ bei „Griaustinis“.
Grįžę iš Sedos orkestrantai ir šokėjos tą pačią dieną susitiko dar kartą. Prie Mažeikių kultūros centro 21 valandą mažeikiškiai giedojo Tautišką giesmę. Tačiau prieš tai vyko šventinis koncertas „Žemaičių dūdų šventės ritmu“. Jame pasirodė ir orkestras su šokėjomis, o Tautiška giesmė nuskambėjo pritariant pučiamaisiais instrumentais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*