Smurtas liejosi artimoje aplinkoje

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Nors Joninių šventė miesto paplūdimyje vyko be didesnių incidentų, kuriuos turėtų aiškintis policija, ilgąjį savaitgalį Mažeikių rajono gyventojų namuose netrūko šeiminių konfliktų. Jų pagrindu pradėti keturi ikiteisminiai tyrimai.

Konfliktai kilo namuose

Pirmasis smurto artimoje aplinkoje atvejis užregistruotas penktadienį, apie dešimtą valandą vakaro, Bugeniuose. Namuose neblaivus (2,92 promilės girtumas) 61-erių metų vyras sumušė dvejais metais jaunesnę savo žmoną. Moteris po Regioninės Mažeikių ligoninės medikų apžiūros gydosi ambulatoriškai. Įtariamasis smurtu sulaikytas ir uždarytas į Šiaulių policijos areštinę.

Šeštadienį pranešimai apie smurtą šeimose gauti vienas po kito. Kiek po vienuoliktos valandos vakaro per konfliktą namuose Sodų gatvėje neblaivus (2,38 promilės) 44-erių metų vyras sumušė taip pat neblaivią (1,73 promilės) penkeriais metais vyresnę sugyventinę. Po dešimties minučių pranešta apie šeiminį konfliktą Sedoje, kur, pirminiais policijos duomenimis, neblaivus (2,67 promilės) 25-erių metų vyras smaugė neblaivią (2,14 promilės) keturiolika metų vyresnę sugyventinę. Abiem atvejais nukentėjusiosios moterys medikų pagalbos atsisakė, o vyrai sulaikyti ir uždaryti į areštinę.

Dar viena sugyventinių pora konfliktavo tik prasidėjus pirmadieniui – apie pusę dviejų nakties Naftininkų gatvės name neblaivus (1,57 promilės) 23-ejų metų vyras sumušė šešeriais metais vyresnę sugyventinę, kuriai medikų pagalbos neprireikė. Vyras, kaip ir kiti smurtautojai, uždarytas į Šiaulių policijos areštinę.

Ilgąjį Joninių savaitgalį ikiteisminių tyrimų dėl fizinio skausmo sukėlimo buvo gausu. Per tris savaitgalio dienas jų pradėti 4. Palyginimui: birželio 1–21 dienomis rajone jų pradėta taip pat 4.

Sumušė namo kieme

Šeštadienį pradėtas ikiteisminis tyrimas ir dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo. M. Pečkauskaitės gatvėje esančio namo kieme apie aštuntą valandą vakaro buvo sumuštas neblaivus (nustatytas 1,61 promilės girtumas) 58-erių metų vyras. Nukentėjusysis teigė, kad jį sumušė nepažįstami asmenys. Dėl šonkaulių lūžimų mažeikiškis gydomas Regioninės Mažeikių ligoninės Traumatologijos skyriuje, įtariamųjų šia nusikalstama veika ieško policijos pareigūnai.

Tiems, kas sužalojo žmogų, jeigu dėl to nukentėjęs asmuo prarado nedidelę dalį profesinio ar bendro darbingumo, gresia laisvės apribojimas arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų. Per penkis šių metų mėnesius Mažeikių rajone policijos pareigūnai užregistravo dešimt nusikalstamų veikų, kurių metu žmonėms buvo nesunkiai sutrikdyta sveikata. Pernai per tą patį laikotarpį tokių nusikalstamų veikų buvo trimis daugiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto