Socdemų vado atsistatydinimas apaugo kalbomis

Iš Socialdemokratų partijos Mažeikių skyriaus pirmininko posto atsistatydinęs Jonas Jurkus tikina, kad tokį sprendimą po ilgų svarstymų priėmęs pats. Tačiau Mažeikiuose sklando kalbos, kad pasitraukti jį privertė kolegos. Esą paskutinis spyris politikui ir „Mažeikių šilumos tinklų“ vadovui buvo nepalankios nepriklausomo audito išvados jo bendrovės atžvilgiu.


PASITRAUKTI –
PATIES SPRENDIMAS
Penkiolika metų skyriui vadovavęs J. Jurkus su savo kolegomis atsisveikino minint skyriaus penkiolikos metų jubiliejų. Tada buvo pristatytas ir šį postą laikinai užimsiantis Antanas Tenys.
„Jau aštunta kadencija. Reikia žinoti, kada išeiti, kada užleisti vietą kitam“, – „Santarvei“ pusiau juokais, pusiau rimtai teigė politikas.
J. Jurkus tvirtino pasitraukti norėjęs dar vasario mėnesį, kai vyko ataskaitinė rinkiminė konferencija. Tačiau persigalvoti privertę kai kurių partiečių įkalbinėjimai.
„Sudėtinga įmonė, daug darbų. Dar mokslai universitete. Matau, kad nebespėju. Pradedu pats pykti. Be to, turiu šiokių tokių sveikatos problemų“, – aiškino politikas.
Paklausus, ar nesijaučia nuvylęs už jį balsavusių partiečių, J. Jurkus patikino, jog šie jį supranta.

SULAUKDAVO
KOLEGŲ PRIEKAIŠTŲ
Mažeikiuose jau seniai sklando kalbos apie socdemų nesutarimus, susiskaldymą. Anot „žinovų“, J. Jurkų jau anksčiau kolegos spaudė pasitraukti ir vietą užleisti kitam žmogui. Esą didžiausia trintis buvusi su Savivaldybės taryboje dirbančiais socdemais. Teigiama, kad jų kantrybė trūko po nepriklausomo audito bendrovėje „Mažeikių šilumos tinklai“, nes patikrinimo išvados esančios nepalankios įmonės direktoriui J. Jurkui.
Tarybos Socialdemokratų frakcijos seniūnė Irena Macijauskienė prisipažino irgi girdinti panašių kalbų.
„Galbūt kažkiek ir yra tos tiesos dėl nesutarimų, negalėčiau visai paneigti. Bet niekas nespaudė atsistatydinti, ultimatumų nereiškė“, – patikino pašnekovė.
Politikė paaiškino, kad jų partijoje nėra įprasta viešinti vidaus reikalus. Tačiau prasitarė, kad skyriuje buvę kai kurių „problemėlių“, trūko sistemingo darbo. Kolegos apie tai priekaištus išsakydavo pačiam J. Jurkui.
Tarybos nario, skyriaus pirmininko pavaduotojo Vytauto Mažeikio teigimu, nėra namų be dūmų. „Nežinau, kaip kitose partijose, tačiau pas mus įprasta išsakyti poziciją į akis. Nuo kolegų yra kliuvę ir man, ir Jurkui“, – politikas neigė skyriuje tvyrant intrigas.

ATSISKAITYTI
APIE TIESIOGINĮ DARBĄ
NEPRIVALO
Kalbinti socialdemokratai stebėjosi, kad partiniai dalykai painiojami su tiesioginiu J. Jurkaus darbu.
„Jokio ryšio nėra tarp skyriaus pirmininko ir darbo Šilumos tinkluose. Nė vienas partijos narys neprivalo atsiskaityti už savo tiesioginį darbą vienoje ar kitoje įmonėje“, – paaiškino V. Mažeikis.
Politikas pridūrė esąs įsitikinęs: jeigu J. Jurkui auditas ir būtų nepalankus, jis, ko gero, ir pats apie tai informuotų.
Panašiai „Santarvei“ kalbėjo ir Socialdemokratų partijos pirmininkas, Seimo narys Algirdas Butkevičius.
„Kad ir kokios išvados būtų, jos negali tapti pagrindu pasitraukti iš skyriaus pirmininko pareigų. Esame žmonės, kiekvienas galime suklysti, kiekvienam gali visko nutikti. Aišku, kitaip reikėtų viską vertinti, jeigu jo iniciatyva, tyčia būtų kažkas negero padaryta“, – samprotavo socialdemokratų vadovas.
A. Butkevičius patikino, kad partijos vadovybė nesikišo į skyriaus reikalus ir tikrai neprisidėjo prie J. Jurkaus atsistatydinimo.

IŠVADOS
VADOVUI PALANKIOS
Apie būtinybę „Mažeikių šilumos tinkluose“ atlikti nepriklausomą auditą Tarybos posėdyje bene prieš porą mėnesių prakalbo opozicija. Tam pritarė ir kiti Tarybos nariai.
Savivaldybės administracijos direktorius, Socialdemokratų partijos Mažeikių skyriaus prezidiumo narys Bronius Kryžius „Santarvei“ teigė, kad toks auditas Savivaldybės užsakymu jau atliktas. Tačiau iki šiol, kol už jį nebuvo sumokėti pinigai, niekas neturėjo teisės naudoti audito duomenų.
Direktorius prisipažino nelabai galįs sakyti, kokios tos išvados, tačiau patikino, kad jos tikrai nėra nepalankios įmonės vadovui.
„Ši ataskaita yra parengta jūsų (Savivaldybės – B. R.) reikmėms ir neturėtų būti cituojama arba platinama be auditoriaus konsultanto žinios“, – auditoriaus įrašą pacitavo pašnekovas.
B. Kryžius informavo, kad netrukus auditoriaus išvados taps viešos, nes bus pristatytos Savivaldybės tarybos posėdyje.

LAUKIA
TEIGIAMŲ PERMAINŲ
J. Jurkaus prašymu, laikinai vadovauti skyriui sutiko pirmininko pavaduotojas Antanas Tenys. Jo kandidatūrai pritarė skyriaus taryba.
Socialdemokratai dėl pokyčių padėties nedramatizuoja, atvirkščiai – tikisi atsinaujinimo, „naujų vėjų“.
„Atsinaujinimo, teigiamų permainų visada reikia. Tačiau tai turi įvykti natūraliai. Negali niekas iš šalies pakeisti. Tačiau partijos skyriaus pirmininkas vienas, be geros komandos, nieko nepasieks“, – samprotavo A. Butkevičius.
Socialdemokratų partijos pirmininkas „Santarvei“ prisipažino girdėjęs apie nesutarimus, intrigas Mažeikių skyriuje, tačiau vadovybės lygmeniu situacija nebuvo svarstyta. Anot A. Butkevičiaus, nuomonių išsiskyrimai, pasiginčijimai partiniame darbe yra normalus dalykas.

SKEPTIKAI
PROGNOZUOJA SKILIMĄ
J. Jurkaus atsistatydinimas paskatino ir liūdnas prognozes. Skeptikų nuomone, per 300 narių turinčiam skyriui gresia skilimas.
Mažeikiškiai socdemai iš tokių kalbų juokiasi.
„Visada vykdavo judėjimas. Vieni ateina, kiti išeina. Tai normalu. Juk žmonės palieka ne tik partijas, bet ir darbovietes keičia“, – padėties nedramatizuoja I. Macijauskienė.
Anot socdemų, tai, kad skyriui dabar vadovauja laikinas pirmininkas, veiklos nesutrikdys. Rinkimus planuojama organizuoti pavasarį. Iki to laiko bus aptartos kandidatūros, numatytos veiklos kryptys, stiprinama grupių veikla.

DĖL POSTO
NEAPSISPRENDĖ
Partijos skyriaus pirmininkas renkamas dvejiems metams – rinkiminėje konferencijoje arba visuotiniame rinkiminiame susirinkime. Tokie rinkimai vyko šių metų vasario mėnesį. Į partijos pirmininko postą, be J. Jurkaus, buvo pasiūlyti V. Mažeikis, UAB „Mažeikių vandenys“ direktoriaus pavaduotojas, I. Macijauskienė, Visuomenės sveikatos centro Mažeikių skyriaus vedėja, bei Darius Jarmantavičius, Seimo nario A. Butkevičiaus padėjėjas (savo kandidatūrą jis atsiėmė).
V. Mažeikis ir I. Macijauskienė teigė dar nesvarstantys, ar pretenduos į skyriaus pirmininko postą. Tačiau laikinai šias pareigas einantis A. Tenys taria tvirtą „ne“.
„Esu verslininkas, ūkininkas, Tarybos narys, Kaimo reikalų ir gamtos apsaugos komiteto pirmininkas, turiu pareigų Kredito unijoje. Reikia riboti savo veiklą“, – argumentus„Santarvei“ dėstė politikas.
Nuotrauka iš redakcijos archyvo.: J. Jurkus partijos skyriui vadovavo 15 metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto