Spaudos konferencijoje – apie karantiną Mažeikiuose

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės tinklalapio

Mažeikių rajono savivaldybėje sekmadienį surengtas Ekstremalių situacijų valdymo komisijos posėdis, jo metu aptarta situacija rajone ir detalizuota, kaip visuotinio karantino metuelgtis gyventojams bei įmonėms.
Po posėdžio buvo surengta spaudos konferencija, kurioje dalyvavo Savivaldybės meras Vidmantas Macevičius ir Savivaldybės ekstremalių situacijų valdymo komisijos vadovė, Savivaldybės administracijos direktorė Laima Nagienė, VšĮ Mažeikių ligoninė direktorius Sigitas Kaktys, AB „ORLEN Lietuva“ atstovai – generalinio direktoriaus pavaduotojas Dainius Čiuta bei Kokybės, aplinkosaugos ir saugos darbe direktorius Saulius Pocevičius.

Spaudos konferencijoje L. Nagienė kalbėjo apie asmenų, grįžusių iš užsienio ir privalančių laikytis saviizoliacijos, tačiau neturinčių vietos, kur tai daryti, apgyvendinimą. Savivaldybės administracija skirs patalpas Ventos g. 16, jei jų pritrūktų, bus kalbamasi su viešbučiais, perkama viešbučių paslauga.
Šiuo metu, pasak direktorės, yra vienas toks asmuo, neturintis, kur izoliuotis.Kur jam laikinai gyventi, pasirūpinta. Manoma, kad tokių rajono gyventojų ar į rajoną atvykusių žmonių gali būti ir daugiau.

L. Nagienė priminė, kad laikantis karantino režimo, nedirbs parduotuvės, išskyrus tas, kurios prekiauja maistu, turgavietės, išskyrus vietas, kur prekiaujama maistu, viešojo maitinimo įstaigos, valgyklos, kavinės, restoranai, grožio salonai ir kiti paslaugų teikėjai, taip pat – odontologijos klinikos. Administracijos vadovė sakė, kad pirmadienį bus sprendžiama, kokiame sveikatos priežiūros centre bus teikiamos odontologijos paslaugos ekstra atveju.

L. Nagienė informavo, jog su daugiabučius gyvenamuosius namus administruojančiomis bendrovėmis sutarta, kad bus dezinfekuotos ir tų namų laiptinės, kurioms Mažeikių komunalinio ūkio bendrovė valymo paslaugų neteikia.
Administracijos direktorė prašė mažeikiškių už komunalines paslaugas atsiskaityti internetu arba bent jau negrynaisiais pinigais, nelaukti paskutinių mėnesio dienų, neiti į administruojančių įmonių kasas, kai galimas pikas. L. Nagienė akcentavo: geriau susimokėti vėliau nei rizikuoti savo ir aplinkinių sveikata.

Kalbėta ir apie viešąjį transportą. Direktorės teigimu, Autobusų parkas yra pasiruošęs keleivius vežti tinkamai, dezinfekuoti viešąjį transportą pagal reikalavimus. Posėdyje kilo klausimų, kaip bus vežami darbuotojai į naftos gamyklą. Autobusų parkas pažadėjo išskirti papildomų autobusų įmonės darbuotojams, kad pavyktų laikytis numatytų reikalavimų viešajam transportui – žmonės būtų vežami tik sėdimose vietose, tarp jų – 1 m atstumas.
Miesto autobusų grafikas išliks tas pats, planuojama sumažinti tarpmiestinių autobusų maršrutų skaičių, tuo labiau, kad šiuo metu pamokos nevyksta, mokinių vežti nereikia. Apie tai, kokių reisų bus atsisakyta, Savivaldybė praneš vėliau.

L. Nagienė kalbėjo ir apie Savivaldybės administracijos darbą su klientais. Mažeikiškiams siūloma reikalus tvarkyti elektroniniu paštu, kitomis ryšio priemonėmis, nes nuo pirmadienio pro „vieno langelio“ duris klientai į Savivaldybės administracijos pastatą nebus įleidžiami.
Santuokos registravimui į Savivaldybės administracijos civilinės metrikacijos skyrių bus įleidžiami tik keturi asmenys: jaunavedžiai ir jųliudininkai, visi kiti šventės dalyviai turės palaukti lauke.

„ORLEN Lietuva“ atstovai mažeikiškius patikino, kad bendrovėje yra ekstremalių situacijų valdymo komisija, ji veikia, įmonės veikla pritaikyta karantino sąlygoms. Plačiai organizuojamas nuotolinis darbas.
Gamyklos kapitalinis remontas, pasak bendrovės atstovų, vyks, tačiau bus atliekami tik būtiniausi darbai ir juos vykdys mūsų šalies rangovai. Pradėti remontą planuojama kovo pabaigoje, užbaigti – balandžio viduryje.

Mažeikių ligoninės direktorius Sigitas Kaktys informavo, kad karantino sąlygomis draudžiamas ligoninėje gydomų ligonių lankymas, išskyrus sunkios būklės pacientų ir vaikų iki 14 metų lankymą su gydančiojo gydytojo leidimu. Karantino metu nevyks planinės operacijos, hospitalizacija, planinės konsultacijos. Griežtai ribojamas ambulatorinės medicininės reabilitacijos paslaugų teikimas.
Nuo rytojaus ligoninės durys bus užrakintos, prie būtinosios pagalbos įrengtas postas su ryšio priemonėmis, jomis susisiekus su medikais, bus aiškinamasi dėl neatidėliotinų būtinųjų paslaugų.
Ligoninė ruošia atskirą telefono liniją, mažeikiškius informuos savo interneto svetainėje, vaizdine medžiaga. Šiuo metuinformacija dėl planinių konsultacijų teikiama tel.: 8 618 88552, 8 443 98293; dėl ambulatorinės reabilitacijos paslaugų – tel. 8 443 98315.
S. Kaktys akcentavo: šiuo metu labai svarbu saugoti medikus. Nes vienam jų užsikrėtus, visi su juo kontaktavę kolegos turėtų izoliuotis, o tai gerokai sumažintų medikų pajėgas šiuo sudėtingu laikotarpiu.
Ligoninės direktorius sakė, kad įstaiga yra pasiruošusi dirbti su galimai koronavirusu užsikrėtusiais žmonėmis, numatytos sąlygos, kaip juos izoliuojant ir pervežant išvengti pavojingų kontaktų. Apsaugos priemonių medikams, vadovo teigimu, šiuo metu yra pakankamai.

Savivaldybės meras Vidmantas Macevičius sakė, kad kovo pabaigai numatytas Savivaldybės tarybos posėdis gali būti atidėtas vėlesniam laikui, jei neprireiks svarbių sprendimų, būtinų šiai ekstremaliai situacijai. Komitetų posėdžiai, pasak mero, gali būti organizuojami ir nuotoliniu būdu.
Savivaldybės vadovas akcentavo, jog dabar svarbu – kiekvienam laikytis karantino taisyklių, saugoti save, artimuosius, tokiu būdu apsaugant ir kitus žmones.

Savivaldybės vadovai akcentavo: oficiali ir faktais pagrįsta informacija apie situaciją mūsų savivaldybėje teikiama Mažeikių rajono savivaldybės svetainėje ir Savivaldybės „feisbuko“ paskyroje.
Pareiškimus, duomenis, vertinimus, pateiktus asmeninėse socialinių tinklų paskyrose, Savivaldybė laiko privačiu reikalu ir už jų patikimumą neatsako.
V. Macevičius ir L. Nagienė paragino mažeikiškius skaityti oficialius informacijos šaltinius ir jais vadovautis.

11 Atsakymų į “Spaudos konferencijoje – apie karantiną Mažeikiuose”

 1. Anonimas parašė:

  Siaubas, koks aplaidumas!!! Vežti vaikus į Ispaniją!!! Jokios atsakomybės!!! Štai ir esam pavaldūs tokiems negebantiem pasverti rizikos, galimybių, mąstyti ir valdyti. Tiesiog neįtikėtina, tuomet karantinas nebetenka reikšmės!!! Viskas tik tušti plepalai…Gėda!!!

 2. Linas parašė:

  Daugiau jau kristi nėra kur,šiandien ryte L.Nagienė sukviečia į apie 40m2 patalpą kažkur 20 skyrių vedėjų,kur aiškina kaip reikia laikytis savisaugos būnant vienas nuo kito per 2 metrus ir šalia dar tuo pačiu metu laukia grupė medikų.po to vieni keičia kitus prasilenkdami siaurame koridoriuje…..klausimas kodėl nebuvo laikomasi 2 -iejų metrų saugus atstumao.Duok dieve,kad ten nebuvo viruso nešėjų.

 3. Rimantas parašė:

  Kaip man, Šarikovui, profesoriaus Filipas Filipovičiaus Preobraženskis, gali įrodyti,kad korona virusas (2019 NcOv) yra mūsų pačių“dainininkų“ išmislas, jei gerb. Švonderis sako, kad tai nedamuštu buržujų kontrevoliucinis žygis.

 4. to keista parašė:

  Apšepęs seniukas meras dar papostringavo, kad kai kas pasiėmęs nedarbingumo pažymą vaikšto po teatrus, koncertus. Čia karantino metu vaikšto?

 5. Privalo parašė:

  Žukauskienė privalo atsistatydinti, nes sukėlė pavojų vaikams, visuomenei!

  1. Anonimas parašė:

   ką čia ir bepridursi…kvaila višta ir tiek.

 6. keista parašė:

  Sveikatos apsaugos ministerija, kitos Savivaldybės, pvz Alytaus, Klaipėdos, spaudos konferencijas organizuoja lauke, mūsų žiniasklaidos atstovai kviečiami į patalpas, kuriose vyksta įvairūs susitikimai, kaip sakoma, į migracijos centrą. Situacija juokinga, kai kalbama apie savęs ir kitų saugojimą. Šiuolaikinės priemonės leidžia organizuoti tokias sąšaukas ir per atstumą, klausimus gaunant raštu ir pan. Atsilieka mūsų Savivaldybė… :(.

 7. Klausimas parašė:

  Prašau atsakyti, kokia situacija yra su Račkausko gimnazijos grupe, praėjusią savaitę viešėjusia Ispanijoje? Ar vaikai izoliuoti nuo šeimos ir visų kitų? Ar gimnazijos direktorė prisiima atsakomybę sukėlus pavojų visuomenei? Apskritai nesuvokiama, kaip galima siųsti vaikus ten, kur virusas taip siautėja? Kažkoks bukas trumpregiškumas.

  1. Dezinfekatas parašė:

   Bet praėjusią savaitę gi smarkiai Ispanijoje siautė corona! Tai antra europoje valstybė, po Italijos pagal sergamumą!!! Tai būtų neįtikėtina! Jei direktorė leido, apie tėvus iš vis trūksta žodžių visai, vykti į pačią ugnį, tai apie ką mes galim kalbėti!!! Įdomu, kur tie vaikai karantinuojami? Nes su tėvais, nes tas pats kaip nesikarantinuoja,nes tėvai gali platinti išeidami į parduotuvę ir panašiai… o tu Dieve!!! Kur protai ir atsakomybė?

 8. Dezinfekatas parašė:

  Juk čia viena ponia aiškino mažeikiškiams, kad viską kontroliuoja))) Paklausim po keletos savaičių, kodėl nesukontroliavo!!! Visi važiuoja kas kur nori į rizikos šalis, kur kokie gimnazijos mokiniai pagal programą, kur kokie darbininkai, o kiek dar ko nežinom ir nesužinosim!!! Taip, kad Dieve saugok mus visus, kurie tikrai saugo vieni kitus!!! Mažeikiečiams visiems stiprybės!!!

 9. Kalavijas parašė:

  A jus pabluduot juos apgyvendint su neserganciais zmonemis? Tai iskart galimybe apsikresti kitiem zmonem.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto