Specialistai pataria šulinius valyti, o vandenį – tirti

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai akcentuoja, kad žmogus be maisto išgyvena savaites ar net mėnesius, o be vandens gali mirti per keletą dienų.
Ne mažiau svarbi ir vandens kokybė – mikroorganizmais ar cheminėmis medžiagomis užterštas vanduo gali sukelti rimtų sveikatos problemų.
Nėščiosioms ir kūdikiams yra ypač pavojingas nitritais ir nitratais užterštas vanduo. Atlikti šachtinių šulinių vandens tyrimai byloja, kad mūsų rajone kyla pavojus apsinuodyti šiais junginiais.

Dešimtyje neatitiko reikalavimų

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Telšių departamento Mažeikių skyrius informuoja, kad šachtinių šulinių vandens tyrimų tikslas – išvengti nėščiųjų ir kūdikių apsinuodijimų nitritais ir nitratais.
Mažeikių skyrius, gavęs iš pirminės sveikatos priežiūros įstaigos pranešimą apie nėščiąją ar kūdikį iki 6 mėnesių amžiaus, kurių maistui naudojamas šachtinio šulinio vanduo, nurodytų asmenų gyvenamojoje vietoje organizuoja šachtinio šulinio vandens cheminį tyrimą azoto grupės junginiams nustatyti.
Per 2016 metus iš sveikatos priežiūros įstaigų gauti 45 pranešimai apie nėščiąsias ir kūdikius iki 6 mėnesių amžiaus. Ištirti 45 šachtiniai šuliniai.
Higienos normos cheminių rodiklių reikalavimus atitiko – 35 (77,7 %) šuliniai, neatitiko – 10 (22,3 %). Nitratų vertė viršijo leidžiamą dešimtyje šulinių. 2015 m. buvo ištirta 45 šuliniai, normas atitiko 40 (89 %), neatitiko – 5 (11 %) šuliniai.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto