Socialinio darbo sėkmė – laimingas žmogus

„Skatinti bendruomenės ir aplinkos tvarumą“– tokiu pavadinimu šiemet prasidėjo kovo 20-oji -Pasaulinė socialinio darbo diena. Ši diena socialiniams darbuotojams yra galimybė informuoti savo bendruomenes apie socialinio darbo pasiekimus, šios profesijos reikšmingumą ir galimybes.
Socialiniai darbuotojai nuolat dalyvauja procese, siekdami sudaryti sąlygas kiekvienam asmeniui savo jėgomis tvarkyti gyvenimą, laisvai ir atsakingai kurti savo ateitį bei kartu solidariai pagelbėti tiems, kurie dėl nuo jų nepriklausančių aplinkybių negali apsirūpinti patys. Labai svarbus jų vaidmuo teikiant socialinę paramą ir aktyvinant bendruomenę. Socialinis darbuotojas atlieka daugybę įvairiausių vaidmenų – yra patarėjas, tarpininkas, mokytojas, advokatas ir guodėjas. Dirbdamas bendruomenėje, socialinis darbuotojas suburia žmones ir mobilizuoja juos spręsti bendras problemas. Akivaizdu, kad nuo socialinio darbuotojo profesionalumo priklauso socialinio darbo kokybė.
Plinkšių globos namų socialiniai darbuotojai, vykdydami savo kasdieninę veiklą, teikdami socialines paslaugas globos namuose gyvenantiems senyvo amžiaus ir neįgaliems asmenims, glaudžiai bendradarbiauja su Šerkšnėnų seniūnijos Plinkšių kaimo bendruomene. Skatinant bendruomenės ir aplinkos tvarumą, norint padėti didesniam gyventojų skaičiui, subūrus jėgas ir norus į vieną visumą, sukurtas Plinkšių socialinės gerovės centras. Vyresnio amžiaus  visuomenės grupei prisitaikant prie kintamų gyvenimo sąlygų, reikia ieškoti bendruomeniškesnių  socialinių problemų sprendimo būdų. Seniai įrodyta bendruomenės ir aplinkos reikšmė žmogaus socializacijos procese.
Švenčiant šią Pasaulinę socialinio darbo dieną, dėkoju mūsų socialiniams partneriams už geranorišką bendradarbiavimą. Linkiu visiems šios srities specialistams puikių darbo rezultatų, gražių naujų idėjų ir sėkmės jas įgyvendinant. Sėkmingas, kokybiškas mūsų darbo rezultatas – laimingas žmogus.
Birutė VAIČKIENĖ,
Plinkšių globos namų direktorė,
socialinio darbo ekspertė

One Reply to “Socialinio darbo sėkmė – laimingas žmogus”

  1. Geras parašė:

    Nu bet plakatas tai progai tikrai geras – tarsi iš Šiaurės Korėjos :) :) :) Ar dar iš sovietinių laikų užsilikęs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto