Socialinės rizikos šeimų nariai mokėsi įsilieti į darbo rinką

Pusšimtis mažeikiškių iš socialinės rizikos šeimų lankė psichologinius mokymus – gilino žinias, kaip ieškoti darbo.
Kaip šiuos žmones integruoti į darbo rinką, žiniomis dalijosi ir su jais dirbantys specialistai iš penkių rajonų.
Sunkiau gyvenantys žmonės bei su jais dirbantys specialistai antradienį dalyvavo baigiamojoje projekto konferencijoje „Kokybiška socialinės rizikos šeimos narių integracija į darbo rinką“.
Po Šiauliuose vykusio renginio Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Aldona Gagienė „Santarvei“ įvardijo opiausią problemą – darbo pasiūlymų nėra.
„Socialinės rizikos šeimos darbo nori, bet nėra kur dirbti. Mes vis kalbame, kad socialinės rizikos šeimų nariai nenori dirbti, tačiau reikia tik mokėti prie jų prieiti ir prakalbinti. Kai žmogus randa darbą, sparnai užauga,“ – vedėja sakė norinti oponuoti nusistovėjusiai nuomonei apie žmonių nenorą dirbti.
Skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Jankauskytė papildė vedėją: sunkiau gyvenantys žmonės yra savyje užsisklendę, mažiau bendraujantys ir nemokantys pristatyti savęs darbdaviui.
„Žmogų raginame išjudėti, kad nelauktų paramos iš valstybės. O jie sako, kad nemoka atsirinkti, ką galėtų dirbti. Užtat tiems socialinės rizikos šeimų nariams buvo vykdoma daug psichologinių mokymų. Svarbiausia – buvo mokoma bendrauti. Ir matėme pokyčius: mokymų pradžioje žmonės buvo sunkiai prakalbinami, projektui baigiantis visai kitas bendravimas atsirado,“ – pasakojo specialistė.
„Santarvės“ pašnekovės džiaugėsi vykdyto projekto rezultatais. Vien iš Mažeikių rajono mokymuose dalyvavo pusšimtis gyventojų, septyni – jau rado darbą. Viena moteris jau dirba pagal neterminuotą sutartį, likusieji – pagal viešųjų darbų programas.
Socialinės paramos skyriaus duomenimis, praėjusių metų pabaigoje rajone registruotos 173 socialinės rizikos šeimos.
„Santarvės“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto