Specialistai įtarė, kad motorolerio numeriai suklastoti

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Įtarimų dėl suklastotų VIN numerių sukėlusi dviratė transporto priemonė dabar saugoma Mažeikių policijos komisariato aikštelėje, ją priregistruoti bandęs asmuo – pareigūnų akiratyje.

Įtarimų sukėlė VIN numeriai

Pirmadienio rytą į valstybės įmonės „Regitra“ Mažeikių grupę atvykęs 36-erių metų vyras pristatė įregistruoti motorolerį „Piaggo Quartiz“. Kaip įprasta tokiais atvejais, grupės specialistai patikrina transporto priemonės identifikavimo numerius (VIN). Šį kartą numeriai specialistams sukėlė įtarimų – buvo aptikta galimo klastojimo požymių.
Apie tai buvo informuoti policijos pareigūnai, pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl transporto priemonės identifikavimo numerių pakeitimo. Šio tyrimo rezultatai priklausys nuo ekspertų išvadų, ar numeriai iš tiesų buvo suklastoti.
Primename, kad už tokią nusikalstamą veiką gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Prieš sandorį būtinas atidumas

Nusikalstamų veikų, kai klastojami VIN numeriai, nėra daug – šiais metais Mažeikių rajone tai pirma tokio pobūdžio nusikalstama veika, šalyje jų registruotos tik keturios. Per visus praėjusius metus Lietuvoje tokių veikų buvo pusšimtis, Mažeikių rajone – trys.
Norint išvengti panašios situacijos, pirkėjams patariama, prieš įsigyjant transporto priemonę, atlikti tris būtinus veiksmus: atidžiai patikrinti VIN numerius, sudaryti pirkimo–pardavimo sutartį, turėti transporto priemonės pardavėjo kontaktus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto