Sodininko skiltis: Kambariniai augalai parkeliavo namo

Sanpaulija.

Kai kurie augalai, vasarą leidę lauke, terasoje ar balkone, jau rugsėjį užėmė savo įprastas vietas kambaryje, mažiau lepūs vasarojo ilgiau. Vis dėlto visiems atėjo laikas grįžti namo. Aptarkime, kokie šiuo laikotarpiu jų priežiūros ypatumai.
Iš lauko parsineštus augalus ir vazonus nuplaukite šiltu muiluotu vandeniu. Nuskabykite nuvytusius, pūvančius lapus ir žiedus, pastatykite arčiau lango, kur daugiau šviesos. Po truputėlį vis mažiau laistykite ir tręškite. Šaltuoju metu ypač atsargiai reikėtų lieti fikusus, alavijus, kaktusus. Vandenį linkę kaupti augalai nuo drėgmės pertekliaus ims pūti ir galiausiai žus.
Kai kurie augalai pradeda žydėti būtent rudenį. Jiems vandens ir trąšų riboti nereikia, todėl raktažoles, sanpaulijas, katilėlius laistykite ir tręškite kaip įprasta. Pašalinkite nuvytusius gėlių (pavyzdžiui, meilenių) lapus, tik atsiminkite, kad negalima pjauti žalių. Meilenius laikykite tamsioje apyšiltėje vietoje.
Amariliams ribokite vandenį. Jų lapai ima geltonuoti ir kristi, tad augalą pastatykite vėsesnėje ir tamsesnėje vietoje – ten jis jausis geriausiai.
Po vasaros poilsio aktyviai pradedančias augti kalijas gausiai laistykite, pasirūpinkite, kad lėkštutėje po vazonu nuolat būtų vandens. Žydinčias kalijas tręškite, jei pernelyg išsikerojo, galite persodinti į didesnį vazoną. Kitų augalų šiuo metu persodinti neverta, net jeigu jie sunkiai telpa vazone, nes vargu ar spės įsitvirtinti naujame būste ir gali neišgyventi per žiemą.
Rudenį aktyviau ima augti ir krauti žiedus ciklamenas. Jį laikykite šviesioje ir vėsioje vietoje, kitaip pumpurai liausis vystytis, ims gelsti ir augalas galiausiai nunyks. Ciklamenas reguliariai laistomas, geriausia vandenį pilti į padėklą.
Jei bromelijos auga šiltame kambaryje, į jų lapų skroteles vandenį reikia pilti ir žiemą. Tai ne mažiau svarbu nei laistyti. Laistyti labiausiai tinka lietaus ar pastovėjęs vandentiekio vanduo. Bromeliją dauginti galima žaliomis skrotelėmis. Jas nupjovus reikia palaukti, kol pjūvio vieta gerai apdžiūs, tada sodinti į smėlio ir durpių substratą. Šiam augalui būtina šilta dirva ir ganėtinai drėgnas oras.
Po pirmųjų naktinių šalnų derėtų pasirūpinti begonijomis: iškasti gumbus ir nupjauti beveik visą antžeminę dalį (palikti 1–2 cm). Gerai apdžiovinti jie vėl įkasami į durpes patalpoje, kur temperatūra ne aukštesnė kaip 15 laipsnių, ir taip paliekami per žiemą.
Tinkamai pasodinus ir prižiūrint rudenį ir žiemą galima pražydinti pavasarinius augalus, todėl spalis – tinkamiausias metas tuo užsiimti. Reikia atrinkti stambius narcizų, tulpių, hiacintų, krokų ar snieguolių svogūnėlius. Pasodinus į specialią žemę, juos derėtų itin saikingai laistyti ir laikyti vėsioje, tamsioje vietoje. Artėjant kokiai šventei, vazonus perneškite į šiltą ir saulėtą vietą, ir maždaug po trijų savaičių augalai sužydės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto