Specialiosios išmokos už bulius atsietos nuo gamybos

Pasikeitus tvarkai, ūkininkams, auginantiems bulius, parama sumažės. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Keičiasi specialiųjų išmokų už bulius skyrimo principas – norintieji jas gauti, turės būti deklaravę žemės ūkio naudmenas ir 2010–1011 metais gavę specialiąsias išmokas už bulius.

Diktuoja ES  reglamentai

Europos Sąjunga kryptingai siekia visiškai atsieti išmokas nuo einamųjų metų gamybos. Pavyzdžiui, pieno, karvių žindenių, skerdimo papildomos nacionalinės tiesioginės išmokos nuo gamybos atsietos jau 2006–2007 m. Tiesa, Lietuva tikėjosi, kad susietųjų su gamyba išmokų už bulius schema bus taikoma dar ir 2012 m., t. y. iki tol, kol nuo 2013 m. bus prieita prie visų išmokų atsiejimo ir bendros išmokos schemos už žemės ūkio naudmenų plotus taikymo. Tačiau  pagal ES reglamentų nuostatas, atsieti bulių išmokas nuo gamybos privalu jau dabar.

Išmokos – nebe  už  galviją

Žemės ūkio skyriaus vyresnioji specialistė Janina Veselienė informavo apie atsietųjų papildomų nacionalinių tiesioginių išmokų už bulius 2012 m. skyrimo taisyklių nuostatas. Jose nurodoma, kad galvijų laikytojai, kurie šiemet bus deklaravę žemės ūkio naudmenas, specialiąsias išmokas gaus ne už kiekvieną nuo 2012 m. sausio 1 d. parduotą skersti į skerdyklą ar parduotą išvežti iš Lietuvos 9 mėnesių ir vyresnį bulių, o pagal 2010 ir 2011 m. gautų specialiųjų išmokų už bulius skaičiaus aritmetinį vidurkį.
Kaip ir kitų mokamų atsietųjų išmokų atveju, bus nesvarbu, ar laikytojas nuo š. m. sausio 1 d. iki gruodžio 31 d. bus realizavęs vieną, du, dešimt ar nė vieno buliaus, tačiau jam atsietosios specialiosios išmokos už bulius bus skirtos pagal minėtąjį referencinį dvejų metų laikotarpį gautų išmokų skaičiaus vidurkį.

Išmokos  dydis paaiškės  rudenį

J. Veselienė atkreipė dėmesį, kad norint gauti šias išmokas, pagrindiniai reikalavimai išliko galvijo laikytojo įregistravimas valdos valdytoju ar partneriu bei paraiškos šiemet deklaruoti žemės ūkio naudmenas pateikimas.
Atsietųjų specialiųjų išmokų už bulius potencialių gavėjų sąrašus Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras jau nuo 2012 m. rugsėjo 1 d. perduos į kiekvieno rajono savivaldybę, kur bus galima sužinoti apie skirtas išmokas. Šios išmokos bus pervedamos laikytojams vienu kartu už 2012 metus. Koks bus nustatytas atsietosios specialiosios išmokos dydis, paaiškės tik rudenį, kai Vyriausybė patvirtins lėšas visoms žemės ūkio sektoriuje mokamoms papildomoms nacionalinėms tiesioginėms išmokoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto