Šokio virusas neaplenkė ir Mažeikių

Po populiariojo „Lietuvos šokių dešimtuko“, šokio virusas užvaldė ir mažeikiškius. Tylu buvo, kol televizoriaus ekranuose neišvydome ant parketo skriejančių populiarių šalies žmonių. O dabar tik šnabždasi: „Būtų gerai ir man pasimokius šokti“.
Puiku! Pirmyn! Kaip teigia „Santarvės“ kalbinti choreografai, išmokti šokti standartinių ir Lotynų Amerikos šokių nori ir dvidešimtmečiai, ir septyniasdešimtmečiai. Ir visiems puikiai sekasi – nes jie ateina čia atsipalaiduoti!

AMŽIAUS CENZO NĖRA
Mažeikiuose suaugusiuosius mokantys šokti choreografai sako, kad iš tikrųjų po „Lietuvos šokių dešimtuko“ atsirado daugiau norinčiųjų šokti. „Spindulio“ šokėjų vadovas Mindaugas Banys pripažįsta: „Tai buvo didelė mūsų žanro reklama“.
Rima Pilipavičienė, šokių studijos „Misteris Tvistas“ vadovė, turi dvi suaugusiųjų grupes – vienoje žmonės šoka jau 5 metus, o kita – naujokų grupė. Moteris sako, kad pašokti ateina nuo dvidešimtmečių iki septyniasdešimtmečių. „Prieš metus turėjome porą septyniasdešimtmečių, kurie važinėdavosi iš Žemaičių Kalvarijos. Ir jie puikiausiai išmoko šokti! Ir dabartiniai 50–60 m. šokėjai puikiai jaučiasi šokdami. Kaip tik praėjusį susitikimą kalbėjome, kad jau ir klubų judesiai atsiranda, ir muziką kuo puikiausiai jaučia, – džiaugiasi R. Pilipavičienė.

ALTERNATYVA
TELEVIZORIUI
Kodėl verta suktis ant parketo? M. Banys sako, kad pirmiausia žmogus išmoksta koordinacijos, atsiranda gera laikysena.
„Taip pat pradeda jausti muziką. Ir svarbiausia – tą muziką sujungia su judesiu,“ – džiaugiasi „Žuvėdros“ kolektyvo šokėjas, mokyti mažeikiškių važinėjantis iš Klaipėdos.
Šokdami žmonės tampa inteligentiškesni. Choreografė R. Pilipavičienė pastebi, kad ir vakaronėse atsiranda vis daugiau mokančiųjų šokti.
„Kas nemoka, tai stovi pasieniuose, o kas moka – kuo puikiausiai sukasi ratelyje. Reikia pasidžiaugti, kad stovinčiųjų mažėja. Kartais domėtis šokiu žmonės pradeda ir dėl sveikatos sutrikimų. Yra keletas šokėjų, kuriems anksčiau būdavo problemų dėl stuburo, o pašokus nugaros skausmai sumažėjo arba visai jų nebeliko,“ – prisimena šokių studijos vadovė.
Bet svarbiausias dalykas – atsipalaidavimas ir malonumas šokant. Ir, žinoma, šiltas bendravimas – tai pabrėžė abu pašnekovai.
Mokytojai mato, kad į šokių pamokas žmonės ateina po darbų pavargę, o šokdami atsipalaiduoja.
„Tai alternatyva sėdėjimui namie prie televizoriaus,“ – šypsosi M. Banys.

PARKETĄ VALDO MOTERYS
Dažnai tokiose meno srityse situaciją valdo moterys.
Garsus choreografas, Vilniaus baleto vadovas Jurijus Smoriginas tai pripažįsta: „Vyrų daugiau ir neatsiras. Šokiai jiems – nevyriška. Geriau krepšinį kieme pažais! Aš gal grubiai pasakysiu, bet tai neišsilavinusių žmonių užsiėmimas. O šokant reikia ir galvoje kažką turėti“.
„Misterio Tvisto“ vadovė, deja, maestro žodžius patvirtina – mokytis šokti ateina daugiau moterų nei vyrų.
„Vienoje grupėje yra vien moterys, bet šokti juk galima! Moterys mokosi solo standartinių šokių arba šoka moteris su moterimi. Ir problemų nėra,“ – tikina choreografė R. Pilipavičienė.
M. Banys sako, kad vyrų užtektinai: „Kartais ateina šokti poros – žmonos su vyrais, o dažnai ir vieni patys vyrai ar moterys“.

MAESTRO: „ŠOKANTIEJI ATSIKRATO
KOMPLEKSŲ“
Maestro Jurijus Smoriginas pirmiausia nori pabrėžti, kad tokie šokėjai niekada nebus profesionalai. „Kad ir kiek laiko jie skirtų šokiui, jie netaps profesionalūs. Todėl nereikia galvoti, kaip šokti, kiek išmoksi, kaip į tave žiūrės, kas tau nesiseka – reikia šokti tik sau ir tam, kad atsipalaiduotumėte ir jaustumėte malonumą,“ – skatindamas šokti, patarė choreografas.
J. Smoriginas pastebi, kad judesys pagal muziką palaiko koordinaciją, gelbėja nuo stresų, nuvalo juodas mintis, gydo dvasią, o galų gale – „šokantys žmonės atsikrato kompleksų“. Maestro pasakoja, kad Amerikoje tokie šokių klubai yra populiarūs. Net steigiami, pavyzdžiui, senjorų šokių teatrai, statomi spektakliai.
Lietuvoje iki to dar toli gražu, bet J. Smoriginas ramina: „Viskas bus gerai su tais šokiais. Išpopuliarės ir pas mus. Mes – agrarinė šalis – kolūkiečiai, tad turi praeiti daugiau laiko, kol suprasime ir pajausime šokį“.

MĖGSTA ĮVAIRIUS ŠOKIUS
Mažeikių šokio mokyklose galima išmokti visų standartinių ir Lotynų Amerikos šokių. Kaip „Spindulio“ vadovas sako: „Visų tų, kuriuos matėte per „šokių dešimtuką“. Vienos valsas, tango, fokstrotas, čia čia čia, rumba, pasadoblis – tai tik keletas populiarių šokių. R. Pilipavičienė dar pamini, kad, be tų pagrindinių šokių, žmonės labai nori išmokti rokenrolo.
Kokį šokį labiausiai mėgsta mažeikiškiai? Pasak choreografės, visus, nes paklausus, kokį šokį norėtų šokti, atsakymas būna tas pats – visko po truputį.
Jovita ir Petras Ramanauskiai šokti pradėjo prieš pusmetį. Petras šypsosi, kad kartais dar sumaišantis žingsnius: „Bet jau atsimenu, kad rumbai reikia skaičiuoti – „vienas viens du trys“. Žmonai sekasi geriau, keturiasdešimtmetė ir namie vyrą prašo pašokti. Ji labiausiai mėgsta Vienos valsą.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.: Norinčiųjų išmokti šokti Mažeikiuose daugėja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto