Sodininko skiltis: Kambarinių augalų dažniausios bėdos

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Daugelis kambarinių gėlių kilusios iš atogrąžų ir reikalauja atitinkamų sąlygų. O svarbiausia sąlyga žiedams sukrauti – šviesa. Kai žiedai pasirodo neįprastu jiems laiku – tai ženklas, kad priežiūra neteisinga arba augalą užpuolė kenkėjai. Daugelis žydinčių augalų nemėgsta, kai nuolat keičiama jų buvimo vieta, todėl dėl vietos reikėtų apsispręsti iš karto. Svarbu ir reguliari priežiūra – tręšimas ir laistymas.
• Jei klivijos žiedas neprasiskleidęs tarp lapų supuvo, nors laistėte saikingai, netręšėte, įsitikinkite, ar augalas pasodintas ne per giliai, ar patalpa ne per šalta. Taip pat kliviją galėjo pažeisti bakterinis puvinys. Visas pažeistas, dėmėtas augalo dalis išpjaukite, stebėkite, ar liga neplinta. Klivija gerai auga šviesioje, mažai saulėtoje vietoje. Žiemą reikia vėsios (apie 12 °C), šviesios patalpos – kad pasiruoštų žydėti. Pavasarį ir vasarą laistoma reguliariai, rudenį ir žiemą – saikingai.
• Jei nukrito šventmedžio žiedai ir pumpurai, tai ženklas, kad augalui trūko drėgmės, buvo per sausa. Jei ant lapų pastebėjote baltų dėmių, vadinasi, jį nudegino saulė. Palaistykite ir perkelkite į vėsesnę vietą, pavėsį. Šis augalas mėgsta drėgmę, purškimą vandeniu. Saulės šviesos turi gauti ir apatiniai lapai, antraip jie gels ir kris.
• Jei ant kamelijos atsirado pilkas puvinys, jį galėjo sukelti per drėgnas oras. Veikiausiai augalui buvo netinkamos sąlygos, nevėdinama patalpa. Gerai apžiūrėkite, ar greta nestovi ligotas augalas – tai gali būti užkratas. Nupurkškite kameliją fungicidais. Jei augalo lapai pageltę – tai pirmasis chlorozės požymis. Jį rekomenduojama persodinti į rūgščią žemę.
• Jei jazminę užpuolė amarai ir nukrito žiedpumpuriai, juos galima išnaikinti tai pačiais metodais, kaip ir nuo kitų augalų. Tai šviesos ir pavėsio mėgėjas, ir jei radote nukritusių žiedpumpurių, vadinasi, jam trūko šviesos. Šis augalas yra atsiskyrėlis ir jam nepatinka kitų augalų draugija.
• Jei koralinė kiauliauogė meta lapus, paprastai būna pažeistos šaknys: gal jos papuvo dėl drėgmės pertekliaus, gal vazone yra sliekų, gal netinkama žemė, gal ant palangės per šalta arba įsisuko skersvėjis. Jei augalas tik meta lapus, šakelės nevysta, bet džiūsta – patalpa per šilta, per sausas oras arba per mažas vazonas. Tai neilgaamžiai augalai – gerai auga kelerius metus, o vėliau ima silpti, tad kas 2–3 metus jas reikėtų atnaujinti – pasisėti iš uogų išimtų sėklų. Jokių ypatingų sąlygų šiam augalui nereikia – vidutinė drėgmė, šviesi vieta.
• Jei anturis sukrauna žiedus ant labai trumpų kotelių, tai gali būti veislės savybė arba augalas  auginamas netinkamame substrate, per sausas oras, per daug tiesioginių saulės spindulių.
• Jei susisuko ritlenio lapai, augalą užpuolė voratinklinės erkutės. Jei lapai dar ir pageltę, patariama tokį augalą sunaikinti. Tačiau jei gelsta apatiniai stambūs lapai, nebijokite – tai natūralus augalo senėjimo procesas, tokius lapus paprasčiausiai pašalinkite. Šie augalai bijo saulės, ji gali nudeginti lapus – tada atsiranda sausų dėmių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto