Šokių festivalis „Šoku Tau“ – vėl scenoje

Jono STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=277 template=caption]Antradienio vakarą po ketverių metų pertraukos į Mažeikius vėl sugrįžo šokių festivalis-konkursas „Šoku Tau“. Jame pasirodė penkiolika kolektyvų iš Žemaitijos regiono – beveik pusė tūkstančio šokėjų.

Atvyko seni draugai

Festivalio-konkurso organizatorės Moksleivių namų šokių studijos „Saulė“ vadovė Ramutė Plonienė pasakojo, kad ši šokių šventė Mažeikiuose trečioji, tik šį kartą ji vyksta po ilgesnės – ketverių metų pertraukos.
„Siekdami, kad festivalio visi pasiilgtų, padarėme pertrauką. Kadangi kolektyvai – mūsų draugai – nori atvykti į svečius, baigiasi krizė, gyventi pasidarė lengviau ir šviesiau, norime suteikti grožio ne tik sau, bet ir žiūrovams, be to, prisidėdami prie akcijos „Sušildykim sielas“, festivalį rengiame nemokamai, kad visi galėtų pasižiūrėti, įvertinti kitus kolektyvus ir mus pačius – „Saulės“ šokėjus“, – apie festivalį pasakojo R. Plonienė.
Atvykusieji kolektyvai iš Šiaulių, Klaipėdos, Skuodo, Kuršėnų, Naujosios Akmenės, Šilutės, Skuodo ir Ventos – seni šokių studijos „Saulė“ draugai: mažeikiškiai ne kartą yra šokę pas juos.
Mažeikiams atstovavo Irenos Valiuvienės vadovaujamas Moksleivių namų šokių kolektyvas „Ritmas“.

Vertinimas – pagal amžių

Kolektyvai turėjo sušokti po vieną konkursinį šokį, vertinama buvo pagal atskiras amžiaus grupes: I–IV, V–VIII ir IX–XII klasių šokėjai. Penkių asmenų komisija, kuriai vadovavo Choreografijos mokyklos modernaus šokio ansamblio „Niuansas“ vadovė Jelena Legenzovienė, iš kiekvienos grupės turėjo atrinkti po tris geriausius kolektyvus prizininkus. Kitiems grupės kolektyvams įteiktos atitinkamos nominacijos.
Kol komisija skaičiavo balus, baigiamąją kalėdinę programą žiūrovams ir savo tėvams parodė šokių studijos „Saulė“ kolektyvas.
„Tai savotiška mūsų ataskaita, ką nuveikėme ir išmokome per pusmetį“, – teigė R. Plonienė.

Mažeikiškiams – dvi trečiosios vietos

Po beveik dvi valandas trukusios šokių fiestos komisija nusprendė, kad mažiausiųjų amžiaus grupėje nepralenkiami buvo Šiaulių Dainų progimnazijos šokių kolektyvo „Kosmėja“ šokėjai, antroji vieta atiteko Šilutės meno mokyklos kolektyvo „Pamarietė“ mažųjų šokėjų grupei, trečias liko mažeikiškių „Ritmas“.
Antrojoje amžiaus grupėje pirmosios vietos nusipelnė Klaipėdos laisvalaikio centro kolektyvas „Atedo“, antroji vieta skirta šiauliškių „Kosmėjos“ grupei, prizinę trečiąją vietą vėl laimėjo „Ritmas“.
Tarp vyresniųjų stipriausi buvo šilutiškių „Incognito“, po jų rikiavosi Klaipėdos laisvalaikio centro šokių grupė „Credo“, trečioji vieta atiteko Akmenės rajono Ramučių gimnazijos šokių kolektyvui „Desire“.
Visiems kitiems prizinių vietų negavusiems kolektyvams buvo skirta septyniolika nominacijų.

2 Atsakymai į “Šokių festivalis „Šoku Tau“ – vėl scenoje”

  1. Žiūrovas parašė:

    Labai gražus festivalis.

  2. mama parašė:

    Kuo nuosirdziausi padekos zodziai vadovei Irenai Valiuvienei uz puiku kolektyvo ..Ritmas,, pasirodima. Aciu!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto