Skirtingas vaistų kainas lemia tiekėjai ir akcijos

Žmonės, perkantys vaistus, pastebi, kad to paties vaisto kaina skirtingose vaistinėse skiriasi. Kartais tas skirtumas nedidelis, bet pasitaiko atvejų, kad kaina skiriasi keletu litų. Farmacininkai įsitikinę, kad tai normalus dalykas.
KAINOS KINTA
Vaistų kainų skirtumas, anot Senamiesčio vaistinės vedėjos Giletos Dargienės, – natūralus dalykas. Tai panašu į maisto ar kitokių prekių kainų skirtumą skirtingose parduotuvėse.
Pagrindinė to reiškinio priežastis – tiekėjas, iš kurio vaistai perkami. Perkant vaistus iš skirtingų tiekėjų tenka taikytis prie jų siūlomų kainų. Dažnai keičiasi ir tiekėjų siūloma to paties vaisto kaina. „Todėl vieną dieną tas pats vaistas parduodamas viena kaina, kitą dieną ji jau gali būti kitokia“, – aiškina vaistininkė.

AKCIJOS – POPULIARIOS
Vedėja pasakojo, kad jie, kaip ir didieji vaistinių tinklai, stengiasi rengti įvairiausias akcijas, mažindami medikamentų kainas. Ne paslaptis, sakė G. Dargienė, kad kartais akcijos rengiamos pastebėjus, jog baigiasi vaistų galiojimo laikas. Bet vaistas nėra tokia prekė, kurią žmogus perka vien todėl, kad jo kaina vienu ar kitu metu mažesnė. „Vaistinė – ne dešrų parduotuvė. Čia parduodamos specifinės prekės, kurių nereikia kaupti. Juk reikiamą vaistą galima nusipirkti bet kada. Žmogus vaisto ieško tada, kai jam jo reikia. Kam svarbu, kad vyksta vaisto kainų mažinimo akcija, jei tuo metu žmogui jis nereikalingas?“ – retoriškai klausė vedėja.

IMASI GUDRYBIŲ
G. Dargienė pastebėjo tendenciją, kad, laikui bėgant, vaistų kainos vis auga. Jos nuomone, vaistų kainos kils ir ateityje. Farmacininkė sakė iš patirties žinanti, kad Europos šalyse vaistų kainos didesnės nei pas mus.
Kad vaistų kainų kilimas negąsdintų pirkėjų, imamasi visokių gudrybių. Jie parduodami mažesniais kiekiais arba gamintojas toje pat pakuotėje sumažina medikamento kiekį. Taip vartotojas kainos pakilimą mažiau pastebi. Tai, anot G. Dargienės, pastebima ne tik vaistų pardavimo praktikoje.
Mažosioms privačioms vaistinėms sunku konkuruoti su didelį vaistinių tinklą turinčiomis firmomis. Jos gali leisti sau rengti įvairiausias akcijas ir vaistų kainą sumažinti iki dešimties ir daugiau litų. Tai iliustruoja ir šiomis dienomis vykstanti tinklo „Euro vaistinė“ surengta akcija. Vienas vaistų – „Flexodon A“, kainavęs 52,61 Lt, dabar parduodamas už 39,99 lito, gėrimas nuo peršalimo „Thera Flu“ parduodamas daugiau nei pustrečio lito pigiau.

JAUČIA KONKURENCIJĄ
Bet tai nereiškia, kad privačiose mažesnėse vaistinėse kainos yra didesnės nei didžiųjų tinklų farmacijos įmonėse.
Patyrinėjus vaistų kainas Mažeikių vaistinėse pastebėta, kad mažosiose vaistinėse kai kurių vaistų kainos yra net keliais litais mažesnės.
Mažųjų vaistinių savininkai priversti taikytis prie rinkos sąlygų ir organizuoti kainų politiką taip, kad jų nuolatinis pirkėjas neliktų nuskriaustas.
Kad priviliotų kuo daugiau pirkėjų, gudrauja ir vaistų gamintojai bei tiekėjai: vaistas supakuojamas pridedant kitą vaistą, kuris pirkėjui esą atitenka veltui kaip dovana.

PASITAIKO KURIOZŲ
Vienos iš senamiestyje įsikūrusių vaistinių darbuotojos sakė, kad pirkėjams vaistų kainų skirtumas neturėtų būti nuostolingas: jei vienoje vaistinėje reikalingas vaistas kainuoja daugiau, tai kitoje vaistinėje kitą vaistą galima įsigyti už mažesnę kainą.
Pasitaiko net kuriozinių atvejų, kad to paties vaisto kaina skirtinga net toje pačioje vaistinėje. Vienoje vaistinių seniau gautų siuntų sąnarinės kremzlės struktūrą palaikantis vaistas „Flexodon A“ buvo parduodamas už 48,30 lito, su kita siunta gautas tas pats vaistas jau buvo parduodamas brangiau – už 51,18 Lt. Vaistų kainų skirtumas dar priklauso ir nuo vaistą gaminusios farmacijos firmos. Vienos jų tą patį vaistą parduoda pigiau, kitos – brangiau.
Mažeikių miesto vaistinėse vaistų kainų skirtumas svyruoja vidutiniškai nuo keliasdešimties centų iki dviejų litų.
„Jei žmogus susirgs ir jam žūtbūt reikės kurio nors vaisto, jis nežiūrės, kur pirks ir kiek už jį mokės“, – įsitikinusi G. Dargienė.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto