Sniegas mieste kelia vis daugiau problemų

Gausus sniegas kasdien siaurina miesto gatvių važiuojamąją dalį, sudaro vis daugiau kliūčių transporto eismui, trikdo pėsčiųjų judėjimą.
Kalnai sniego susidarė ir prie didžiųjų prekybos centrų.
Sinoptikai panašius orus prognozuoja ir toliau, tad imta kalbėti apie sniego išvežimą iš miesto.


SNIEGĄ VEŽTI PLANUOJA
Miesto seniūnas Šarūnas Armonas sutiko, kad mieste jau susikaupė daug sniego, bet jam išvežti nėra skirta pinigų. Tokia pat padėtis esanti ir su sniego valymu: jei ir toliau bus valoma po kelis kartus per dieną, jei daugiabučių namų žmonės neprisidės valydami įvažiavimus, seniūnas prisipažino nežinąs, kaip bus su finansais.
„Dar sausis, vasaris, o jeigu kaip pernai – ir kovas? Čia reikia labai atsargiai. Netaupom, bet pinigų nėra. Kol kas atsakymo neturiu, bet su išvežimu… čia grynai finansiniai reikalai. Stichijos nenugalėsi, su ja reikia taikytis“, – savo poziciją išsakė Š. Armonas.
Savivaldybės Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa ir bendrovės „Mažeikių komunalinis ūkis“ direktorius Andrius Noreika sakė apie sniego išvežimą iš miesto jau kalbėjęsi. Jeigu taip snigs ir toliau, teks to imtis, nors tokie darbai labai brangiai kainuoja.
„Trečiadienį ir ketvirtadienį bus vykdomi gatvių platinimo darbai, tada realiai matysime, kiek to sniego yra susikaupę. Jei matysime, kad nieko nebegalima padaryti, teks sniegą išvežti“, – planus dėstė A. Žiulpa.

Į KIEMUS NEVAŽIUOS
Pirmiausia sniegą planuojama išvežti iš tų gatvių, kuriose nėra skiriamųjų nuo šaligatvių juostų ir sniego nebėra kur atstumdyti. Kaip pavyzdį A. Žiulpa pateikė Laisvės, Vasario 16-osios, V. Burbos, Mindaugo gatves.
Nuo jų valytuvai sniegą nustumia ant šaligatvio, o kai valomi šaligatviai, sniegas vėl atsiduria ant gatvės.
„Išvežti sniegą – labai brangus malonumas, bet neišvengiamas – taip darydavome metai iš metų. Tik tokie darbai vykdavo sausio pabaigoje ar vasario pradžioje, o dabar – gruodžio vidurys. Sniego visą žiemą tikrai nesandėliuosime“, – tikino A. Žiulpa.
A. Noreika teigė, kad ne visą sniegą reikia išvežti: yra gatvių, kur sniegą ir nuo gatvės, ir nuo šaligatvių galima nustumti ant žaliųjų plotų.
Pagal sutartį su seniūnija komunalininkai turėtų išvežti 250 kub. m sniego, t. y. apie 10 mašinų. A. Noreikos nuomone, jei ir toliau bus tiek sniego, tai labai mažas kiekis. Pirmiausia planuojama iš sniego gniaužtų gelbėti Mindaugo gatvę.
Apie sniego valymą ir vežimą iš kiemų A. Žiulpa kalba nenoriai – esą ten žaliosios vejos daug, tad vietos sniegui tikrai yra – tik jį nusivalyti turi patys gyventojai.
„Kiemuose valyti sniego tikrai nežadame. Buvome apie tai perspėję gyventojus. Tam, kuris visados visko tikisi iš valdžios ir pats tingi išlįsti iš narvelio, belieka keiksnoti orus ir valdžią“, – kalbėjo A. Žiulpa.

IŠSIVEŽTI TURI PATYS
Sustumto sniego kalnai auga ir prie didžiųjų prekybos centrų. Jų, kad netrukdytų eismo saugumui, matomumui ir be reikalo neužimtų stovėjimo vietų, atsikratyti turėtų patys prekybos centrai.
„Verslininkams taip pat sunku: neskaičiuojame jų pinigų, bet žinome, kaip yra. Su verslininkais apie sniegą kalbamės nuolat, važiuojame kiekvieną dieną, mums tai ne naujiena, bet visi kol kas delsia, abejoja, galvoja, gal kas pasikeis, bus atlydys…“ – svarstė Š. Armonas.
A. Žiulpos nuomone, prekybos centrų vadovai turėtų suprasti, kad mašinas į jų aikšteles stato pirkti atvažiavę jų klientai.
„Juk jei žmogus, atvykęs į parduotuvę, neturi kur pasistatyti mašinos, nes trukdo sniego krūvos, verslininkai turėtų būti suinteresuoti, kad klientas sustotų prie jo parduotuvės, o ne nuvažiuotų kitur. Tad sniego išvežimo situacija bręsta ir ten“, – įsitikinęs A. Žiulpa.

VISKĄ DERINA SU SENIŪNIJA
Barstyti slidiems šaligatviams taip pat išnaudojama nemažai lėšų. Kad žmonės neslidinėtų, privalo pasirūpinti bendrovės „Žemaitijos agroprekyba“ darbuotojai. Jie smėlį ant šaligatvių barsto su savo technika. Kai kur smėlį, semdami iš dėžių, barsto pagal viešųjų darbų programą dirbantys žmonės. Mažeikiškiai piktinasi, kad smėlio ne visur būna pabarstyta, nes mieste per mažai smėlio dėžių arba jose pritrūksta smėlio.
Smėlio dėžėmis ir jų turiniu taip pat rūpinasi bendrovė „Žemaitijos agroprekyba“. Jos vadovė Irena Mockienė teigė, kad smėlio dėžes pripildo tada, kai gauna seniūnijos nurodymą. Kiek mieste reikia smėlio dėžių, taip pat sprendžia seniūnija.
„Kad dėžėse trūktų smėlio, kol kas negavau jokių signalų. Tai tuoj paderinsiu su seniūnija. Mes negalime imtis jokių savarankiškų veiksmų – viską reikia derinti su seniūnija. Tiesa, pasitaiko, kad smėlį savo reikmėms išnešioja nesąžiningi mažeikiškiai“, – neslėpė I. Mockienė.

SMĖLIS GYVENTOJAMS DALIJAMAS
Seniūnas Š. Armonas tikino, kad ištuštėjusios smėlio dėžės pripildomos. Jų gatvėse šiuo metu yra 13, dar penkios – skveruose.
„Jų galėtų būti ir daugiau, bet vėl ta pati problema – nėra pinigų joms nupirkti“, – apgailestavo seniūnas. Š. Armono žiniomis, pinigai smėliui jau baigėsi, tad dabar reikia sukti galvą, iš kur jų paimti.
Pasigirdo nusiskundimų, kad smėlio ir druskos mišinio, kaip buvo žadėjęs, nedalija ir „Mažeikių komunalinis ūkis“. Jo direktorius A. Noreika tokias kalbas paneigė – smėlis gyventojams dalijamas jau daugiau kaip dvi savaites, kasdien jo pasiimti ateina po 5–10 žmonių.
„Tie, kurie dalija smėlį, nedirba tik šeštadieniais ir sekmadieniais. Gal smėlio neturėjome ir iškart po to, kai paskelbėme, kad tokia akcija bus – niekas nebuvo perspėjęs tikslios datos, nuo kada tą smėlį dalyti“, – teigė direktorius.
A. Noreika priminė, kad komunalinis ūkis skolina įrankių komplektus sniegui kasti – tuo esą pasinaudoja vis daugiau gyventojų.
„Tik pasitaiko tokių, kurie nori įrankius pasiimti iki pavasario. Taip mes įrankių skolinti negalime: jei pasiima penktadienio vakare, pirmadienio rytą turi grąžinti“, – sakė A. Noreika.
Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka.: Tokios sustumdyto sniego krūvos šiomis dienomis mieste – įprastas vaizdas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto