Slidžios gatvės ir šaligatviai tapo išbandymu

Sekmadienį prasidėjus lijundrai rajono keliai ir šaligatviai virto čiuožyklomis: į griovius slydo keleiviniai autobusai, medikai gelbėjo pargriuvusius pėsčiuosius.
Vakar rajono kelius ir gatves valančios tarnybos patikino, jog šaligatviai valomi ir barstomi, sudėtingiausia – žvyruotuose rajono keliuose.

PĖSTIEJI PATYRĖ SUNKIŲ TRAUMŲ
Sekmadienį į miestą pėstute susiruošusiems gyventojams nemalonia staigmena tapo itin slidūs šaligatviai. Mažeikiškiai pasakojo vos galėję išsilaikyti ant kojų ir saugiai grįžti namo, kai kurie traumų neišvengė.
Greitosios medicinos pagalbos medikai vos spėjo važiuoti pas įvairiose miesto vietose nukentėjusius mažeikiškius. Pargriuvusiems slidžioje vietoje žmonėms lūžo kojos, rankos, kai kurie virsdami susižalojo galvą.
Traumuotus pėsčiuosius greitoji pagalba pristatė iškart į ligoninę, kiti susižalojusieji į priėmimo skyrių kreipėsi patys. Skyriaus vedėja Zina Jakštienė informavo, kad gatvėse pargriuvę žmonės į ligoninę plūdo visą savaitgalį ir vakar rytą.
„Traumatologijos skyrius yra pilnas, pacientų eilės ir dabar laukia. Traumatologai neišeina iš kabinetų. Yra sunkių, komplikuotų lūžių. Žmonės patyrė tipiškus slidžios dangos lūžius“, – vakar perpiet sakė Z. Jakštienė.

AUTOBUSAI SLYDO Į GRIOVIUS
Sudėtingas savaitgalis bei pirmadienio rytas buvo ir vairuotojams. Iš seniūnijų į darbą vakar rytą vykę gyventojai skundėsi itin sudėtingomis eismo sąlygomis – mašinos čiuožyklomis tapusiuose kai kuriuose rajoniniuose keliuose buvo nevaldomos.
Mažeikių policijos pareigūnai fiksavo technines avarijas, sunkių avarijų slidžiuose keliuose išvengta. Tuo tarpu vakar mokinius į mokyklas ir keleivius vežę autobusai išbandymų neišlaikė: kone pusė išvykusių autobusų dėl susidariusio plikledžio tikslo nepasiekė, keletas atsidūrė grioviuose. Į pamokas iš kaimų vakar neatvyko Sedos, Židikų, Laižuvos mokyklų mokiniai.
Mažeikių autobusų parko vadovas Leonas Kvietkauskas „Santarvei“ pasakojo, kad problemų vairuotojai patyrė ir sekmadienio pavakarę. Autobusai iš vietos negalėjo pajudėti sodų bendrijose, gerokai vėliau nei numatyta maršrutų grafikuose grįžo iš rajono kaimų, vienas Mažeikių autobusas nuo kelio nulėkė Klaipėdos rajone.

BAIMINASI SLIDŽIŲ KELIŲ
Anot autobusų parko vadovo, slidžiausi vakar buvo rajoniniai keliai, kurių kelininkai dar nebuvo spėję pabarstyti. Pašnekovas priešpiet dar nebuvo tikras, ar po pietų pagal numatytus maršrutus išvyks visi autobusai.
Itin slidžiais rajoniniais bei sodų bendrijų keliais nepatenkinti ir taksistai. Nors suprastėjus eismo bei oro sąlygoms sulaukė kur kas daugiau iškvietimų, jie tvirtino, kad kai kur privažiuoti tiesiog neįmanoma.
„Klientų tenka prašyti, kad ateitų prie pagrindinio kelio, nes taksi mašinos neįvažiuoja į gyventojų kiemus, sunku nuvykti į sodų bendrijas, kaimus. Šiuo metu darbo sąlygos tapo labai sudėtingos“, – patikino vienos taksi įmonės dispečerė.
Iškvietimų iš kaimų ar sunkiai išvažiuojamų vietų vakar baiminosi ir Mažeikių greitosios medicinos pagalbos centro darbuotojai. Iki šiol greitosios pagalbos automobiliams dėl slidžių ar nenuvalytų kelių dar neteko vėluoti pas pacientus.

SUDĖTINGIAUSIA – RAJONO ŽVYRKELIUOSE
Kelininkai „Santarvę“ informavo, kad pirmadienio rytą apledėję buvo tik rajoniniai keliai, kurių pavojingos vietos buvo barstomos tik baigus darbą pagrindiniuose keliuose.
Sudėtingiausia situacija buvo žvyruotuose rajono keliuose. Kelininkai greideriais su dantytais peiliais vakar šiurkštino visus jiems priklausančius prižiūrėti apledėjusius žvyrkelius.
„Dabar šukuojame žvyrkelius, o asfaltuotą dangą jau pabarstėme. Druska padarys savo ir tą ledą nuės. Šiandien darbuosimės tiek, kiek spėsime, nespėsim – rytoj užbaigsime. Mūsų technika irgi nepavažiuoja ant to ledo“, – kad per vieną dieną gali nebaigti likviduoti lijundros padarinių, perspėjo apie 130 kilometrų krašto bei per 200 kilometrų rajoninių kelių prižiūrinčios Mažeikių kelių tarnybos viršininkas Silvestras Micheenko.

MIESTE IŠLINDO DUOBĖS IR ŠIUKŠLĖS
Vakar visą dieną darbavosi ir miestą prižiūrinčios tarnybos. Viešuosius darbus dirbantys žmonės nuo šaligatvių gremžė ledą, barstė smėlio ir druskos mišinį.
„Mano akimis, situacija mieste nėra baisi. Gatvės neslidžios, o apledėjusias vietas dar valome, dar kitur pabarstysim, jau nukalėme ledus nuo šaligatvių prie bankų, gėdą jiems padarėme“, – situaciją mieste komentavo seniūnas Šarūnas Armonas ir pridūrė, kad nutirpus sniegui ir ledui, atsirado ir kitų problemų – atsivėrė duobės, išlindo šiukšlės.

EILĖ – PRIE SMĖLIO IR DRUSKOS
Prastai esamą padėtį apibūdina kaimiškųjų seniūnijų atstovai. Rajono miestelių ir kaimų gatvės – vienas ledas, o ant šaligatvių vos galima ant kojų išsilaikyti.
„Jau ir iki šiol buvo slidu, bet ne tiek, kad neįmanoma būtų pastovėti. Po sekmadieninio ledijimo šaligatviai ir gatvės liko tragiškos“, – patikino Laižuvos seniūnas Stanislovas Putelis, vakar rytą ėmęsis iniciatyvos smėliu pabarstyti bent šaligatvius prie miestelio ambulatorijos, seniūnijos.
Smėlį ir druską dalijančio Mažeikių komunalinio ūkio direktorius Andrius Noreika atkreipė dėmesį, kad šis mišinys vakar tapo itin paklausus. Vakar iš pat ryto prie druskos ir smėlio susidarė kone dvidešimties žmonių eilė.
Iš viso per šį sezoną šio mišinio slidiems keliams ir šaligatviams barstyti komunalininkai išdalijo apie 5 tonas.
Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka.: Viešuosius darbus dirbantys mažeikiškiai valo apledėjusius miesto šaligatvius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto