Skiepyti vaikus tam, kad jie patektų į darželius – prievolė?

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Sveikatos apsaugos ministerija numato keisti reikalavimus priimant vaiką į ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Pagal naująją tvarką, į darželius nebūtų galima priimti nepaskiepytų vaikų.
Rajono priešmokyklinio ugdymo įstaigų vadovai tokį siūlymą linkę vertinti neigiamai.
Sveikatos apsaugos ministerija, siekdama sumažinti vakcinomis valdomų infekcijų plitimo riziką kolektyvuose bei sustabdyti profilaktinių skiepijimų mažėjimą, nuo ateinančio rugsėjo siūlo priimti naujus reikalavimus. Pagal profilaktinių skiepijimų kalendorių nepaskiepyti arba paskiepyti ne visais pagal amžių nustatytais skiepais į priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo įstaigas vaikai nebūtų priimami.
Siūlomuose pakeitimuose numatoma, kad prieš vaiką priimant į darželį, o vėliau kiekvienais metais tėvai privalėtų pateikti vaiko sveikatos pažymėjimą, kuriame būtų nurodyta, ar vaikas paskiepytas. Jeigu pažymėjime skiepus patvirtinančio įrašo nebus, vaikas į darželį ar lopšelį nebus priimamas.
Toks ministerijos siūlymas sukėlė įvairių diskusijų. Rajono medikai, neabejodami skiepų reikalingumu, įsitikinę, kad pakeisti tvarką siekiama dėl pačių vaikų gerovės.
„Kuo daugiau skiepysime vaikus nuo tam tikrų ligų, tuo mažiau jie sirgs. Iš esmės žiūrint, čia būtų prievarta, bet kai kuriose šalyse tai yra taikoma“, – sakė Mažeikių PSPC vaikų ligų skyriaus vedėja Valdemara Indrašienė.
Tuo tarpu kalbinti rajono lopšelių-darželių vadovai šį siūlymą linkę vertinti kitaip.

Ką mano specialistai, skaitykite ketvirtadienio priede „Plius sveikata“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto