Sniegas tikrina daugiabučių namų gyventojų sąmoningumą?

Sniegas savaitgalį itin didelių bėdų nepridarė. Keli maršrutinių autobusų reisai buvę sudėtingi dėl sunkiai išvažiuojamų kelių. Greitoji pagalba ligonius pasiekė be kliūčių.
Taksi vairuotojai keiksnoja įvažiavimus į daugiabučių namų kiemus.

KAI KUR NEBENUVAŽIAVO
Bendrovės „Mažeikių autobusų parkas“ direktorius Leonas Kvietkauskas sakė, kad didieji krašto keliai jokių nepatogumų autobusų vairuotojams nesudarė: jie valomi pirmumo tvarka. Kas kita – rajono keliai: autobusas nenuvažiavo iki Žemalės, pirmadienio rytą neišvažiuojamas buvo kelias pro Rubikus, tad vaikai, važiuojantys į mokyklas šiais keliais, jų nepasiekė.
„Dabar autobusai ruošiasi antrajam reisui, tikiuosi, kada išvažiuos be kliūčių“, – vakar prieš pietus „Santarvei“ sakė L. Kvietkauskas.
Šie abu keliai priklauso Šerkšnėnų seniūnijai. Jos vadovas Alfonsas Šakauskas pasakojo, kad pirmadienio rytą Žemalės kelyje įstrigo daug automobilių. Dėl šio ir Rubikų kelio seniūnas sakė skambinęs įstaigos „Mažeikių kelių tarnyba“ vadovui, bet išgirdęs, kad šie keliai bus valomi po to, kai atsilaisvins pagrindinius kelius valanti technika.

PIRMIAUSIA – KRAŠTO KELIAI
„Mažeikių kelių tarnybos“ viršininkas Silvestras Micheenko neneigė, kad keliai į Žemalę ir Rubikus buvo neišvažiuojami, bet nesutiko su priekaištais dėl kelio į Laižuvą: esą juo rytą pats važiavo lengvuoju automobiliu ir puikiausiai išvažiavo.
„Iš ryto visos jėgos buvo mestos krašto keliams – jiems teikiama pirmenybė. Kai juos nuvalėme, dirbome ir kituose keliuose. Dabar visi mums priklausantys keliai nuvalyti“, – vakar popiet tikino S. Micheenko.
Mažeikių greitosios medicinos pagalbos centro vyriausioji slaugytoja Sonata Keliotienė teigė, kad jų vairuotojai nenuvalytais keliais nesiskundė: į kaimus iškvietimų nėra daug, sunkiau išvažiuojami daugiabučių namų kiemai.
„Kol kas stumti ar tempti dar nieko neteko. Mūsų vairuotojai pripratę, ne pirma žiema tokia“, – situaciją komentavo S. Keliotienė.

SUNKIAUSIAI DAUGIABUČIŲ KIEMUOSE
Daugiabučių namų keliukus, įvažiavimus į kiemus taksi bendrovės „Kazauta“ vadovas Kazimieras Urbšas pavadino žiauriais: čia esą daug sniego, jau išvažinėtos gilios vėžės, taksistams trukdo ir kiemuose žiemoti palikti automobiliai.
„Į kiemus nesinori važiuoti, bet keleiviai juk laukia. Jei reikia kieme apsisukti, baisu – nėra kur“, – keiksnojo padėtį K. Urbšas.
Miesto seniūnas Šarūnas Armonas, kalbėdamas apie daugiabučių namų kiemus, imasi už galvos: jiems valyti nėra nei pinigų, nei darbo jėgos. Vienintelė išeitis – pačių gyventojų sąmoningumas, kuris buvo parodytas pernai: žmonės ėmė kastuvus ir sniegą kiemuose valė patys.

SKOLINA ĮRANKIUS
Miesto šaligatvius valančios bendrovės „Žemaitijos agroprekyba“ direktorė Irena Mockienė teigė, kad jų technikai valyti daugiabučių namų kiemų nepriklauso – jų keturi traktoriai vos spėja suktis ten, kur reikia.
„Vyrai dirba nuo ankstaus ryto. Bet kai šitaip sninga, suspėti sunku, nors skundų dėl šaligatvių kol kas dar nesulaukėme“, – džiaugėsi I. Mockienė.
Bendrovės „Mažeikių komunalinis ūkis“ direktorius Andrius Noreika sakė negalįs vertinti savo darbuotojų pastangų, bet pagal galimybes stengiamasi nuvalyti visas miesto gatves: prireikus išvažiuoja dvi didelės sniego valymo mašinos-barstytuvai, greideris, du dideli ir tiek pat mažesnių traktorių.
A. Noreika sakė, kad jų technika užsuka ir į kai kuriuos daugiabučių kiemus, bet visų valyti neprivalo. Direktorius mažeikiškiams primena, kad jų bendrovėje mažeikiškiai gali pasiskolinti įrankių komplektus sniegui kiemuose nusikasti.
Šis pasiūlymas gali būti aktualus, nes sinoptikai žada, kad snigs arba snyguriuos visą savaitę.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Kur nepasiekia technika, ten sniegas valomas kaip įprasta – kastuvais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto