Socialinio dialogo dalyviai tikisi sunkmečiu būtinų permainų

Mažeikiuose pasirašytas profesinių sąjungų, valdžios ir darbdavių trišalis susitarimas. Įsteigta trišalė taryba, teiksianti rekomendacijas Savivaldybės tarybai.


PATARIAMASIS
BALSAS TARYBAI
Trišalės partnerystės susitarimu siekiama efektyviau derinti šalių interesus sprendžiant rajono socialines, darbo bei ekonomines problemas. Į komisiją deleguoti savivaldos, profesinių sąjungų, darbdavių atstovai bus kaip patariamasis balsas Savivaldybės tarybai.
„Labai daug klausimų mes turėsime spręsti: šilumos kainų pakėlimo, darbo paieškos. Nagrinėsime visas problemas, susijusias tiek su darbuotojais, tiek su darbdaviais, tiek su visais gyventojais. Taryba turės įsiklausyti į visų trijų šalių bendru sutarimu priimtus sprendimus“, – „Santarvę“ patikino AB „Mažeikių nafta“ profesinės sąjungos tarybos pirmininkė bei Žemaitijos regiono Mažeikių rajono profsąjungų centro pirmininkė Virginija Vilimienė ir pridūrė, kad trišalės partnerystės užmezgimo Mažeikiuose idėja brandinta jau porą metų.
VADOVAUSIS EKONOMINIO
SKAIČIAVIMO LOGIKA
Anot Savivaldybės mero Vilhelmo Džiugelio, trijų šalių susitarimas yra aukso vertės.
„Sutarėme, kad priimant sprendimus nebus vadovaujamasi emocijomis, o ekonominio skaičiavimo logika. Aš visuomet su profsąjungomis labai draugiškai ir pagarbiai elgdavausi. Tai kiekvieno vadovo pagalbininkas. Reikės daugiau laiko, bet tai bus subrandinti sprendimai“, – tvirtino meras, Savivaldybės tarybos įgaliotas pasirašyti trišalį partnerystės susitarimą.
Mažeikių verslininkų asociacijos prezidentas Darius Seilius „Santarvei“ teigė, jog trišalis susitarimas itin svarbus esant ekonomikos lėtėjimo stadijai. Esą visų pirma turėtų būti diskutuojama ir sprendžiama, kaip padėti išgyventi verslininklams bei sunkmetį išgyvenančių įmonių darbuotojams.
Anot profsąjungų atstovų, ar trišalė taryba veiks ir įgyvendins išsikeltus tikslus, priklauso nuo jos narių noro ir aktyvumo. Esą kai kuriuose šalies rajonuose trišalis susitarimas veikia tik formaliai.
„Bijau užbėgti įvykiams už akių ir pasakyti, kad tie tikslai bus įgyvendinti. Galbūt nelengvai pasieksime kompromisą, bet kad mes susirinksime ir svarstysime aktualius klausimus, didelis pasiekimas. Turiu viltį, kad mūsų pasiūlymai bus įgyvendinti“, – sakė V. Vilimienė.
SPRENDIMAI
NE VISADA POPULIARŪS
Lietuvos profesinių sąjungų pirmininkas Artūras Černiauskas „Santarvę“ informavo, jog trišalės tarybos jau veikia keturiolikoje šalies miestų. Sutarties pasirašymas Mažeikiuose esą nėra susijęs su ekonomine situacija.
„Tai demokratiškumo išraiška. Trišalėje taryboje sprendimai priimami ne balsavimu, o susitarimu“, – pabrėžė šalies profsąjungų pirmininkas.
A. Černiausko teigimu, trišalė taryba ne visada priima populiarius sprendimus. Pavyzdžiui, Kaune buvo atvejis, kai trišalė taryba pritarė maršrutinių autobusų kainų didinimui, nes išanalizavus ekonominę situaciją tapo aišku, jog tai būtina.
„Savivaldai tai buvo kaip tam tikras amortizatorius, nes visuomenės atstovai tam pritarė. Būtent tokių klausimų svarstymas, opozicijos nuomonės išsakymas padeda geriau susivokti esamoje situacijoje ir priimti atitinkamus sprendimus. Reikia pripažinti, kad kartais tarybos nariai nežino realios situacijos, o sprendimus priima veikiami partijų“, – tvirtino A. Černiauskas.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Trišalį susitarimą pasirašė (iš kairės) D. Seilius, V. Vilimienė ir V. Džiugelis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto