Sodininko skiltis: Kambarinių augalų priežiūra sausio mėnesį

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kambariniai augalai gerai augs ir gausiai žydės tik tuomet, jei juos tinkamai prižiūrėsite: tręšite tinkamomis trąšomis ir tik tada, kai reikia, laistysite atsižvelgdami į kiekvieno jų poreikius.
Sausio mėnesį apžiūrėkite palmių lapus. Šildomose patalpose būna pernelyg sausas oras, todėl neretai juos pažeidžia voratinklinės erkutės. Pažeisti lapai pagelsta, o vėliau ir nuvysta. Norėdami palmes apsaugoti nuo voratinklinių erkučių, augalus dažniau purkškite vandeniu, šalia jų pastatykite indus su vandeniu.
Žiemą augalus laistyti reikia tik kambario temperatūros vandeniu, nes laistant šaltu vandeniu pradeda pūti šaknys, paruduoja lapų pakraščiai, jie krinta. Taip atsitinka su figmedžiais, kinrožėmis, palmėmis. Jei žemė vazone perdžiūva, vazoną su augalu pamerkite į indą su vandeniu ir laikykite tol, kol iš vandens nustos kilę oro burbuliukai.
Sanpaulijos geriau augs, jeigu padėkle bus vandens. Nelaistykite iš viršaus, nes tada ima pūti lapai, o dažnai ir pats augalas žūva. Žiemą gausiai laistomos sansevjeros ima pūti. Nepakenčia stipresnio laistymo alavijas ir agavos. Žydinčias gėles: azalijas, ciklamenus, raktažoles, kalijas, streptokarpus reikia laistyti gausiai ir tręšti. Puansetija, laistoma karštu (apie 50°C) vandeniu ir laikoma šviesioje vietoje, gražiau nusispalvins.
Augalų lapai pritraukia dulkes, pasidengia riebalų sluoksniu ir kitomis apnašomis. Todėl juos būtina valyti, šalinti nudžiūvusius lapus, nuskinti nužydėjusius žiedus ir t. t.
Žiemą nežydintys kambariniai augalai miega, todėl  tuo laiku nereikia jų persodinti ar tręšti.  Didžiausia problema kambariniams augalams yra šviesa. Nuo seno gėlės laikomos ant palangių, tačiau ne visos palangės vienodai tinka visoms gėlėms. Šviesiausios yra pietinės palangės. Tad žiemą šviesamėgės gėlės ant jų geriausiai ir jausis. Ant rytinių ar vakarinių palangių, kur šviesos pakanka, bet ji nėra stipri, žiemą galima laikyti spalvotus ir margalapius kambarinius augalus – trūkstant šviesos jų lapų raštai išbluks.
Prie šiaurinių langų mažiau šviesos ir vėsiau. Todėl čia gali augti tik paparčiai, gebenės, kaktusai. Žiemą čia galima sustatyti ir tas gėles, kurios žiemoti turi vėsiau, kad nepradėtų augti – mirtos, šventmedžiai, aukubos, lauramedžiai.
Šilumą ir šviesą mėgstantys augalai (margeniai, sanpaulijos, smidrai, chlorofitai) dabar laikomi arti langų ant pietinių, rytinių ar vakarinių palangių, pavėsį pakenčiančios begonijos, kinrožės, fikusai –  gali žiemoti toliau nuo šviesos.
Gerberas žiemą laistykite saikingai ir laikykite vėsiau (12–14 °C), tada susiformuos daugiau žiedinių pumpurų ir maždaug po 1,5 mėn. gėlės pražys.
Dracenas galima pastatyti ir tamsesnėje vietoje, kiek vėsesniame kambaryje.
Vėdinant kambarius gėles reikia saugoti nuo skersvėjų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto